fbpx
pomysly na pisanki diy dla dzieci
DIY,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy plastyczne,  zabawy sensoryczne

Wielkanocne pisanki z balonów zabawa plastyczna dla dzieci

         Wielkanocne pisanki z balonów to niezwykle twórcza i lubiana przez większość dzieci zabawa. Zapewne każdy z Was robił już gniotki z balonów z mąką lub ryżem. Zobaczcie jak sprytnie wykorzystaliśmy szybki trik na wykonanie naszych niezwykłych pisanek. Balonowe pisanki to świetny pomysł na zajęcia plastyczne lub sensoryczne dla dzieci, a z takimi pisankami można zorganizować sporo ciekawych zabaw.

                 Do wykonania pisanek gniotków potrzebujesz: balony, mąką lub ryż, butelkę, lejek, pisaki lub najlepiej czarny marker.

           Cały opis wykonania gniotka znajdziesz na blogów również tu: Jak zrobić gniotka? oraz na filmie na końcu wpisu. Nasze balonowe jajka powstały z balonów wypełnionych ryżem. Myślę, że mąka będzie lepsza, bo łatwiej będzie narysować pisankowe wzory na balonach. My akurat mieliśmy pod ręką ryż i on również dobrze się sprawdził.

           Gniotki wykonane według poniższego opisu świetnie się ugniatają i dają dzieciom wiele radości. Dzięki takiej sensorycznej zabawie dzieci mogą bawić się samodzielnie wykonanymi pisankami, ugniatać je, podrzucać i postawić jako dekorację świąteczną.

wielkanocne prace plastyczne jak zrobic gniotka

eksperymenty dla dzieci

          Na początku wsypujemy mąkę lub ryż do butelki w zależności od wielkości balona około 10 czubatych łyżeczek mąki lub 20 ryżu. Najlepiej robić to przez lejek, poruszając w środku słomką lub wykałaczką, aby przesypywało się bez zastojów. Następnie dmuchamy balon, skręcamy go i zakładamy na butelkę. Teraz wystarczy butelkę obrócić w taki sposób, aby mąka przesypała się do nadmuchanego balona. Można to przyśpieszyć ściskając kilkukrotnie butelkę.

          Zastanawiasz się czemu nie wsypujemy mąki lub ryżu bezpośrednio do balona. Odpowiedź jest prosta do nienadmuchanego balona nie zmieścimy tyle mąki, co do nadmuchanego i zamiast gniotka wyjdzie nam “flak” ? Dlatego właśnie robimy to za pomocą butelki do nadmuchanego balona. Wypełniony mąką balon ściągamy z butelki, spuszczamy powoli powietrze związujemy go i zabieramy się za dekorowanie. Film z instrukcją jest na końcu wpisu, a przy okazji zapraszam do subskrybowania naszego kanału YouTube. Znajdziesz tam prawie 200 filmów z pomysłami na zabawy i prace plastyczne dla dzieci podzielonych tematycznie.

wielkanocne prace plastyczne jak zrobic gniotka

kreatywne dzieci blog

dekorowanie pisanek dla dzieci

            Gotowe balonowe gniotki dekorujemy za pomocą markera lub pisaków w różne ciekawe wzorki. Tu dziecko ma duże pole do popisu. Możecie narysować różne wzorki, kropeczki, szlaczki, kwiaty… co tylko przyjdzie Wam do głowy. To świetna zabawa sensoryczno-plastyczna.

jak zrobic gniotka

pisanki dla dzieci pomysly


Wielkanocne pisanki z balonów


Wielkanocne pisanki z balonów

pisanki wilkanocne z balona diy


Zapraszam na film: ” Jak zrobić gniotka “

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »