fbpx
eksperymenty z wodą
eksperymenty,  Montessori,  poznajemy kolory,  warsztaty

Eksperyment wędrująca woda

             Wiele eksperymentów pojawiło się już na naszym blogu, ale co jakiś czas fascynacja i pragnienie odkrywania nowych zjawisk powraca. Tym razem eksperyment obrazujący przemieszczanie się wody po papierowych ręcznikach.

            Eksperyment wędrująca woda to ciekawe doświadczenie, które wymaga od dziecka nieco cierpliwości. Do zabawy przygotowaliśmy 6 szklanek podobnej wysokości. Do co drugiej wlewamy wodę, a następnie dodajemy barwnik. Jeśli nie macie barwników, wodę można łatwo zabarwić wkładając do szklanki z ciepłą wodą kolorową bibułę.

          Do przygotowanych szklanek wkładamy złożone w paski papierowe ręczniki. Całe doświadczeni w przyśpieszonym tempie możecie zobaczyć na filmie na końcu postu. Przy okazji będzie nam miło, jeśli zasubskrybujecie nasz kanał You Tube. Eksperyment w sumie trwa kilka godzin. Pierwsze reakcje czyli barwienie się i zwilżenie papierowych ręczników zauważymy dosyć szybko. Moi chłopcy przychodzili co kilkanaście minut sprawdzać za pomocą centymetra ile wody się przemieściło. Potem dolewaliśmy ponownie wodę obserwując, czy znowu się przeniesie wyrównując poziom wody w szklankach. Więcej naszych eksperymentalnych zabaw możecie zobaczyć tu: >Eksperymenty dla dzieci<

eksperymenty z wodą

eksperymenty dla dzieci

barwienie wody

eksperymenty z wodą

doświadczenia dla dzieci

eksperymenty dla dzieci

Eksperyment wędrująca woda


Zapraszam na film

Eksperyment wędrująca woda


3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »