fbpx

Kolorowe krople zabawa sensoryczna

3 komentarze

eksperymenty integracja sensoryczna Montessori poznajemy kolory

           Kolorowe krople z pewnością umilą Wasz dzień, bo chyba każde dziecko lubi barwienie wody, a już na pewno małe przedszkolaki. Dziś trochę zabawy kolorami, odrobina eksperymentu, a przy okazji świetny trening motoryki małej. Naprawdę niewiele trzeba, aby spędzić ciekawie i radośnie wspólny czas.

           Do zabawy potrzebujemy kilku szklanek z wodą, pipety, puste opakowanie po tabletkach oraz barwniki spożywcze lub kawałki kolorowej bibuły. Wodę w szklankach barwimy barwnikami spożywczymi, farbami lub zamaczając w ciepłej wodzie kawałki bibuły. Przy okazji można wprowadzić elementy nauki kolor, mieszania barw. Gdy emocje związane z barwieniem wody już opadną dajemy dziecku kroplomierz, potocznie nazywany pipetą. Można go zakupić w aptece lub bardzo tanio na allegro. Dziecko nabiera dowolne kolory i stara się wkropić po kropelce w otwory opakowania od tabletek. To zadanie uczy precyzji, cierpliwości i świetnie trenuje małe rączki i paluszki. Odpowiednie wkropieni barwnych kropli wymaga od dziecka skupienia uwagi. A mieszanie ze sobą kropli pozwala dziecku zaobserwować jak zmieniają barwę.  Naszą zabawę możecie podpatrzeć na końcu postu na filmie. A więcej inspiracji filmowych znajdziecie na naszym kanale You Tube.

krople-5

blogi parentingowe

kolorowe krople

zabawy dla 3 latka


Zapraszam na film

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


3 comments

  1. Kleofas

    Super zabawa. Ignacy najpierw przelewał i się denerwował a potem stwierdził że robi leki dla taty kolorowe. Dziękuję za pomysł na spędzenie zimowego wieczoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »