fbpx
DIY,  gry,  Mała motoryka,  twórczość,  Zabawy ruchowe

Cymbergaj wersja domowa

              Większości z nas zapewne dobrze zna Cymbergaja. Gra często jest spotykana w różnych dzieciowych miejscach, gdzie wrzucając po kilka razy monety wartości 2zł dziecko może się wyszaleć i rywalizować z rówieśnikami. Dziś proponuję zrobić grę samodzielnie i niewielkim kosztem w domu.

        Gra Cymbergaj wersja domowa jest bardzo łatwa i tania w wykonaniu, a zabawa naprawdę przednia. Przy okazji ćwiczymy refleks, celność, koordynację ruchową-  jednym słowem same zalety, a wspólnie spędzony czas jest bezcenny.

Potrzebne rzeczy:
         Dwa kubeczki (lepsze są mniejsze), dwie grube skarpety, zakrętka od butelki, folia aluminiowa, grubszy papier, taśma klejąca, stół 🙂 i coś do zrobienia dwóch bramek my użyliśmy plasteliny i drucików kreatywnych. Stół oklejamy dookoła blatu grubszym papierem lub katonem tworząc w ten sposób bandę, aby nasz dysk nie wypadał. Wolne miejsca zostawiamy tylko na dwóch końcach  i ustawiamy tam nasze bramki. Na kubeczki naciągamy grube skarpety bez ABS 🙂 i na koniec zakrętkę od butelki owijamy gładko folią aluminiową. Wszystko gotowe, wiec możemy rozpocząć rodzinne zawody, a może to pomysł na zabawę podczas urodzinowego przyjęcia?

 

 

 To do dzieła, życzmy udanej zabawy, a na dole nasz filmik 🙂

 

 

cymbergaj jak zrobic stół

 

Cymbergaj wersja domowa

 

Cymbergaj wersja domowa

 

kreatywne zabawy dla dzieci

 


Zapraszam na krótki filmik

i do obserwowania naszego kanału You Tube.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »