fbpx
klocki dla 4 latka konstrukcyjne i plastikowe
klocki dla dzieci,  ranking,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy konstrukcyjne

Klocki dla dzieci – przegląd naszych ulubionych klocków

            Klocki dla dzieci to nasza codzienność już od wielu lat. Zaczynaliśmy od tradycyjnych drewnianych klocków poprzez Lego Duplo, City, Creator, aby w końcu nauczyć się odkrywać klocki, które zachwycają, nurtują i dają do myślenia. Bo nic tak nie rozwija kreatywności, myślenia przestrzennego, motoryki i wyobraźni dziecka, jak budowanie z klocków.

          Najlepsze klocki dla dziecka to takie, które pasują do jego wieku, potrzeb, umiejętności i zainteresowań. Klocki, to jedna z najbardziej rozwijających zabawek, jakie możemy zaoferować naszemu dziecku. Budowanie, kreowanie i stwarzanie nowych budowli, czy pojazdów z rozsypanych na dywanie elementów rozwija u dziecka wyobraźnie przestrzenną, uczy planowania i narracji, a także rozwija umiejętności motoryczne.

          Przy zakupie klocków warto zwracać uwagę, czy mają odpowiednie opakowanie oraz instrukcję, która wprowadzi dziecko do zabawy. To ważne, aby po zakupie nowych klocków wspólnie  je obejrzeć, przeczytać instrukcję i poznać możliwości konstrukcyjne lub edukacyjne nowych klocków. Bo o ile trzymamy się jednego rodzaju klocków, to budowanie z nich jest oczywiste. Natomiast przy nowych rodzajach klocków trzeba poznać jak je łączyć, wprawiać w ruch czy konstruować z nich przestrzenne budowle.

        Takie zachęcenie dziecka do odkrywania, wspólna zabawa jest bardzo istotna, aby maluch w przyszłości umiał się bawić samodzielnie. Jeśli kupujemy nowe klocki, czy zabawki dając je dziecku i wracając szybko do swoich spraw, maluch pozostawiony sam sobie może się szybko zniechęcić do budowania, a zwłaszcza gdy napotka jakieś trudności.


Zapraszam na film: ” Najlepsze klocki dla dzieci “

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


   Dlatego warto wspierać dzieci w zabawie i pozwolić odkrywać naszym dzieciom klocki inne od wszystkich. Klocki z których na pierwszy rzut oka nie mamy pojęcia jak budować i co można z nich stworzyć. Takie przekraczanie pewnych schematów myślowych, odejście od tradycyjnego budowania pozwala starszym dzieciom myśleć bardziej otwarcie i tworzyć własne niebanalne projekty.

       W naszym zestawieniu proponuję klocki, które znamy od wielu lat, sprawdzone lub polecone przez moich czytelników. Sądzę, że każdy z Was wybierze coś dla swojej pociechy. W zestawieniu pominęłam nasze ulubione Lego Duplo i wszelkie inne zestawy Lego dla starszych dzieci, choć mamy ich w domu dwa wielkie pudła.

         Zależy mi jednak w tym wpisie, żebyście mogli poznać alternatywne klocki, coś innego niż wszystkim dobrze znane od lat Lego. Powyżej możecie zobaczyć 18 minutowy film, na którym prezentuję wszystkie klocki, jak również przeczytać krótkie opisy.


Klocki Morphun

Najlepsze klocki dla dzieci w każdym wieku sprawdź ceny


    Klocki Morphun to jedna z ciekawszych odmian klocków konstrukcyjnych dla dzieci w różnym wieku. Klocki łączą się ze sobą nie tylko górnymi wypustkami, ale również bocznymi. Morphuny powalają dziecku odkryć w sobie małego inżyniera. To jedne z tych klocków, które uważam za najlepsze dla dzieci w każdym wieku, ponieważ są szczegółowo opisane, zawierają instrukcję, podział na etapy, wiek i są dostosowane do umiejętności dziecka. Innowacyjne możliwości łączenia klocków pozwalają tworzyć niezwykłe budowle i w zależności od zestawu wprawiać je nawet w ruch.

         Klocki konstrukcyjne Morphun przeznaczone są dla maluchów powyżej 3, 4 i 5 roku życia. Dostępne są one w zestawach “Junior Starter”, “Junior Starter Rainbow”, “Junior” oraz “Advanced”. Zestawy klocków dedykowane trzylatkom różnią się stopniem skomplikowania elementów i rodzajów konstrukcji, które można dzięki nim zbudować, od klocków przeznaczonych dla starszych dzieci. Wszystkie zestawy są ze sobą kompatybilne i rosną wraz z wiekiem dziecka. Stopniowo można poszerzać możliwości konstrukcyjne, a dzięki temu maluch cały czas na nowo odkrywa możliwości budowy z klocków Morphun.


Szukaj ulubionych klocków na Ceneo


klocki-dla-dzieci-morphun-konstrukcyjne

 

klocki dla dzieci morphun konstrukcyjne plastikowe

 

klocki dla dzieci morphun konstrukcyjne

 

klocki-dla-dzieci-morphun-konstrukcyjne

 

klocki konstrukcyjne dla dzieci morphun

 


Klocki Morphun Litery

edukacyjne klocki dla dzieci


           Klocki Morphun są również dostępne w wersji edukacyjnej z literami małymi lub dużymi w zależności od wybranego zestawu. Poniżej wspaniały zestaw liter, które można ze sobą łączyć za pomocą bocznych wypustek tworząc sylaby i wyrazy. To doskonała pomoc edukacyjna zarówno dla nauczycieli jak i rodziców, którzy stawiają na naukę przez zabawę. W zestawach są również dostępne pomocnicze karty pracy w języku angielskim. Dzieci mogą tworzyć i uczyć się sylab, wyodrębniać samogłoski od spółgłosek, łączyć obrazki z wyrazami.

alfabet klocki morphun edukacyjne pomoce dydaktyczne nauka czytania czytanie sylabowe

klocki edukacyjne alfabet nauka czytania czytanie sylabowe morphun

klocki edukacyjne do angielskiego nauka czytania morphun dla dzieci


Klocki Morphun matematyczne


            Kolejna edukacyjna odmiana klocków Morphun, to duży zestaw klocków do zajęć matematycznych: nauka liczenia, porównywanie wielkości i ilości, dodawanie i odejmowanie. Można łączyć je w dowolny sposób tworząc ciągi liczbowe i słupki. W zestawie znajduje się 16 kart pracy.

 

 

klocki matematyczne morphun edukacyjne konstrukcyjne dla dzieci

klocki matematyczne morphun ranking najlepsze dla dzieci


Klocki Dienesa


           O klockach Dienesa pisałam wiele razy na blogu, bo od lat wykorzystuję je w pracy z dziećmi. To wspaniała pomoc dydaktyczna. Plastikowy zestaw figur w różnych kolorach, wielkościach i grubościach pozwala tworzyć rozmaite zabawy edukacyjne dla młodszych dzieci ucząc je przy tym kolorów, kształtów, zależności, układów przestrzennych, czy sekwencji. Sprawdź cenę klocków Dienesa.

  klocki dienesa matematyczne figury klocki bamp konstrukcyjne plastikowe maple linden dla dzieci

zabawy matematyczne kloci konstrukcyjne plastikowe


klocki Newmero


             Newmero, to klocki matematyczne, które zachwycają prostotą wykonania i ilością pomysłów na naukę matematyki w formie zabawy. Jest to doskonała pomoc dydaktyczna w zrozumieniu podstaw dodawania, odejmowania, rozróżnianiu wartości liczbowych i przybliżeniu matematyki w sposób przyjazny dla dziecka.

         Kolorowe i innowacyjne klocki matematyczne newmero już na pierwszy rzut oka przyciągają dziecięcą uwagę. Wszystkie „kafle” klocków newmero są opisane liczbowo i podzielone kolorystycznie zaczynając od żółtych jedności, poprzez zielone dziesiątki, niebieskie setki, aż po pomarańczowe tysiące.

         Klocki posiadają łącznik „sumator”, dzięki któremu możemy tworzyć rozmaite wartości liczbowe od najmniejszych jedności poprzez dziesiątki, setki i tysiące. Odróżnienie każdej wartości kolorem pozwala dzieciom w prosty sposób odróżnić jedności od dziesiątek, setek i tysięcy, a dzięki temu nawet większe liczby nie są już problemem.


klocki matematyczne


        Dziecko dzięki składowym elementom klocków newmero jest w stanie każdą stworzoną liczbę rozłożyć na odpowiednie wartości liczbowe. Taki sposób nauki pozwala dzieciom znacznie łatwiej i szybciej opanować podstawowe działania i zagadnienia matematyczne.

        Każdy klocek posiada różnego rodzaju wypustki po bokach i na górze, które wykorzystujemy podczas nauki i w licznych zabawach. Po bokach klocków jest tak zwana liczbozłączka, a na górze liczykształty, które ułatwiają nam porównywanie wielkości liczb. Zobacz cenę klocków Newmero.

klocki newmero matematyczne edukacyjne

 

klocki dla dzieci matematyczne

 

newmero klocki konstrukcyjne plastikowe dla dzieci


klocki Bamp

najlepsze pozwalające tworzyć wielkie architektoniczne budowle


           BAMP to przestrzenne klocki konstrukcyjne pozwalające tworzyć szybko bardzo efektowne i duże budowle. Zabawa tymi klockami to wejście w role małego architekta. Zestawy składają się z plastikowych, kolorowych rurek i specjalnych łączników, a całość mieści się w estetycznym opakowaniu. Ja korzystam z nich już od wielu lat nie tylko w domu, ale również z przedszkolakami oraz podczas warsztatów i eventów. Więcej o klockach tu: Klocki BAMP.

słomki konstrukcyjne, klocki konstrukcyjne plastikowe, klocki bamp dla dzieci


Drewniane klocki Maple


          Maple to tradycyjne drewniane klocki, które są wyjątkowo trwałe, lekkie, naturalne, bez  lakierów czy farb. Klocki są aksamitne w dotyku i  bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Identyczny kształt i rozmiar każdego klocka wcale nas nie ogranicza, a wręcz zachęca do tworzenia olbrzymich konstrukcji i budowli.

         Maple rozwijają wyobraźnię, zmysł przestrzenny, zdolności konstrukcyjne, umiejętność planowania oraz koordynacji. Przede wszystkim jednak zapewnia wspaniałą rozrywkę w gronie najbliższych. Na naszym filmie możecie zobaczyć ile sprawiły nam radości. Chłopcy tworzą z klocków nie tylko budowle architektoniczne, wysokie wieże i mosty, ale również wyskocznie i platformy dla samochodów. Szukaj najtaniej tutaj.

klocki konstrukcyjne drewniane

 

klocki dla dzieci konstrukcyjne

 

klocki dla dzieci drewniane

 

klocki drewniane konstrukcyjne

 

klocki maple linden drewniane

 

klocki konstrukcyjne drewniane maple linden

 

klocki konstrukcyjne drewniane


Klocki dla małych dzieci Mały Designer


          Klocki Mały Designer to projekt mamy trójki dzieci i czytelniczki mojego bloga. Magda, która jest autorką klocków stworzyła je na potrzeby pracy dyplomowej w 2015 roku na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Myślę, że te wszystkie czynniki wpłynęły na to, że klocki są tak zaskakujące, innowacyjne i jednocześnie piękne w swojej prostocie.

        To tak naprawdę nie są do końca nawet klocki, tylko drewnienie elementy, które w połączeniu z gumkami recepturkami i karteczkami papieru tworzą całość… Tworzą coś dowolnego, co dziecko wymyśli, wykreuje, zmajstruje… A najpiekniejsze w tym dziecięcym tworzeniu jest otwarte myślenie, wrodzona i naturalna kreatywność naszych pociech i fakt, że nie ma tu błędnych czy gotowych odpowiedzi… Każdy projekt to nowe zadanie, nowa myśl przeniesiona ze świata wyobraźni, do rzeczywistośc

          Ja osobiście, oprócz walorów edukacyjny i twórczych, dostrzegam w klockach ogromne zalety wpływające na rozwój manualności i małej motoryki u dziecka. Manipulowanie klockami, przekładanie drewnianych drążków przez otwory w kółkach uczą dziecko prawidłowego chwytu, cierpliwości i sprawności motorycznej.

klocki konstrukcyjne dla dzieci klocki kooglo drewniane magnetyczne dla maych dzieci najlepsze ranking

drewniane klocki dla dzieci klocki kooglo drewniane magnetyczne dla malych dzieci najlepsze ranking


Klocki GEO


            Siedem różnokształtnych brył geometrycznych w sześciu kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym, żółtym, fioletowym, naturalnym i czarnym, trwale połączonych ze sobą. Coś na kształt, przestrzennych klocków Tetris. Klocki Geo są w drewnianym, estetycznym i z całą pewnością trwałym pudełku, a po otworzeniu czuć cudowny zapach drewna:-)

Zabawa klockami Geo doskonale wpływa na wyobraźnię dziecka: uczy spostrzegawczości, myślenia przestrzennego, koncentracji, twórczego układania i analizowania.

             Tym samym jest do doskonały materiał do zabawy dla młodszych jak i starszych dzieci oraz jako pomoc terapeutyczna i dydaktyczna. Takie klocki to ciekawe zajęcie, pobudzające do myślenia i stawiające przed dzieckiem wyzwania. Z pewnością nasze pociechy zainteresują się taką formą przestrzennego budowania i będą miały przy tym wiele satysfakcji i radości. Do zestawu dołączona jest książeczka z różnymi bryłami, które próbujemy odtworzyć z klocków.

klocki dla dzieci klocki kooglo drewniane magnetyczne dla maych dzieci najlepsze ranking

 


drewniane klocki magnetyczne Kooglo

klocki dla dzieci w każdym wieku


           Klocki Kooglo, to na pierwszy rzut oka tradycyjne drewniane klocki,  które zostały jednak uzupełnione delikatnymi magnesami. Dzięki temu budowle nie rozpadną się tak szybko, a przyciągające się klocki można układać w przeróżne przestrzenne i ruchome konstrukcje. Dzięki klockom Kooglo sami w domu możecie nagiąć prawo grawitacji. Jeśli macie w domu lodówkę, z pewnością też świetnie posłuży do zabawy z klockami Kooglo. Szukaj klocków tu.

klocki kooglo drewniane magnetyczne dla malych dzieci najlepsze ranking

klocki kooglo drewniane magnetyczne dla malych dzieci najlepsze ranking


Kreatywny zestaw klocków konstrukcyjnych Thinkertoy

klocki dla dzieci powyżej 3 roku życia


             Thinkertoy to coś więcej niż tylko klocki, to wspaniała edukacyjna zabawka, która pozwala odkryć w sobie młodego inżyniera i wynalazcę. Tworzenie z Thinkertoy opiera się na 5 zasadach: punkt, linia, powierzchnia, oś, przekładnia. Wszystko zaczyna się od punktu. Pomiędzy dwoma punktami jest linia. Punkty i linie tworzą powierzchnie. Oś wprawia elementy w ruch. Przekładnia powoduje ruchy mechaniczne. Dzięki tej kombinacji oraz własnej wyobraźni dziecko jest w stanie skonstruować wszystko. Thinkertoy łączy ze sobą naukę i zabawę. Rozwija także zdolności manualne dzieci.

          Do klocków dołączone są instrukcje, które znajdziecie też na stronie Thinkertoy.pl wszystkie zestawy są ze sobą kompatybilne. Dla mnie i dzieci to jedne z ciekawszych klocków, które nie są jeszcze popularne, ale zachwycają swoją kreatywnością i przebogatymi możliwościami konstrukcyjnymi.

klocki dla dzieci konstrukcyjne plastikowe thinkertoy

klocki konstrukcyjne dla dzieci plastikowe dla chlopca dziewczynki thinkertoy

klocki konstrukcyjne plastikowe dla chlopca dziewczynki thinkertoy ranking najlepsze

klocki konstrukcyjne plastikowe dla chlopca dziewczynki thinkertoy ranking najlepsze


Klocki Konstrukcyjne dla dzieci Incastro


            Każdy klocek jest tej samej wielkości i o identycznym niespotykanym kształcie, dlatego początkowo nie bardzo wiadomo jak klocki razem łączyć. Jednak już po paru chwilach tworzymy płaskie elementy z kilku kloców i podejmujemy próby budowy brył przestrzennych. W razie problemu wszystko doskonale widać na załączonej instrukcji, lub na filmikach na YouTube.

           Dlaczego tak mnie urzekły? Rekomendowane są dla dzieci od trzech lat i z pewnością można już z takimi maluchami próbować pierwszych prostych zabaw. Oczywiście przy takiej manualnej zabawie rozwijamy również małą motorykę i usprawniamy rączki oraz palce. Proste klocki, ale niespotykanie dużo możliwości tworzenia licznych, przestrzennych i mobilnych budowli. Sprawdź ceny klocków.

klocki dla dzieci 5 latka

 

klocki dla dzieci geomag konstrukcyjne plastikowe

klocki dla chlopcow konstrukcyjne plastikowe najlepsze incastro moje dzieci kreatywnie


Klocki magnetyczne Geomag

zestawy o różnym stopniu trudności  dla dzieci od 3 lat, 6 i od 8 lat


         Klocki Geomag maja bardzo duży wybór zestawów od małych najprostszych kilkunastu elementowych dla młodszych dzieci od 3 roku życia, poprzez bardziej rozbudowane, duże mechaniczne zestawy dla starszych dzieci. My dzisiejsze zabawy oprzemy w głównej mierze o podstawowy zestaw klocków z panelami, który mamy w domu od 6 lat oraz zestaw Geomag Mechanics, który jest u nas nowością. To jedne z naszych pierwszych u ulubionych klocków.

         Z klocków można budować dowolne kompozycje płaskie i przestrzenne w zależności od wieku i umiejętności dziecka.  Magnetyczne pałeczki i metalowe, niklowane kulki łączą się ze sobą w dowolny sposób, pobudzając kreatywność naszych małych konstruktorów. Pole magnetyczne umożliwia również wprowadzenie wielu konstrukcji w ruch.

          Takie ruchome konstrukcje możemy tworzyć nawet z podstawowych zestawów, a bardziej skomplikowane mechaniczne budowle stworzymy z zestawów dla starszych dzieci od 5 roku życia Geomag Mechanics. W tym zestawie znajdziemy liczne koła, zębatki, złączki, kolumny oraz klocki magnetyczne, które możemy łączyć zgodnie z załączoną instrukcją lub tworzyć budowle według własnego pomysłu. Na naszym filmie zobaczycie jak powstają takie skomplikowane budowle mechaniczno-magnetyczne, przy budowaniu których przydaje się delikatność, cierpliwość, a nawet współpraca dwóch osób. Klocki możesz kupić tu.

klocki konstrukcyjne geomag magentyczne

klocki magnetyczne konstrukcyjne

klocki magnetyczne geomag dla dzieci


Kolorowe klocki Korbo

Idelane dla dzieci już od 3 roku życia


             To niezwykła seria klocków opartych na idei „Pomyśl, zbuduj, zakręć”. Ich podstawowym elementem jest koło zębate, dzięki któremu stworzone budowle poruszają się. To co podoba mi się w klockach Korbo, to łatwość tworzenia dużych, ruchomych budowli. Karuzela, myjnia, huśtawka, tu wszystko jest możliwe, wystarczy odrobina wyobraźni i ,,kombinowania” z korbkami.

            Łączenie elementów Korbo i tworzenie konstrukcji pobudza dziecko do logicznego myślenia, wyzwala w nim chęć eksperymentowania i pokonywania trudności. Dopiero przy prawidłowym połączeniu kół cała budowla może być wprawiona w ruch. Dziecko w czasie zabawy uczy się zastosowania kół zębatych w mechanice i poznaje podstawowe zasady fizyki. Szukaj w Ceneo.

klocki korbo konstrukcyjne plastikowe duze

klocki korbo najlepsze klocki dla dzieci plastikowe konstrukcyjne


Klocki Clics dla małych konstruktorów

Doskonały wybór dla dzieci od 3 roku życia


       CLICSy pozwalają na budowanie stabilnych konstrukcji 2D i 3D już z niewielkiej ilości klocków. CLICSY pobudzają u dzieci kreatywność, wyobraźnię oraz logiczne myślenie. Zestawy CLICS łączą się ze sobą co pozwala na nieograniczoną możliwość zabawy. Dodatkowo w każdym opakowaniu umieszczone są plany budowy pomagające stawiać pierwsze kroki z klockami CLICS zaczynając od płaskich budowli, a w krótkim czasie sami dojdziecie do bardziej przestrzennych czy ruchomych konstrukcji. Sprawdź ceny.

klocki clics konstrukcyjne dla chlopca dziewczynki plastikowe


Klocki Zoob

Klocki dla dzieci w wieku około 4-6 lat


          Zoob to klocki o całkowicie nowatorskim sposobie łączenia, które poleciło mi kilka moich czytelniczek z bloga. Pięć rodzajów klocków łączy się ze sobą na dwadzieścia różnych sposobów, wszystko dokładnie możemy zobaczyć w załączonych instrukcjach.

             Z klocków Zoob można budować pojazdy, dinozaury, zwierzęta, budowle, pierścienie, korale, korony, ludziki itp. Zooby pozwalają nie tylko na konstruowanie wspaniałych i niespotykanych modeli, ale również na twórczą zabawę wszystkim tym, co dziecko stworzyło wprawiając poszczególne elementy konstrukcji w ruch. Zoob to klocki, które rozwijają koordynację ręka-oko, precyzyjne umiejętności motoryczne oraz stymulują kreatywność i rozumowanie przestrzenne u dzieci.

klocki zoob konstrukcyjne najlepsze dla chlopca

 


Klocki Wader

Klocki dla dzieci puzzle, blocks, jeżyki i funny blocks.


          Poniżej mam dla Was jeszcze kilka propozycji od polskiego producenta klocków i zabawek Wader. Dzięki kolorowym klockom-puzzlom Puzzle Blocks umożliwimy dziecku układanie najróżniejszych kształtów i figur na płaszczyźnie. Pomogą w tym elementy dopasowane wielkością do rączek małych dzieci oraz łatwy system ich łączenia.

            Klocki są kolorowe i zachęcają wręcz do zabawy w szczególności najmłodsze dzieci. Z klocków można układać sekwencje kolorystyczne, dzielić na zbiory, układać cyfry i litery, a także organizować dzięki nim wyjątkowe zabawy edukacyjne. Przyjazne dla najmłodszych kolorowe klocki, które wprowadzą maluchy w świat klocków konstrukcyjnych. Szukaj w ceneo.

klocki konstrukcyjne dla dzieci wader

           W zestawie Funny blocks znajdują się główki zwierzątek (żyrafa, pies, kotek, koń, małpka, papuga, zając i słoń), które idealnie układają się w postać danego zwierzątka ułożonego z klocków. Dzieci na pewno będą mogły z łatwością stworzyć swoje małe, domowe zoo, cyrk lub zagrodę. Duże i bezpieczne elementy zapewnią bezpieczną zabawę. Myślę, że to ciekawa propozycja do przedszkoli do zabaw tematycznych dla młodszych dzieci.

klocki dla dzieci dziewczynek chłopców do przedszkola

       Kolorowe najeżone wypustkami płytki, to klocki Jeżyki. Składają się z różnorodnych kształtów przypominających szczoteczkę lub grzebień. Klocki dają się łatwo sczepiać ze sobą, a zabawa nimi stymuluje wyobraźnią, zmysły i rozwija zdolności manualne dziecka. Kolorowe klocki, różne figury geometryczne i łatwe możliwości konstrukcyjne z pewnością zaciekawią dzieci w wieku przedszkolnym.

  klocki jezycki dla malych dzieci wader

             W zestawie dużych klocków Blocks  znajdują się losowo skompletowane elementy tradycyjnych plastikowych klocków. Domki, daszki,wagoniki, klocki konstrukcyjne czy okna. Zabawka z serii Edu przeznaczona jest dla dzieci już powyżej pierwszego roku życia i może stanowić świetne wprowadzenie dziecka z świat plastikowych klocków konstrukcyjnych.

klocki wader dla malych dzieci klocki plastikowe


Zobacz też ranking naszych ulubionych gier planszowych


ranking gier planszowych najlepsze gry dla dzieci

18 komentarzy

 • Ewelina

  Genialny wpis! Ogrom pracy włożyłaś w przygotowanie tego cuda. Z całego serca dziękuję za lawinę pomysłów na przynajmniej kilka okazji. U nas też uwielbiamy klocki. Pozdrawiam

 • Kasia

  Witam, ile elementów ma konstrukcja z klocków Bano, która jest za Panią na filmiku? Chciałabym kupić ale nie wiem ile elementów w pudełku wziąć. Czy 500 czy 1000 Z góry dziękuję za odpowiedź

  • Ewa

   Oj tak klocków dla dzieci jest całe mnóstwo poprzez mniejsze, większe, plastikowe, magnetyczne do rozmaitych konstrukcyjnych. My uwielbiamy właśnie taką różnorodność 🙂 Cieszę się, że nasz ranking jest pomocny.

 • Joanna

  Wspaniały ranking! Dzięki Pani już zapisałam kilka ciekawych nazw i myślę, że czas najwyższy wybrać się na klockowe zakupy 😉 Od siebie dodałabym jeszcze Magformers. Jestem z Panią od niedawna, więc możliwe, ze już wcześniej Pani o nich wspominała. Jeśli nie to zachęcam 🙂 Nasz synek je uwielbia i każde dziecko, które dostało je od nas w prezencie też było zadowolone 🙂 A do tego każdy z rodziców tych dzieci mówił to samo. Przez pierwsze dwa dni to rodzice się nimi bawili i dopiero wtedy dopuścili dzieci do zabawy 😀 Pozdrawiam 🙂

  • ewawojtan

   Super dziękuję 🙂 Tak słyszałam o tych klockach, ale nie miałam okazji sprawdzić ich w praktyce, dlatego nie znalazły się w zestawieniu. Być może jeszcze się tu kiedyś pojawią nowe propozycje. Te przedstawione, znamy od lat i za wszystkie ręczę, że z pewnością zainteresują nie jedno dziecko 🙂

 • Anna

  Super zestawienie. O prawie połowie klocków nie słyszałam a myślałam, że jestem dość dobrze obeznana. Na najbliższe okazje dzieci dostaną klocki morphun i Clicks a w przyszlosci na pewno pojawią sie bamp, newmoro, maple i byc może także inne. Co do klocków Magformers też gorąco polecam chociaż cena nie jest zachęcająca. Ciekawa jestem podrób takich jak Magworld bo może nie warto przepłacać. My lubimy także klocki joinks chociaż dopiero zaczęliśmy z nimi przygodę więc nie wiem na jak długo będą wzbudzać zainteresowanie.

 • Ola

  Rewelacyjne zestawienie! Jaki zestaw klocków drewnianych Maple maja chłopcy? Zastanawiam się który z dostępnych zestawów będzie wystarczający do konstrukcji z książeczki

 • Marta

  SUPER wpis! Mnóstwo inspiracji, twórczych, rzadko spotykanych, ciekawych, mądrych, zwłaszcza że osobiście uwielbiam klocki i chętnie wybieram je na prezent dla mich dzieci. Dziękuję, z całą pewnością skorzystam z Pani propozycji nie raz, naprawdę super! U nas fajnie sprawdzają się klocki magnetyczne Smart Max, Magformers oraz Mini Waffle no i Lego oczywiście 😉 Raz jeszcze dziękuję za ten wpis 🙂

 • Klaudia

  moje dziecię uwielbia bamp i plus plus – takie klocki konstrukcyjne zajmuja je na wiele godzin a wszystko co stworzy napawa dumą z samego siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »