fbpx
nauka online, dzicko siedzi przy biurku z laptopem i uczy sie angielkiego na platformie novakid
edukacja w domu,  nauka angielskiego,  Polecamy,  pomoce edukacyjne

Novakid opinie, zalety i wady nauki angielskiego online dla dzieci

            Novakid to platforma edukacyjna dla dzieci do indywidualnej nauki języka angielskiego online. W Internecie znajdziemy wiele artykułów polecających taki sposób nauki, ale czy te wszystkie opinie są szczere i rzetelne? Postanowiłam sama się przekonać, choć jeszcze rok temu byłam zupełną przeciwniczką takiego sposobu nauczania. Czy coś się zatem zmieniło?

          Nikt nie jest nieomylny, a tylko głupiec nie zmienia zdania. Zawsze byłam zwolenniczką nauczania na podstawie książek, lub twarzą w twarz z nauczycielem. Nauka przed monitorem, czy online wydawała mi się stratą czasu, czymś gorszym i nieodpowiednim dla dzieci. Dlatego jeszcze rok temu, gdy mieliśmy możliwość spróbować bezpłatnie lekcji próbnej w Novakid, to naturalnie odmówiłam.

          Tak! Nie chciałam nawet bezpłatnie spróbować takich zajęć, bo byłam pewna, że to się nie sprawdzi i na pewno czegoś takiego nie będę polecać na blogu. Zawsze pokazuje na blogu takie gry, książki, programy edukacyjne, czy pomoce, co do których jestem przekonana. Wiem, że się u nas sprawdziły lub sami z danych rzeczy korzystamy. Dlaczego zatem po roku zmieniłam zdanie, spróbowałam razem z dziećmi zajęć z Novakid i planuję je kontynuować przez cały rok?

nauka angielskiego dla dzieci online

moje dzieci kreatywnie novakid

bauka angielkiego online dla dzieci, dzickop uczy sie przed laptopem, edukacja online


Moja opina o Novakid po kilkunastu lekcjach


            Ten rok był wyjątkowy! Moje dzieci, tak jak większość polskich uczniów musiały szybko przejść z nauczania szkolnego na naukę online. Siłą rzeczy moi chłopcy szybko musieli nauczyć się komunikować, zdobywać wiedzę i uczyć się przed monitorem. Oczywiście szkoła stacjonarna jest zdecydowanie lepsza, ale ten trudny moment i kilka miesięcy nauki zdalnej uświadomiły mi i pokazały, że świat się zmienia. Nauka online, a tym bardziej indywidualna z jednym uczniem potrafi być równie skuteczna, ciekawa, a przede wszystkim angażująca.

             Zajęcia, które są odpowiednio przygotowane, przemyślane i prowadzone przez profesjonalistów dają doskonałe rezultaty. Po kilku miesiącach zdalnej nauki widzę, jak moje dzieci stały się obeznane w nowych technologiach, a spotkania, rozmowy, nauka, czy szkolenia online stały się dla nich czymś zupełnie normalnym.

            Po kilku tygodniach i kilkunastu lekcjach angielskiego online z Novakid mogę stanowczo stwierdzić, że to naprawdę działa. Oczywiście nadal będziemy kontynuować raz w tygodniu lekcje stacjonarne z polskim nauczycielem języka angielskiego, który do nas przychodzi i indywidualnie uczy chłopców wymowy, gramatyki, czy konstrukcji zdań w języku angielskim. Ale to jak nauczyciele z Novakid już po kilkunastu lekcjach odblokowali moich chłopców, zachęcając ich do mówienia i posługiwania się językiem angielskim, to jest jakaś magia.

             Nawet nasz polski nauczyciel namawiał nas do takich rozmów z native speakerem przekonując mnie,  że to świetnie działa i szybko przełamuje w dzieciach barierę w mówieniu. Teraz muszę przyznać mu rację, bo sama to z dumą i radością obserwuję. My ostatecznie wybraliśmy teraz naukę dla naszych obu synów  raz w tygodniu z naszym polskim nauczycielem 60 minut i dwa razy w tygodniu po 25 minut z Native speakerem z NovaKid.

edukacja domowa i nauka angielskiego z novakid


Jak zacząć przygodę i naukę w NovaKid i zalety takiej nauki


              Na początku macie bezpłatną 25 minutową lekcję próbną, która określa poziom angielskiego Waszego dziecka. Link do takiej lekcji zostawiam Wam tu. Po lekcji próbnej możecie wykupić stały abonament lub pakiety na przykład 10/20/40 lekcji do wykorzystania w dowolnych i wygodnym dla siebie czasie. Jeśli przy zapisie skorzystacie dodatkowo z mojego kodu dostanie 60zł na pierwszy pakiet lekcji 🙂 KOD: EWA99769

              Koszt zajęć zależy od wyboru nauczyciela. Mamy do wyboru zajęcia z native speakerem i są one droższe (w kategorii premium). Druga bardziej ekonomiczna opcja, to zajęcia z nauczycielem, skóry biegle mówi po angielsku, ale jest to jego drugi język (w pakiecie standard). My w pakiecie standard z powodzeniem znaleźliśmy bardzo fajnych nauczycieli, więc możecie korzystać zamiennie z obu tych pakietów i nauczycieli.

             To co najbardziej podoba mi się w Novakid to przejrzysta oferta, bo tu nic nie jest na siłę. Nie ma stałych zobowiązań, przymusu, czy podpisywania umów niekorzystnych dla Was. W Novakid tylko my sami decydujemy ile i kiedy chcemy się uczyć i z jakim nauczycielem. Takie oferty bardzo cenię.

            Kolejna świetna zaleta, to opcja zapisywania się na zajęcia po obejrzeniu filmików prezentacyjnych z jednych, drugim, czy piątym nauczycielem… Ostatecznie wybieramy tego, który nam najbardziej odpowiada. My z Michałkiem po 4 lekcjach mamy już ulubioną nauczycielkę z Filipin. W sumie łączyliśmy się też z Kanadą, Afryką, Tajlandią i Wielką Brytanią przy okazji szukając tych miejsc na mapie. Poznawanie ludzi z różnych zakątków świata też jest bardzo ciekawe. 🙂

nauka w domu, edukacja domowa, nauka angielkiego online z novakid


Dla kogo są dedykowane takie zajęcia i czy może korzystać rodzeństwo?


                Zajęcia są rekomendowane dla dzieci od 4 do 12 roku życia. Tematyka, sposób przegotowania lekcji, prezentacja slajdów i rozmowa jest dostosowana do wieku i umiejętności dziecka. Inaczej wyglądają zajęcia dla Michałka, a inaczej dla Adama. Podobnie będzie w przypadku młodszych dzieci.

              Adam z zajęć na platformie Novakid korzysta dopiero od kilku lekcji, ale sam już stwierdził,  że tu jednak musi bardziej myśleć i starać się wypowiedzieć po angielsku, bo przecież po polsku nauczyciel nic nie zrozumie. 🙂  Dlatego dopóki jest możliwość postanowiliśmy wspólnie z dziećmi, że będziemy korzystać z lekcji i spotkań z native speakerami tak długo, jak to będzie możliwe.

            Z racji, że platforma jest przewidziana dla dzieci do 12 roku życia, to w przypadku Adama będziemy potem pytać o możliwość przedłużenia o jeszcze rok takich rozmów z native speakerem. Z tego co się już orientowałam, to jest taka możliwość. Podobnie nie ma problemy z tym, aby z platformy korzystało rodzeństwo. Wystarczyło, że napisałam maila do supportu i wszystko nam uruchomili i dodali drugie dziecko do jednego konta. 🙂

czy nauka on line może być skuteczna, sprawdzamy platformę edukacyjną novakid, dziecko cieszy się z kolejnych sukcesów.


  Dlaczego nauczanie online w NovaKid jest skuteczne i jak wygląda taka lekcja?


            Cała lekcja trwa dokładnie 25 minut i odbywa się w formie radosnej zabawy, rozmów i pozytywnej motywacji. Początkowo myślałam, że to krótko, ale jest to optymalny czas, gdy dziecko skupia całą uwagę na lekcji. Z racji, że zajęcia są indywidualne, czyli tylko Wasze dziecko i nauczyciel, wymaga to większego skupienia i zaangażowania. Naturalne jest to, że dziecko zaczyna mówić po angielsku. 🙂

         Jedynie, czego potrzebujecie do lekcji, to komputer lub laptop z dostępem do internetu, działającą kamerką, mikrofon i myszkę. Dla odwagi dziecka i zapoznania się z nauczycielem, czy formułą lekcji możecie przez pierwsze lekcje towarzyszyć dziecku siedząc obok. Ja z Michałkiem odbyłam dwie takie wspólne lekcje. Potem już Michał chciał sam się uczyć. 🙂 Adam od początku samodzielnie korzysta z platformy.


Co najbardziej lubię w Novakid jako rodzic?


         Filmy i slajdy ze wszystkich ukończonych lekcji są przechowywane na osobistym koncie rodzica. Zawsze możecie zobaczyć jak przebiegała lekcja, obserwować postępy dziecka i powtórzyć razem z nim materiał. Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie, bo utrwalamy sobie w ten sposób nowy materiał, a Michał może mi pokazać jakieś fajne fragmenty lekcji, jak sobie radził lub z czym miał problem.

          Po każdych zajęciach dostajemy też komentarz nauczyciela o postępach i wskazówki, nad czym warto popracować. Taki raport jest w języku polskim i angielskim, a i my sami możemy ocenić lekcję, co chłopcy z przyjemnością robią 🙂

        Zaplanowane lekcje zawsze w nagłej sytuacji do 8h możecie przenieść lub anulować i nic wtedy nie tracicie. Świetna opcja, bo przy dzieciach często są jakieś losowe sytuacje. Nie ma też opcji, że zapomnicie o spotykaniu, bo zawsze przed lekcją przychodzą powiadomienia na maila i sms o tym, że za pół godziny dziecko ma lekcję.

         Na naszym rodzicielskim koncie mamy też dostęp do materiałów edukacyjnych, gdzie dziecko może wracać do ulubionych zabaw ile chce. No i rzecz od której powinnam zacząć ten artykuł.  Mieszkamy poza miastem, więc dojazdy do szkoły języka angielskiego z native speakerem to dla nas dodatkowy koszt, ale przede wszystkim dodatkowy czas minimum 40 minut w drodze i korkach. Tu poświęcamy czas tylko na lekcję. Zarówno dzieci jak i ja jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, bo zaraz po spotkaniu chłopcy mogą iść bawić się z kolegami lub pobiegać w ogrodzie z psem, a nie spędzać czas w aucie. 🙂

moje dzieci kreatywnie nauka w domu, dziecko uczy się online na platformie edukacyjnej novakid

nauka online, angielkie z novakid, nauka angielkiego online przez internet nasza opinia


Jak umówić się na bezpłatną lekcję próbną?


               Jeżeli chcecie wypróbować, czy Novakid sprawdzi się w Waszym przypadku, to możecie skorzystać z darmowej lekcji próbnej.  Na takiej lekcji zostanie ustalony poziom zaawansowania stosowny do wieku i umiejętności dziecka. Jeżeli zarejestrujecie się na lekcje próbną przez mój link, to będziecie mogli wykupić pierwszy pakiet lekcji o 60 zł taniej. 🙂 podczas rejestracji możecie wpisać nasz kod polecający: EWA99769

          Ps. Lekcja próbna do niczego nie zobowiązuje. Ja z perspektywy czasu trochę żałuje, że nie spróbowaliśmy tych zajęć rok temu, ale do wszystkiego trzeba dojrzeć i samemu się przekonać. Dam Wam jeszcze znać co jakiś czas na naszym Instastory jak idą nasze postępy, oraz jak taka lekcja online wygląda 😉


Czy nauka angielskiego online z native spikerem ma jakieś wady?


           Każde dziecko jest inne, dojrzewa w różnym tempie i ma inne bariery i umiejętności społeczne. Coś co podoba się moim dzieciom niekoniecznie spodoba się na pewno Waszym. Mam już sporo znajomych nawet w edukacji domowej, którzy korzystają z takiego sposobu nauczania, więc sprawdza się to u wielu rodzin. Jak wszystkiego w życiu trzeba po prostu spróbować i samemu ocenić. Dlatego opcja bezpłatnej lekcji próbnej jest świetnym rozwiązaniem.

         Platforma edukacyjna Novakid jest dedykowana dzieciom od 4 do 12 roku życia. Moi chłopcy mają 9 i 12 lat i świetnie się w takim sposobie nauki odnaleźli. Nie znaczy to, że twoje dziecko również będzie zadowolone i od razu znajdzie ulubionego nauczyciela. Być może będzie potrzebowało więcej czasu na oswojenie z taką formą nauki.

       O ile platforma Novakid świetnie się sprawdza do utrwalania słownictwa, przełamania bariery w mówieniu i oswojenia się z językiem oraz native speakerami. Tak według mnie do nauki gramatyki, przegotowania dziecka do egzaminów, wytłumaczenia różnych zagadnień niezastąpiony będzie polski nauczyciel języka angielskiego. Dlatego my wybraliśmy taki hybrydowy system nauki 60 minut w tygodniu w polskim nauczycielem języka angielskiego i dwa razy w tygodniu 25 minut z native speakerem z Novakid. 🙂

platforma edukacyjna novakid uczy języka angielkiego online na komputerze

novakid opinie po polsku

nauka angilekiego online z novakid opinie

moje dzieci kreatywnie nauka online, usmiechnieta mama przybija piątkę razem z dzieckiem


Partnerem artykułu jest platforma edukacyjna Novakid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »