fbpx
klocki magnetyczne
gry,  klocki dla dzieci,  Polecamy,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy konstrukcyjne

Geomag magnetyczne klocki konstrukcyjne – propozycje zabaw

          Geomag magnetyczne klocki, które mamy w domu już od kilku lat i nadal są u nas na topie. Część z Was zapewne je dobrze zna i uwielbia tak jak my. Dziś przedstawimy Wam kilka propozycji zabaw z klockami magnetycznymi, które z pewnością zupełnie zmienią Wasze spojrzenie na zabawę.

          Wszelkiego rodzaju klocki uwielbiam za to, że jest to najbardziej kreatywna i twórcza zabawka. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, a jak wiemy u dzieci jest ona bardzo bujna i dzięki temu powstają niezwykłe budowle.

         Klocki Geomag mają  bardzo duży wybór zestawów od małych najprostszych kilkunastu elementowych dla młodszych dzieci od 3 roku życia, poprzez bardziej rozbudowane, duże mechaniczne zestawy dla starszych dzieci. My dzisiejsze zabawy oprzemy w głównej mierze o podstawowy zestaw klocków z panelami, który mamy w domu od 6 lat oraz zestaw Geomag Mechanics, który jest u nas nowością.

klocki konstrukcyjne

klocki magnetyczne


Co można robić z klockami Geomag?


         Z klocków można budować dowolne kompozycje płaskie i przestrzenne w zależności od wieku i umiejętności dziecka.  Magnetyczne pałeczki i metalowe, niklowane kulki łączą się ze sobą w dowolny sposób, pobudzając kreatywność naszych małych konstruktorów. Pole magnetyczne umożliwia również wprowadzenie wielu konstrukcji w ruch.

         Takie ruchome konstrukcje możemy tworzyć nawet z podstawowych zestawów, a bardziej skomplikowane mechaniczne budowle stworzymy z zestawów dla starszych dzieci od 5 roku życia Geomag Mechanics. W tym zestawie znajdziemy liczne koła, zębatki, złączki, kolumny oraz klocki magnetyczne, które możemy łączyć zgodnie z załączoną instrukcją lub tworzyć budowle według własnego pomysłu. Na naszym filmie zobaczycie jak powstają takie skomplikowane budowle mechaniczno-magnetyczne, przy budowaniu których przydaje się delikatność, cierpliwość, a nawet współpraca dwóch osób.

Geomag

         Klocki Geomag to nie jest kolejna nowość, czy chińska tania zabawka, tylko klocki przemyślane i dopieszczone w każdym detalu. Geomagworld co roku tworzy nowe serie klocków stawiając na ich innowacyjność i nowe niespotykane rozwiązania. Klocki zostały wykonane ze szwajcarską precyzją. Jakoś wykonanych magnesów oraz  moc przyciągania nie maleje, a wszystkie elementy są stabilne i  wytrzymałe. Po 6 latach użytkowania mogę to potwierdzić z całą pewnością.

geomag

          Klocki Geomag pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię, myślenie przestrzenne oraz  pozwalają doskonalić zdolności manualne.

          Liczne budowle, pojazdy, maszyny, geometryczne figury zbudowane z równych elementów magnetycznych sprawiają radość i satysfakcję nie tylko dzieciom, ale również nam dorosłym. To na pewno jedna z naszych ulubionych zabawek, którą chętnie bawimy się całą rodziną. A nic tak nie zbliża jak wspólnie ciekawie spędzony czas i duma ze wspólnie stworzonych konstrukcji.

klocki geomag


Magnetyczny Labirynt


         Do tej zabawy potrzebny Wam będzie kawałek kartonu lub sztywnej tekturki, ozdobna taśma klejąca lub izolacyjna do wyklejenia trasy labiryntu oraz dwa magnesy z zestawu klocków Geomag  (kulka i pałeczka).

          Na tekturce wyklejamy trasę labiryntu, następnie na górze kładziemy kulkę, a od spodu prowadzimy ją za pomocą pałeczki. Magnes przez tekturkę przyciąga kulkę i dzięki temu możemy nią sterować zgodnie z wytyczoną trasą. Ta zabawa, to prawdziwe wyzwanie, które uczy cierpliwości i precyzji ruchów. Zobacz na naszym filmie na końcu wpisu jak pokonywaliśmy nasz labirynt. To świetna zabawa dla całej rodziny. Michałek z zapałem  kibicował tacie, podczas pokonywania labiryntu.

kreatywne zabawy

moje dzieci kreatywnie


Skrzynka na kulki


         Do tej zabawy wykorzystaliśmy drewnianą skrzynkę po mandarynkach, która na dnie miała wycięte otwory idealnie pasujące do naszych kulek z zestawu Geomag. Takie mini skrzynki z mandarynkami sprzedają wielu marketach, ale możecie wyciąć też takie otworki w kawałku kartonu lub tektury. My bardzo lubimy wykorzystywać do naszych zabaw takie pomoce z recyklingu.

         Zabawa poległa na tak precyzyjnym manipulowaniu skrzynką, aby wszystkie umieszczone w niej kuleczki wpadły do otworów. Było to nie łatwe wyzwanie, ale doszliśmy do takiej wprawy, że potem wykonywaliśmy to zadanie na czas. Najlepszy okazał się nasz tata, a na filmie zobaczycie jak z tym zadaniem poradził sobie Adaś i Michał.

moje dzieci kreatywnie


Kulka w labiryncie


         Konstruowanie własnych labiryntów z plasteliny i patyczków, to jedna z naszych ulubionych zabaw już od wielu lat. Pozwala za każdym razem, gdy tylko przyjdzie nam ochota, tworzyć rozmaite trasy z przeszkodami. Tak było i tym razem. Michał zbudował labirynt, a później pokonywał go przeprowadzają kulkę od klocków Geomag za pomocą patyczka. W trudniejszej wersji zamiast drewnianego patyczka, możemy użyć magnetycznej pałeczki Geomag. Wtedy liczą się już nie tylko precyzja i koordynacja, ale też spokojna głowa i trochę szczęścia.

kreatywne klocki dla dzieci

zabawy dla dzieci w domu


Symetryczne konstrukcje z magnesów


         Ta zabawa wymaga nie tylko wyobraźni, ale również szczegółowej analizy i odtworzenia budowli po drugiej stronie naszej magnetycznej granicy. Na środku stołu wytyczyliśmy z pałeczek Geomag magnetyczne klocki granicę, następnie Michał budował swój wzór z jednej strony, a ja starałam się odtworzyć go z drugiej strony. Potem zamieniliśmy się rolami i Michał budował to, co ja wymyśliłam. Tu liczy się nie tylko wyobraźnia i pomysłowość, ale również umiejętność odtwarzania.

klocki geomag

klocki konstrukcyjne metalowe


Walki magnetycznych Spinnerów

z Geomag magnetyczne klocki


          Chyba większość dzieci uległa niedawno czarowi tak modnych na całym świecie spinnerów. A klocki Geomag fantastycznie nadają się do tworzenia rozmaitych „spinnerów” według własnych rozbudowanych projektów. Taka zabawa w tworzenie mocnych i ciekawych konstrukcji przeznaczonych do ,,zderzania się”, których zadaniem jest przetrzymać każdą bitwę. Ta niecodzienna zabawa uczy dzieci kreatywnego konstruowania, logicznego myślenia i analizowania. Bo każda przegrana bitwa, to wnioski i wskazówki do stworzenia jeszcze lepszej budowli.

        Moi chłopcy uwielbiają różnego rodzaju wyzwania i „challenge” dlatego u nas trwa nieustanna walka i bitwa na skonstruowane z klocków „spinnery”. Zresztą jedną z takich walk możecie zobaczyć na naszym filmie poniżej.


Tu dowiesz się więcej o klockach: Zestawy klocków GeoMag


klocki geomag

klocki geomag

klocki konstrukcyjne

 


Zapraszam na film: ” Geomag magnetyczne klocki “

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


Geomag magnetyczne klocki


Partnerem wpisu jest marka GEOMAG

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »