fbpx
ogrodek na twoim oknie moje dzieci kreatywnie blog parentingowy
Książki dla dzieci,  Polecamy,  Poznajemy świat,  recenzje,  zabawy dla 4-5 latków

Ogródek na Twoim oknie – pomysł na powitanie wiosny

           Pierwszy dzień wiosny, promyki słońca za oknem i w końcu dłuższy dzień. Ten moment co roku cieszy mnie najbardziej, ale zamiast topić czy palić Marzannę mamy dla Was pewien alternatywny pomysł na powitanie wiosny. My w tym roku zimę przeganiamy kwiatami i sadzonkami, czyli tworzymy mini wiosenny ogródek na oknie.

          Nic tak nie pozwala poczuć, że wiosna jest już z nami, jak obserwacja budzącej się do życia przyrody. Pierwsze listki, pączki, kiełki i rozwijające się każdego dnia kwiaty sprawiają, że uśmiecham się nie tylko ja, ale również moje dzieci. Bo wszystkie roślinki w naszym domowym ogródku sadziliśmy wspólnie i z przyjemnością obserwujemy jak nasz ogródek się zmienia.

blogi parentingowe moje dzieci kreatywnie

ogrodek na twoim oknie

       Inspiracją do stworzenia ogródka była nie tylko nadchodząca wiosna, ale również wspaniale wydana i oferująca bardzo przystępne wskazówki dla dzieci książka „Ogródek na Twoim oknie” wydana przez MANDO.

       To tam znaleźliśmy informacje jak sadzić roślinki, cebulki i nasiona krok po kroku. Jak odzyskać nasiona z kiwi czy papryki i tworzyć nowe nasadzenia. Zobaczcie jak za sprawą jednej książki powitaliśmy wiosnę, a przy okazji przeżyliśmy razem wspaniałą lekcję przyrody. Na końcu wpisu mam dla Was 25% rabatu na zakup prezentowanej dziś książki, wystarczy podać specjale hasło 🙂  Ale najpierw zobaczcie co nam się udało wyczarować na naszym oknie, dzięki inspiracjom z książki „Ogródek na Twoim oknie”

moje dzieci kreatywnie recenzje ksiazek blogi

 

ogródek na twoim oknie

          Sama nigdy nie miałam ręki do kwiatów, większość z nich niestety więdła z czasem pod moją opieką. Być może wynikało to z niewiedzy, lub braku systematyczności z mojej strony. Książka o której dziś chcę Wam opowiedzieć podkreśla, że najtrudniejsze są początki… i coś w tym jest, bo często niepowodzenie zniechęca dzieci do dalszego odkrywania i zabawy w ogrodnictwo.

        Być może dlatego moi chłopcy zainspirowani pomysłami z książki postanowili poważnie podjąć temat i w ciągu jednego dnia stworzyliśmy na naszym oknie prawdziwy ogródek warzywno-kwiatowy. Sadziliśmy cebulki kwiatów, nasiona słonecznika, owies, marchewkę i ziemniaki, a w planach są jeszcze kiwi i pomarańcze.

wiosenne zabawy dla dzieci powitanie wiosny

 

wiosenne zabawy dla dzieci powitanie wiosny

 

wiosenne zabawy dla dzieci powitanie wiosny

 

ogrodek na twoim oknie wydawnictwo wam

recenzje ksiazek blogi parentingowe

           Książka ma twardą i sztywną oprawę, dzięki temu jest poręczna i trwała. Każda czynność jest opisana krok po kroku w przystępnym dla dzieci języku, więc chłopcy praktycznie wszystko mogli wykonać samodzielnie. Zakupiliśmy wspólnie potrzebne rzeczy i całe sobotnie południe tworzyliśmy nasze wiosenne okno.

moje dzieci kreatywnie blog

 

jak posadzic hiacynta

 

kreatywne blogi diy parenting

 

ewa wojtan blog

 

blogi parentingowe moje dzieci kreatywnie ewa wojtan

             Najbardziej zaskakującym pomysłem jaki odkryliśmy dzięki tej książce, były odrastające końcówki marchewki. Póki co czekamy na efekty, ale sam pomysł niezwykle zaciekawił chłopców i z pewnością poszerzył ich wiedzę przyrodniczą. Bo o ile nie raz już sadziliśmy w domowym ogródku cebulki kwiatów, czy hodowaliśmy ziarno fasoli i grochu, to ogrodniczy eksperyment z marchwią, czy hodowla słonecznika to dla nas zupełna nowość.

blogi kulinarne parentingowe

 

sadzenie marchewki

nasiona slonecznika owies wielkanoc

 

blogi ogrodnicze diy wnetrza

 

ogrodek na twoim oknie recenzja

 

domowy ogrodek moje dzieci kreatywnie

 

sadzonki zirna domowy ogrodek

          Już dawno żadna pozycja książkowa nie zainspirowała nas do tak twórczej i pozwalającej poznawać otaczający nas świat zabawy z roślinami. Dzięki tak różnorodnemu podejściu do tematu niecierpliwe dzieci mogą szybko obserwować efekty swoich sadzonek, bo cebulowe kwiaty w doniczkach nabierają barw i rozkwitają dosłownie z każdą godziną. Tymczasem nasiona słonecznika ukryte pod foliowym domkiem już następnego dnia wypuściły zielone kiełki, ku ogromnemu zdziwieniu i radości dzieci.

          Taka lekcja przyrody zapewne zachęci każde dziecko do odkrywania i poznawania nowych roślin, ich budowy i sposobów rozmnażania.

         W tej książce znajdziesz szczegółowe i proste wskazówki, jak samodzielnie pozyskać nasiona, wyhodować sadzonki, cebulki kwiatowe czy trawy ozdobne. Książkę stacjonarnie możecie zakupić w Empiku. Ale ja mam dla Was z okazji pierwszego dnia wiosny (od 21 marca do końca kwietnia) 25% rabatu przy zakupie książki w linku poniżej. Wystarczy kliknąć w zamówienie i podać specjalny kod: OGRODEKMDK Na pewno rabat przyda się na zakup kolejnych nasion do Waszego ogródka 🙂


Zamów książkę:  „ Ogródek na Twoim oknie ”

kod rabatowy: OGRODEKMDK


ogrodek na twoim oknie recenzja opinie

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »