fbpx
twórczość,  Zabawy dla DZIECI 6-24m,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy logopedyczne,  zabawy plastyczne,  zabawy sensoryczne

Zabawy logopedyczne – Labirynt

            Zabawy logopedyczne towarzyszą nam od najmłodszych lat, tym razem zbudowaliśmy labirynt na stole. Zmieniliśmy nieco sposób przechodzenia przez tor przeszkód, aby poćwiczyć dmuchanie.

 

             Wcześniej tworzyliśmy już Labirynt Pudełkowy, którego przejście polegało na manipulowaniu pudełkiem na różne strony, aby pokonać kuleczką trasę od startu do mety. Kolejny nasz labirynt, to pędzelkowy gdzie małym pędzelkiem przepędzamy kulkę do mety trenując przy okazji prawidłowy chwyt i małą motorykę.

            Tym razem przedstawiamy Labirynt Stołowy w wersji dmuchanej, to doskonała zabawa logopedyczna i ćwiczenia buzi oraz języka. Wystarczy zrobić z plasteliny lub innej masy plastycznej  (np.: masa solna, glina, ciastolina) wałeczki i odpowiednio je poukładać. Ewentualnie możemy dodać mostki, tunel lub inne przeszkody, a potem już czas na zabawę. Kulkę zgniecioną z foli aluminiowej, lub jakiś koralik przedmuchujemy słomką przez cały labirynt. Młodszy synek też próbował swoich sił w łatwiejszej wersji toru, a na koniec chłopcy tworzyli sami własne dzieła, labirynty a nawet fortecę. To nie tylko ćwiczenie logopedyczne, ale również wspieranie małej motoryki i pobudzanie dziecięcej wyobraźni. Na końcu wpisu możecie zobaczyć film z jednej z naszych zabaw. Więcej filmowych inspiracji i pomysłów na wspólny czas z dzieckiem znajdziecie na moim kanale YouTube. Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączysz do naszych obserwatorów i subskrybujesz mój kanał.

         Zabawa oprócz twórczego elementu uczy również orientacji z przestrzeni i rozpoznawania strony lewej od prawej. -Teraz kulkę pchaj do przodu, albo cofnij się, skręcamy w lewo, a teraz prosto i w prawo. Można się pogubić, ale to bardzo ciekawe ćwiczenie ucząca orientacji i pobudzające logiczne myślenie. Aby utrudnić zadanie w wersji dla starszaka można zawiązać jednej osobie oczy, a druga osoba mówi komunikaty jak się poruszać. Taka wersja uczy zarówno orientacji ale i wzajemnej współpracy oraz słuchania poleceń. A satysfakcja i radość po dojściu do celu bezcenna… Jeśli lubicie takie zabawy zobacz tez nasz Labirynt Integracyjny.

jak zbudowac labirynt

 

zabawy logopedyczne

 

zabawy dla 4 latka
mala motoryka cwiczenia

 

kreatywne zabawy dla 2-3 latkow

Zapraszam na film


4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »