fbpx
Moje Dzieci Kreatywnie

Park Kreatywnośći

Dziś zabieram Was w podróż do krainy kreatywności. Sama dopiero to miejsce odkrywam, testuję, bawię się i podziwiam. Na co dzień mam wiele pomysłów, lubię spędzać aktywnie czas z moimi synkami, ale Creative Park Canona to coś, co doskonale się nadaje dla każdego.

 

To miejsce pełne inspiracji,  które umożliwia drukowanie materiałów oraz instrukcji do samodzielnej obróbki i wykorzystania przez najmłodszych użytkowników. Znajdziemy tu cudnie spersonalizowane kartki okolicznościowe, kalendarze fotograficzne, wycinanki 3D, origami, karty do nauki dla najmłodszych, różnorodne makiety i wiele innych ciekawych propozycji.

 

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od podłączenia, zainstalowania i uruchomienia drukarki Canon Pixma MG7150, która od dziś jest częścią naszego domu i zamieszkała w pokoju, w którym powstają wszystkie inspirujące Was posty:-) To w tym miejscu szykuję zdjęcia na bloga, piszę i odpoczywam, gdy dzieci już śpią. To tu z dumą oglądam i opisuję cudowne chwile spędzone z dziećmi i rodziną. Ale do rzeczy. Informatyk ze mnie żaden, więc podłączenie drukarki wydawało mi się czymś co mnie przerasta. Jednak w życiu jest tak, że gdy trzeba czemuś stawić czoła, to potrafimy góry przenosić. Tak więc włączyłam to cudowne urządzenie do prądu i… Wow! To działa, pisze do mnie komunikaty, samo się otwiera, “woła” o tusz, jednym słowem prowadzi mnie krok po kroku za rączkę. Wszystko sama podłączyłam, skonfigurowałam i co fantastyczne, drukarkę można schować nawet w szafie, bo nie trzeba jej podłączać kablem do komputera. WiFi wszystko załatwia:-) Jestem z siebie dumna, a teraz opowiem co jeszcze się nauczyliśmy i odkryliśmy…

Urządzenie Pixma MG7150 oprócz standardowego drukowania dokumentów i skanowania potrafi wydrukować również piękne zdjęcia, kalendarze, etykiety, pocztówki, wizytowi ale to zaledwie wstęp, bo w parku kreatywności Canona bawić się i drukować można bez końca.

 

 Korzystanie z serwisu Creative Park nie wymaga rejestracji. Wystarczy posiadać komputer, drukarkę i podłączenie do Internetu. Jedynym minusem jest brak języka polskiego, ale instrukcje w języku angielskim i obrazki poglądowe są na tyle precyzyjne, że każdy powinien sobie poradzić.

 

Pierwsza zabawa już wybrana, pobieramy, zapisujemy i drukujemy.
Następnie dzieci według instrukcji wycinają i układają poszczególne elementy.

 

Obrazkowe karty do zabawy są opisane w języku angielskim, więc to doskonała pomoc edukacyjna do nauki języków obcych. Z pewnością wykorzystam je również w pracy z moimi przedszkolakami i podczas warsztatów kreatywnych.

 

 W Parku Kreatywności znajdziemy również piękne maski na bal, przestrzenne zwierzątka do składania, kartki 3D, klocki, makietę wulkanu, czy układu słonecznego.

 

Nam bardzo spodobały się pomoce edukacyjne, przydatne we wczesnym rozwoju naszych dzieci.

 

 

 Każdy wybrany przez nas szablon jest opatrzony instrukcją, która krok po kroku prowadzi przez kolejne etapy, aż do powstania gotowego projektu. Do wykonania wycinanki idealnie nadaje się
papier Matte Photo Paper MP-101 w formacie A4. Niezbędne też będą nożyczki i klej. Część pracy dzieci mogą wykonywać samodzielnie, ale czasem potrzebna jest również pomoc rodziców.

 

Nasze pierwsze karty składa się w pół. Z jednej strony mamy zarysowaną czarną sylwetkę zwierzątka, z drugiej zaś strony kolorową z podpisem w języku angielskim.
Bawiliśmy się na dwa sposoby w wersji dla Michałka mówiłam jakie zwierzę ma znaleźć po polsku, a dla Adasia po angielsku.
 
Potem na odwrocie sprawdzaliśmy, czy odpowiedź jest prawidłowa.
 

 

Kolejne karty można wykorzystać dla najmłodszy pociech do pokazywania i głośnego wypowiadania nazwy przedmiotu w celu stymulowania mowy. Natomiast w wersji dla Michałka pocięłam karty na kilka kawałków, aby synek próbował je ułożyć w odpowiedni sposób.

Kolejna niebanalna umiejętność naszej drukarki,  to możliwość drukowania zdjęć ze smartfona:-)
Aby wydrukować zdjęcie wystarczy, że zainstalujemy
bezpłatną aplikację PIXMA Printing Solutions (App Store i Google Play).

 

 

 

Po zainstalowaniu wybieramy ulubione zdjęcie z telefonu, zaznaczamy drukuj i za chwilę…

 

 

otrzymujemy nasze zdjęcie na papierze, bez żadnych kabli, zgrywania, kart, wizyty w zakładzie fotograficznym itp.
Drukowanie zdjęć w warunkach domowych to dla dzieci wielkie przeżycie i radość. Chłopcy z podekscytowaniem obserwowali jak z urządzenia ,,wychodzą” kolejne fotografie:-)
 Często robimy zdjęcie telefonem, potem od czasu do czasu je oglądamy, pokazujemy znajomym, ale raczej nigdy ich nie wywołujemy u fotografa. Dzięki urządzeniu Canon Pixma MG7150 to banalnie proste i tak cenne zdjęcia jak fotografia Adasia z legendarnym sprinterem Mauricem Greene mogła zawisnąć w synka pokoju:-) Adaś uwielbia sport, sam dużo trenuje i już od września rozpoczyna naukę w szkole sportowej, więc bardzo się ucieszył, że zdjęcie które do tej pory było w mamy telefonie teraz ma we własnym pokoju nad łóżkiem:-)
 
Proste, szybkie i ile radości:-)
 
Po wydrukowaniu zdjęć wróciliśmy ponownie do paku kreatywności po kolejne zadanie:-)
Tym razem postanowiliśmy wydrukować i poskładać samoloty.
Ciekawe czy złożone według instrukcji będą latać szybciej niż składane według naszego sposobu ze zwykłej kartki papieru?

 

 
Jeden samolot czerwony, a drugi niebieskie, będzie można zrobić wyścig:-)
 

 

Instrukcja krok po kroku pokazuje co robić, więc każde dziecko spokojnie sobie poradzi.
 
Adaś z zapałem wycina i składa poszczególne części.

 

Uwaga!
 Pierwsza próba!
Zobaczymy jak lata?
 

 

Ale leeeeeci….:-)

 

Ja też chcę latać!
Michałek, jak zwykle z zacięciem naśladuje brata:-)

 

 

Kolejna nasza zabawa, bo nie sposób się oderwać od Parku Kreatywności, to wspólne tworzenie zegara słonecznego.

 

Składamy wszystko i sklejamy według instrukcji.
Ustawiamy wszystko zgodnie z kompasem i …
Działa:-)

 

Jeśli Was zaciekawiliśmy, koniecznie zajrzyjcie do Parku Kreatywności, a już niebawem podzielimy się naszymi kolejnymi odkryciami:-)

 

 

 Wpis powstał w ramach współpracy z marką Canon.

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »