fbpx
figurki z plasteliny
DIY,  twórczość,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy plastyczne

Sowa z plasteliny krok po kroku

              Sowa z plasteliny lub modeliny to doskonały pomysł na popołudniową zabawę z dzieckiem lub zajęcia plastyczne w szkole. Sporo dzieci uwielbia lepienie z plasteliny, ale czasem potrzebujemy inspiracji do działania. To aktywność, która świetnie rozwija manualnie i pobudza dziecięcą wyobraźnię. Możemy dowolnie modyfikować figurki wykorzystując do lepienia różnorodne kolory.

                Przygotowałam dla Was filmik z szybką instrukcją krok po kroku w jaki sposób można ulepić sowę. Pierwsza instrukcja jest prostsza dla młodszych dzieci, a druga nieco bardziej urozmaicona. Możecie w czasie lepienia wymyślić swoje indywidualne elementy dla każdej sowy.

               Warto mieszać i zestawiać ze sobą różne kolory. Wtedy każda praca ma swój charakter. Detale można dorysować za pomocą wykałaczki, przyda się też na przykład pędzel z zaokrągloną końcówką do robienia wgłębień oraz nożyczki.

             Całą instrukcję możecie zobaczyć na filmiku poniżej. Jeśli lubicie lepić, to zapraszam też na drugi wpis: Jak ulepić zwierzątka z plasteliny krok po kroku.

sowa z plasteliny

sowa praca plastyczna

co mozna ulepic z plasteliny

figurki z plasteliny


Zapraszam na film z instrukcją krok po kroku

Jeśli lubisz nasze zabawy i filmowe instrukcje to będzie mi bardzo miło, jeśli subskrybujesz nasz kanał YouTube


Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »