fbpx
klocki konstrukcyjne plastikowe dla dzieci najlepsze edukacyjne
klocki dla dzieci,  Polecamy,  recenzje,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy logiczne

Klocki konstrukcyjne Incastro zmieniają myślenie

          Klocki konstrukcyjne Incastro zmieniły moje myślenie o zabawkach kreatywnych i pozwoliły odkryć nowe możliwości twórcze.  Zawsze gdy wybieram zabawki dla moich dzieci biorę pod uwagę wiele aspektów. Czy zainteresują moich chłopców na dłużej, czy są trwałe i jakie dają możliwości zabawy.

             O klockach Incastro czytałam już różne zachęcające opinie w Internecie, ale żadna z nich nie zachęciła mnie do zakupu, bo zwyczajnie nie dostrzegałam potencjału tych klocków. Czasem, żeby się do czegoś nowego przekonać, trzeba tego spróbować. Tak było właśnie tym razem. Pokazałam moim dzieciom na komputerze zdjęcia klocków oraz różnych konstrukcji i zapytałam, co o nich myślą. Najpierw podeszli do tej innowacyjnej propozycji trochę z dystansem, ale po przejrzeniu większej ilości zdjęć i filmików z budowlami z klocków Incastro zdecydowali, że klocki są super i koniecznie chcą z nich budować takie konstrukcje jak na zdjęciach.

co na prezent dla 6 latka

klocki incastro

              Cóż miałam do stracenia, kilka dni po naszej rozmowie przyszła paczka z klockami, otwieram pudło z mnóstwem kolorowych klocków i moja pierwsza myśl -jak się z tego buduje… Wzięłam klocek do ręki, no fajny kształt, klocek świetnej jakości, każdy starannie wykonany, ale co ja mam z tym zrobić… Dzieci były znacznie bardziej otwarte Adaś chwycił zaraz za instrukcję i zaczął łączyć pierwsze klocki. No cóż, patrząc co robią dzieci i ja zaczęłam próbować. I tak minęło nam całe popołudnie… Wsiąkliśmy totalnie w budowanie, łączenie i kombinowanie coraz to bardziej skomplikowanych konstrukcji.

          Pod koniec dnia mogłam podsumować klocki konstrukcyjne Incastro jednym słowem -Wow! Nie myślałam, że jeszcze jakaś zabawka tak bardzo zainteresuje moje dzieci. Ba! Nawet więcej, że cała rodzina zaangażuje się w budowanie zamku, domu czy rakiety!

kreatywne klocki dla dzieci konstrukcyjne plastikowe najlepsze edukacyjne


Co sprawia, że klocki konstrukcyjne Incastro są tak wyjątkowe i innowacyjne?


          Każdy klocek jest tej samej wielkości i o identycznym niespotykanym kształcie, dlatego początkowo nie bardzo wiadomo jak klocki razem łączyć. Jednak już po paru chwilach tworzymy płaskie elementy z kilku kloców i podejmujemy próby budowy brył przestrzennych. W razie problemu wszystko doskonale widać na załączonej instrukcji, lub na filmikach na YouTube. Dlaczego tak mnie urzekły? Rekomendowane są dla dzieci od trzech lat i z pewnością można już z takimi maluchami próbować pierwszych prostych zabaw.

klocki konstrukcyjne

               Ja z Michałkiem, aby nauczyć się łączenia prostych konstrukcji bawiliśmy się w odtwarzanie. Ja układałam jakąś figurę z kilku klocków, a synek próbował ją odtworzyć w taki sam sposób, aby bryła zgadzała się wizualnie i kolorystycznie. Potem była zamiana, i ja powtarzałam wzór wymyślony przez synka. W ten sposób niezwykle pobudzamy wyobraźnię dziecka. Podczas tworzenia nowych konstrukcji, dziecko za każdym razem myśli i analizuje jak najlepiej połączyć dane elementy.

             Oczywiście przy takiej manualnej zabawie rozwijamy również małą motorykę i usprawniamy rączki oraz palce. Inna propozycja to zbudowanie bryły z kilku klocków i przełożenie jednego w inne miejsce, w momencie gdy dziecko przez chwilę nie patrzy. Zadaniem malucha jest odgadnięcie, który klocek zmienił swoje miejsce. Oczywiście w czasie tej zabawy również zamieniamy się rolami. Starszy syn w tym czasie kończył już budować kolejne przęsła do mostu.


Tu możesz kupić klocki


blogi z dziecmi

klocki incastro opinie


Co można zbudować z klocków?


             Jak wspominałam maluchy można wciągnąć do zabawy i wiele nauczyć, ale starsze dzieci same się wciągną i zainteresują konstruowaniem, a dobrze wiemy jak w erze tabletów i smartfonów trudno takiego 8-12 latka zaciekawić budowaniem z klocków. W przypadku Incastro każda kolejna budowla to wyzwanie, próba zmierzenia się z nowym pomysłem, intensywne myślenie jak połączyć kolejne bryły, ale jak to opanujemy, to można tworzyć naprawdę imponujące budowle.

         Z pewnością gdyby takie klocki były na wyposażeniu przedszkoli i świetlic szkolnych cieszyłyby się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wspólne tworzenie rozmaitych statków kosmicznych, domów, robotów czy wielkich mostów, a nawet zwierząt wspaniale integruje grupę i pozwala w ciekawy, kreatywny sposób spędzić wspólnie czas.

klocki konstrukcyjne incastro plusplus plastikowe ciekawe edukacyjne

klocki incastro konstrukcyjne incastro plusplus plastikowe ciekawe edukacyjne

klocki konstrukcyjne incastro plusplus plastikowe ciekawe edukacyjne

 

klocki konstrukcyjne incastro plus plus plastikowe ciekawe edukacyjne

 

klocki incastro klocki konstrukcyjne incastro plusplus plastikowe ciekawe edukacyjne

klocki incastro konstrukcyjne incastro plusplus plastikowe ciekawe edukacyjne

          Klocki swoją wyjątkowość zawdzięczają włoskiemu projektantowi Angelo Caterino. Ten młody człowiek doskonale zna się na budowaniu i projektowaniu ponieważ jest architektem. Dlatego klocki Incastro są tak solidne, dobrze się łączą i pozwalają tworzyć nawet wielkie projekty architektoniczne.

incastro klocki


Czego nauczy się Wasze dziecko wykorzystując do zabawy

klocki konstrukcyjne Incastro?


            Budowanie rozwija wyobraźnię przestrzenną  i kreatywne myślenie– Adaś zazwyczaj budował z klocków Lego więc jest przyzwyczajony, że ma instrukcję krok po kroku jak stworzyć daną budowlę. Przy klockach Incastro początkowo kurczowo trzymał się instrukcji tworząc bardziej skomplikowane budowle z klocków. Wyszukiwał w Internecie jak łączyć klocki, ale już po kilku dniach zaczął samodzielnie wymyślać różne konstrukcje, roboty i zwierzęta. Za każdym razem z dumą przychodził pokazać, co tym razem wymyślił. Otworzył swój umysł na nowości, na przestrzenne myślenie i niezwykle operował swoją wyobraźnią przy kolejnych pomysłach.

klocki konstrukcyjne incastro plusplus plastikowe ciekawe edukacyjne najlepsze

incastro

           Logicznego myślenia –  4 klocki można połączyć aż na 16 sposobów. Logika zaczyna podpowiadać jak łączyć ze sobą kolejne elementy. Tym właśnie klocki Incastro różnią się od większości tradycyjnych klocków, że zmuszają do myślenia i ,,kombinowania”. Pozwalają dziecku wychodzić poza schematy.

           Budowanie rozwija małą motorykę – mała motoryka to nic innego jak sprawność dłoni i palców. Kiedyś nie trzeba było przykładać do tego tak dużej uwagi, bo dzieci wykonywały na co dzień wiele czynności rozwijających sprawność dłoni. Jednak współcześnie rodzice często wyręczają swoje dzieci, nie angażują ich w dodatkowe czynności, a tablety i smartfony zupełnie nie sprzyjają rozwojowi manualności dziecka. Dlatego właśnie wszelkiego rodzaju zabawy konstrukcyjne, łączenie i wyginanie klocków mogą nam pomóc.

Czy warto zainwestować w kolejne klocki dla dziecka?

        Ja zdecydowanie polecam.To pierwsza zabawka, która mnie zafascynowała dopiero w trakcie zabawy. Często zabawki czy klocki nas zachwycają od pierwszego wejrzenia, ale w trakcie użytkowania rozczarowują lub szybko się nudzą. Tu na szczęście o rozczarowaniu nie ma mowy. Warto pomyśleć o takim zestawie w domu, przedszkolu czy świetlicy szkolnej. W zależności od potrzeb można zaopatrzyć się w różne zestawy od najmniejszych 20 szt. na spróbowanie, do największych 1000 elementowych dla grupy dzieci.


Więcej szczegółów znajdziecie na stronie incastro.pl


aktualizacja: 18.05.2017r.

            Od moje wpisu minęło 7 miesięcy i muszę się Wam czymś pochwalić 🙂  Moi chłopcy nadal z zachwytem bawią się klockami i konstruują co raz ciekawsze budowle. Dlatego od dziś Moje Dzieci Kreatywnie zostały ambasadorem klocków konstrukcyjnych Incastro w Polsce, a na każdym zamówionym opakowaniu z klockami znajdziecie naklejkę z naszym logo 🙂 ale jestem dumna, że dzięki blogowi możemy propagować tak fantastyczne i kreatywne klocki.

klocki incastro

klocki konstrukcyjne incastro plastikowe edukacyjne najlepsze ciekawe polecane opinie


Zobacz też klocki matematyczne NEWMERO


klocki dla dzieci matematyczne edukacyjne nemwero plastikowe

nauka dodawania klocki matematyczne edukacyjne nemwero plastikowe dla dzieci

edukacja domowa klocki matematyczne edukacyjne nemwero plastikowe dla dzieci


Zobacz nasz przegląd ponad 20 rodzajów różnych klocków dla dzieci


klocki konstrukcyjne dla dzieci rodzaje klockow

 


Zapraszam na filmy z przykładowymi budowlami

w których wykorzystano klocki konstrukcyjne Incastro


 

4 komentarze

  • KasiaKatarzyna

    Świetna recenzja ! Ostatnio skusiliśmy się się i kupiliśmy zestaw L , żeby sprawdzić czy nasze maluchy dadzą sobie rade 🙂 ale taka ilość klocków to zdecydowanie za mało:) starszy syn wymyśla cuda i przy okazji uczy młodszego , który za wszelką cenę chce mu dorównać 🙂 My również nie jesteśmy rozczarowani ! Wspaniała i bardzo kreatywna zabawa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »