fbpx
Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość,  zabawy kreatywne,  zabawy plastyczne

Domki z rolek – praca plastyczna

Domki z rolek inspirowane domkiem z doliny Muminków, to urocza praca plastyczna dla dzieci przedszkolnych i starszych. Podczas tworzenia można wykorzystywać dowolne materiały, dekoracje, kolorowe kartki i tworzyć według własnej wyobraźni. Każdy domek może mieć swój wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.

Potrzebne materiały:

kolorowy papier, klej, nożyczki, flamastry, opcjonalnie inne dekoracje.

Wykonanie:

Do wykonania domków możecie wykorzystać tekturowe rolki po papierze, które wato pomalować na ulubiony kolor. Możecie też wykonać rolki samodzielnie z kartki z kolorowego bloku technicznego. Jedna karta formatu A4 starcza na wykonanie czterech rolek.

Na początku z kawałka kolorowego papieru skręćcie stożek, który będzie pasował do rolki. Kolory możecie komponować dowolnie. Jak możecie zauważyć na zdjęciach zarówno rolki jak i daszki mogą mieć zupełnie różną kolorystykę.

Nadmiar papieru od stożkowego daszku odetnijcie i przyklejcie daszek do rolki. Możecie użyć kleju Magic, introligatorskiego lub kleju na gorąco.

domki z rolek papierowych, prace plastyczne z rolek, co mozna zrobic z rolek
ciekawe prace plastyczne, pomysły na prace plastyczne
domki z papieru, prace plastyczne z papieru, domki z rolek

W dolnej części rolki wytnijcie drzwi. Mogą byś prostokątne, dwuskrzydłowe lub półokrągłe. Następnie na dole przyklejcie zieloną trawkę wyciętą z paska zielonego papieru.

Z małych żółtych prostokątów wykonajcie okienka. Wystarczy narysować na nich małe kwadratowe szybki i przykleić do rolki. Opcjonalnie można też dokleić okiennice. Imitację desek, drewna lub kamieni na elewacji domku dorysujcie flamastrem lub kredkami. Na Daszku dorysujcie dachówki lub deski. Opcjonalnie możecie też dekorować domki brokatem i Wasz domek jest już gotowy! Jestem pewna, że stworzycie piękne i oryginalne prace! 🙂

domki z rolek, prace plastyczne z rolek, co można zrobić z rolek po papierze
domek muminków, domek z rolek
domek muminków, prace plastyczne z rolek, domek z papieru
Domki z rolek, praca plastyczna z rolek, domek muminków, ciekawe prace plastyczne, co można zrobić z rolek, moje dzieci kreatywnie

Jak się bawić z dzieckiem w domu?


        Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam nasze książki. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Żółty bestsellerowy Dziennik Zabaw dla dzieci 2-12 lat, to ponad 340 stron z pomysłami i 450 kolorowych zdjęć, które przeciągną uwagę Twojego dziecka! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie pomysł na każdy dzień!

Dziennik Zabaw Lato, to 160 stron inspiracji i ponad 300 kolorowych zdjęć z pomysłami na dekoracje z elementów natury takich jak patyczki, kamienie, piasek i liczne twórcze zabawy na każde nudne, czy deszczowe popołudnie. Wykonamy wspólnie różne z stworki, marionetki, wesołe odciski dłoni, prace z rolek czy papierowych talerzyków!

Przejdź do sklepu

dziennik zabaw lato, ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »