fbpx

Decoupage dla dzieci

13 komentarzy

DIY Mała motoryka twórczość zabawy plastyczne
 Dziś propozycja prostej zabawy twórczej dla dzieci, a jednocześnie pięknej dekoracji lub prezentu.

Do zabawy w decoupage dla dzieci potrzebujemy: pudełko, białą farbę akrylową, serwetkę jednorazową, pędzel i jajko.
My użyliśmy plastikowego pudełka po lodach. Umyte i suche pudełko pomalowaliśmy białą farbą akrylową, po wyschnięciu nałożyliśmy jeszcze jedną warstwę.
przeklejanie na bialko

 

Serwetkę warstwową rozdzielamy tak, aby została tylko najcieńsza warstwa, którą potem będziemy przyklejać do pudełka.  Jajko rozbijamy i wlewamy białko do miseczki.

 

decoupage

 

Teraz najlepsza zabawa, dziecko smaruje pudełko białkiem przykleja serwetę. Przyklejoną serwetkę ponownie smarujemy pędzlem z białkiem.

 

ozdabianie pudelka

 

dekoracja pudelka

 

Taka zabawa to tani i prosty sposób klejenia i dekorowania.

 

decoupage dla dzieci
             Ozdobne pudełko już jest  gotowe. Czekamy do wyschnięcia i na koniec całość utrwalamy lakierem do włosów. Dekorować można również lakierem do paznokci, kamyczkami lub cekinami.
jak ozdobic pudełko

 

Ostatecznie nasze pudełko zostało przerobione na opakowanie do chusteczek. W pokrywce zrobiliśmy mały otwór i do środka włożyliśmy serwetki.

 

decoupage dla dzieci

13 comments

    1. ewawojtan Post author

      Cieszę się, że będziecie działać 🙂 białkiem i chusteczkami już wiele rzeczy dekorowaliśmy, karton, plastik, styropian:-) fajna i tania zabawa

  1. Ola

    Mam dwóch chłopaków: 2 i 4 lata. Myślę, że starszy podołałby zadaniu, lecz młodszy… nie bardzo. Dość często mam ten problem, że coś co zdaje się być dobrą zabawą dla starszego nie nadaje się dla młodszego. A młodszy upiera się, że też chce… Pewnie doświadczyłaś czegoś podobnego. Jak sobie z tym radzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »