fbpx
newmero klocki matematyczne edukacyjne plastikowe dla dzieci
gry,  Polecamy,  pomoce edukacyjne,  poznajemy cyferki,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy logiczne

Newmero klocki matematyczne dla dzieci

          Newmero klocki matematyczne, które zachwycają prostotą wykonania i ilością pomysłów na naukę matematyki w formie zabawy. Jest to doskonała pomoc dydaktyczna w zrozumieniu podstaw dodawania, odejmowania, rozróżnianiu wartości liczbowych.  Dzięki klockom możemy przybliżyć dziecku matematykę w sposób bardziejprzyjazny.

         Kolorowe i innowacyjne klocki matematyczne newmero już na pierwszy rzut oka przyciągają dziecięcą uwagę. Wszystkie „kafle” klocków newmero są opisane liczbowo i podzielone kolorystycznie. Zaczynając od żółtych jedności, poprzez zielone dziesiątki, niebieskie setki, aż po pomarańczowe tysiące.

klocki matematyczne newmero


Klocki matematyczne Newmero – zabawy


          Klocki posiadają łącznik „sumator”, dzięki któremu możemy tworzyć rozmaite wartości liczbowe od najmniejszych jedności poprzez dziesiątki, setki i tysiące. Odróżnienie każdej wartości kolorem pozwala dzieciom w prosty sposób odróżnić jedności od dziesiątek, setek i tysięcy. Dzięki temu nawet większe liczby nie są już problemem.

          Dziecko dzięki składowym elementom klocków newmero jest w stanie każdą stworzoną liczbę rozłożyć na odpowiednie wartości liczbowe. Taki sposób nauki pozwala dzieciom znacznie łatwiej i szybciej opanować podstawowe działania i zagadnienia matematyczne.

klocki newmero matematyczne edukacyjne plastikowe dla dzieci nauka liczenia

 klocki matematyczne edukacyjne nemwero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce

newmero klocki matematyczne edukacyjne plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce

           Każdy klocek posiada różnego rodzaju wypustki po bokach i na górze. Wykorzystujemy je podczas nauki i w licznych zabawach. Po bokach klocków jest tak zwana liczbozłączka, a na górze liczykształty, które ułatwiają nam porównywanie wielkości liczb.

newmero klocki matematyczne edukacyjne plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce

            Przykładowo cyfra trzy na górze klocka ma trzy wypustki tak zwane „liczykształty”, a cyfra osiem ma odpowiednio osiem wypustek. Dziecko może za pomocą wzorku i dotyku porównać wielkość każdej cyfry. Taka innowacyjna metoda poznawcza sprawia, że oznaczenie graficzne każdej cyfry nie jest już takie abstrakcyjne, a dzięki wypustkom łatwiej porównać oraz zrozumieć wartości liczbowe.

               Podobnie ilością wypustek oznaczone są klocki z setkami i tysiącami.

newmero klocki matematyczne edukacyjne nemwero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce

 

klocki matematyczne edukacyjne nemwero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce

           Kolejna ciekawostka w budowanie klocków newmero to tak zwane „liczbozłączki”. W przypadku jedności liczbozłączka łączy tylko takie cyfry, których suma daje wynik 10. Jeśli użyjemy do zabawy klocków newmero z dziesiątkami lub setkami, liczbozłączka będzie łączyć takie pary liczb, których suma to odpowiednio 100 lub 1000. To bardzo przyjazny sposób dodawania i sprawdzania wyniku. Dziecko uczy się zamienności dodawania oraz liczenia do pełnych liczb czyli 10, 100, 1000.

klocki newmero matematyczne edukacyjne plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce

 

 klocki matematyczne edukacyjne nemwero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce

           W skład klocków newmero wchodzą kafle numeryczne w czterech kolorach: żółte jedności 1-9,  zielone dziesiątki 10-90, niebieskie setki 100-900 oraz pomarańczowe tysiące 1000-3000. Oprócz klocków otrzymujemy praktyczny i wygodny bawełniany woreczek do przechowywania klocków, oraz książeczkę z propozycjami zabaw.

                  W przypadku zakupu klocków dla szkół lub przedszkoli jest możliwość zamówienia również większych opakowań klocków z myślą o grupie dzieci.


Zobacz dostępne zestawy:  >klik<


             Klocki newmero to doskonała pomoc dydaktyczna dla nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, a także dla rodziców korzystających z edukacji domowej. Oprócz materiału edukacyjnego w postaci klocków możemy pobrać i wydrukować gotowe scenariusze zabaw. Możemy też skorzystać z gotowych materiałów do tablic multimedialnych, rzutników czy tabletów.

             Z pewnością lekcje i zabawy matematyczne w towarzystwie klocków newmero bardzo wzbogacą program edukacyjny. Natomiast dzieci  z przyjemnością i radością będą angażować w proponowane zabawy. Ja osobiście jestem oczarowana tymi klockami i z przyjemnością wykorzystujemy je z Michałkiem w naszych zabawach.

 klocki matematyczne edukacyjne nemwero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce

klocki matematyczne edukacyjne newmero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce

              Dziecko, które korzysta już z klocków newmero w różnych zabawach na pytanie co jest potrzebne aby zbudować liczbę „2346” nie odpowie już „2, 3, 4 i 6” ale „ dwa tysiące, trzysta, czterdzieści i sześć”. To ogromna różnica bo „2346” to wartość, a nie 4 cyfry napisane obok siebie.

klocki matematyczne edukacyjne newmero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce


Dodawanie i odejmowanie do 10 zamienność dodawania


          Same klocki już na początku bardzo zaciekawiły nie tylko Michała, ale również mnie. Zrozumienie podstawowych zasad, zabaw i czynników łączących klocki ze sobą przychodzi szybko. A taka wspólna zabawa cyframi staje się przyjemnością.

          Nauka można powiedzieć, jest efektem dodatkowym. Jedna z naszych pierwszych zabaw polegała na łączeniu w pary cyferek, które tworzą pełne dziesiątki, czyli pasują do siebie „liczbozłaczką”. Dodatkowo wyniki zapisywaliśmy na kartkach.

newmero klocki matematyczne edukacyjne plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce

klocki konstrukcyjne matematyczne edukacyjne newmero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce


Zapraszam na film „Przyjaciele dziesiątki”Dodawanie i odejmowanie do 100


             Zabawa dziesiątkami i setkami jest analogiczna do poprzedniej. Tylko tu łączymy takie pary dziesiątek, które tworzą nam pełne setki. Muszę przyznać, że operowanie na dziesiątkach było dla Michała tak samo łatwe. Świadczy to o tym, jak klocki są bardzo przyjazne, a liczby niezależnie od wartości nie sprawiają problemu.

dziecieca matematyka klocki matematyczne edukacyjne newmero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce

klocki matematyczne edukacyjne newmero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce montessori


Porównywanie wartości liczb z klockami newmero


            Dalej bawiliśmy się w porównywanie wartości liczb. Znak mniejszości, większości i równości mieliśmy już wcześniej opanowany. Wystarczyło więc wybierać różne kafle i porównywać ich wartość. Młodsze dzieci mogą ułatwić sobie to zadanie dzięki wypustkom „liczykształtom” umieszczonym na górze każdego klocka.

dziecieca matematyka klocki matematyczne edukacyjne newmero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce


Układanie i rozumienie sekwencji


         Kolorowe kafle z różnymi wartościami można wykorzystać do wprowadzenia pojęcia sekwencji. Podstawowe sekwencje kolorystyczne będą prostszą opcją dla młodszych dzieci. Szablony do zabawy możecie pobrać tu: >klik< Dla starszaków możemy tworzyć sekwencje składające się z wartości i kolorów.

        Sekwencje to szeregi, które się powtarzają kolorem lub wartością. Wprowadzają pewien porządek. Dzieci analizując fragment sekwencji starają się odtworzyć jego dalszą część. Takie zabawy zdecydowanie poszerzają zdolności logicznego myślenia i analizowania.

klocki matematyczne edukacyjne newmero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce incastro

edukacja domowa klocki matematyczne edukacyjne newmero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce


Gry i zabawy z klockami „BINGO”

Pobierz i wydrukuj szablony do gry: >klik<


         Klocki newmero to nie tylko zestaw samych klocków z numerycznymi kafelkami, ale również wiele ciekawych propozycji zabaw. Z pewnością zainspirują Was do dalszego odkrywania matematycznego świata liczb. Na stronie newmero.pl możecie pobrać i wydrukować zestaw kilkunastu propozycji zabaw klockami newmero. My na przykład wydrukowaliśmy szablony do gry w Bingo.

           Gra w Bingo oprócz świetnej, pełnej emocji zabawy uczy maluchy wiązania nazwy cyfry z jej odpowiednikiem i zapisem numerycznym. Jeśli dziecko słyszy ,,trzy” stara się wskazać klocek z cyferką 3.

          Dziecko, które najszybciej zapełni swoją kartkę odpowiednimi cyferkami wygrywa i krzyczy: -Bingo! 

newmero bingo klocki matematyczne edukacyjne plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce

 


Pobierz do wydruku  

kilkanaście zabaw z klockami newmero


Zobacz film o matematycznym wężu


           Klocki zostały zaprojektowane razem z dziećmi i dla dzieci, dlatego są tak ciekawe i poręczne. Forma klocków, materiał, rozmiar i waga zostały odpowiednio ukształtowane pod potrzeby dzieci. Zostały też dostosowane do sposobu w jaki dzieci poznają otaczający ich świat.

         To co dla mnie jest bardzo ważne to fakt, że klocki są produkowane w Polsce i wykonane z wysokiej jakości, mocnego, wolnego od PBA plastiku.

          Różnorodność zabaw z klockami newmero oraz ich innowacyjność w podejściu do nauki matematyki została już wiele razy doceniona i nagrodzona na całym świecie. Teraz klocki newmero wkraczają również na nasz polski rynek i mocno wierzę w to, że wiele dzieci z radością i sukcesami będzie z nich korzystać.


Zapraszam na film „Ugotuj liczby”

 Tu dowiesz się więcej o klockach newmero: >klik<


  Klocki newmero to nie tylko wspaniała matematyczna gra dla dzieci w domu, szkole czy przedszkolu. To również świetny materiał do samodzielnego zgłębiania nowych zagadnień matematycznych.

To bardzo wartościowa pomoc dydaktyczna dla nauczycieli  oraz dzieci, które mają problemy w zrozumieniu pojęć i zagadnień matematycznych. Pokazanie dzieciom wiedzy w tak przyjazny sposób, w znacznym stopniu niweluje niepewność początkujących matematyków. Zabawa klockami  pomaga łatwiej przyswoić nowy materiał, oraz opanować ten, który sprawiał problemy.

 


Jeśli lubisz klocki konstrukcyjne >kliknij<

i zobacz tez nasze propozycje zabaw z klockami Incastro


incastro klocki matematyczne edukacyjne newmero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce 

klocki konstrukcyjne klocki matematyczne incastro edukacyjne newmero plastikowe dla dzieci nauka liczenia zabawy pomoce 

Partnerem wpisu jest marka newmero

Jeden komentarz

  • Magda

    Bardzo pomysłowe klocki. Pierwszy raz widzę 🙂 Pomysł z tymi ząbkami na górze jak najbardziej trafny w cyfrach od 1 do 9 ale myślę, że moja 7 latka która zadaje mnóstwo pytań by pytała dlaczego 300 ma tyle samo ząbków co 3;) Ale na pewno bardzo by jej się spodobała nauka z nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »