Newmero klocki matematyczne dla dzieci
Newmero klocki matematyczne, które zachwycają prostotą wykonania i ilością pomysłów na naukę matematyki w formie zabawy. Jest to doskonała pomoc dydaktyczna w zrozumieniu podstaw dodawania, odejmowania, rozróżnianiu wartości liczbowych. Dzięki klockom możemy przybliżyć dziecku matematykę w sposób bardziejprzyjazny.
Kolorowe i innowacyjne klocki matematyczne newmero już na pierwszy rzut oka przyciągają dziecięcą uwagę. Wszystkie „kafle” klocków newmero są opisane liczbowo i podzielone kolorystycznie. Zaczynając od żółtych jedności, poprzez zielone dziesiątki, niebieskie setki, aż po pomarańczowe tysiące.
Klocki matematyczne Newmero – zabawy
Klocki posiadają łącznik „sumator”, dzięki któremu możemy tworzyć rozmaite wartości liczbowe od najmniejszych jedności poprzez dziesiątki, setki i tysiące. Odróżnienie każdej wartości kolorem pozwala dzieciom w prosty sposób odróżnić jedności od dziesiątek, setek i tysięcy. Dzięki temu nawet większe liczby nie są już problemem.
Dziecko dzięki składowym elementom klocków newmero jest w stanie każdą stworzoną liczbę rozłożyć na odpowiednie wartości liczbowe. Taki sposób nauki pozwala dzieciom znacznie łatwiej i szybciej opanować podstawowe działania i zagadnienia matematyczne.
Każdy klocek posiada różnego rodzaju wypustki po bokach i na górze. Wykorzystujemy je podczas nauki i w licznych zabawach. Po bokach klocków jest tak zwana liczbozłączka, a na górze liczykształty, które ułatwiają nam porównywanie wielkości liczb.
Przykładowo cyfra trzy na górze klocka ma trzy wypustki tak zwane „liczykształty”, a cyfra osiem ma odpowiednio osiem wypustek. Dziecko może za pomocą wzorku i dotyku porównać wielkość każdej cyfry. Taka innowacyjna metoda poznawcza sprawia, że oznaczenie graficzne każdej cyfry nie jest już takie abstrakcyjne, a dzięki wypustkom łatwiej porównać oraz zrozumieć wartości liczbowe.
Podobnie ilością wypustek oznaczone są klocki z setkami i tysiącami.
Kolejna ciekawostka w budowanie klocków newmero to tak zwane „liczbozłączki”. W przypadku jedności liczbozłączka łączy tylko takie cyfry, których suma daje wynik 10. Jeśli użyjemy do zabawy klocków newmero z dziesiątkami lub setkami, liczbozłączka będzie łączyć takie pary liczb, których suma to odpowiednio 100 lub 1000. To bardzo przyjazny sposób dodawania i sprawdzania wyniku. Dziecko uczy się zamienności dodawania oraz liczenia do pełnych liczb czyli 10, 100, 1000.
W skład klocków newmero wchodzą kafle numeryczne w czterech kolorach: żółte jedności 1-9, zielone dziesiątki 10-90, niebieskie setki 100-900 oraz pomarańczowe tysiące 1000-3000. Oprócz klocków otrzymujemy praktyczny i wygodny bawełniany woreczek do przechowywania klocków, oraz książeczkę z propozycjami zabaw.
W przypadku zakupu klocków dla szkół lub przedszkoli jest możliwość zamówienia również większych opakowań klocków z myślą o grupie dzieci.
Zobacz dostępne zestawy: >klik<
Klocki newmero to doskonała pomoc dydaktyczna dla nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, a także dla rodziców korzystających z edukacji domowej. Oprócz materiału edukacyjnego w postaci klocków możemy pobrać i wydrukować gotowe scenariusze zabaw. Możemy też skorzystać z gotowych materiałów do tablic multimedialnych, rzutników czy tabletów.
Z pewnością lekcje i zabawy matematyczne w towarzystwie klocków newmero bardzo wzbogacą program edukacyjny. Natomiast dzieci z przyjemnością i radością będą angażować w proponowane zabawy. Ja osobiście jestem oczarowana tymi klockami i z przyjemnością wykorzystujemy je z Michałkiem w naszych zabawach.
Dziecko, które korzysta już z klocków newmero w różnych zabawach na pytanie co jest potrzebne aby zbudować liczbę „2346” nie odpowie już „2, 3, 4 i 6” ale „ dwa tysiące, trzysta, czterdzieści i sześć”. To ogromna różnica bo „2346” to wartość, a nie 4 cyfry napisane obok siebie.
Dodawanie i odejmowanie do 10 zamienność dodawania
Same klocki już na początku bardzo zaciekawiły nie tylko Michała, ale również mnie. Zrozumienie podstawowych zasad, zabaw i czynników łączących klocki ze sobą przychodzi szybko. A taka wspólna zabawa cyframi staje się przyjemnością.
Nauka można powiedzieć, jest efektem dodatkowym. Jedna z naszych pierwszych zabaw polegała na łączeniu w pary cyferek, które tworzą pełne dziesiątki, czyli pasują do siebie „liczbozłaczką”. Dodatkowo wyniki zapisywaliśmy na kartkach.
Zapraszam na film „Przyjaciele dziesiątki”
Dodawanie i odejmowanie do 100
Zabawa dziesiątkami i setkami jest analogiczna do poprzedniej. Tylko tu łączymy takie pary dziesiątek, które tworzą nam pełne setki. Muszę przyznać, że operowanie na dziesiątkach było dla Michała tak samo łatwe. Świadczy to o tym, jak klocki są bardzo przyjazne, a liczby niezależnie od wartości nie sprawiają problemu.
Porównywanie wartości liczb z klockami newmero
Dalej bawiliśmy się w porównywanie wartości liczb. Znak mniejszości, większości i równości mieliśmy już wcześniej opanowany. Wystarczyło więc wybierać różne kafle i porównywać ich wartość. Młodsze dzieci mogą ułatwić sobie to zadanie dzięki wypustkom „liczykształtom” umieszczonym na górze każdego klocka.
Układanie i rozumienie sekwencji
Kolorowe kafle z różnymi wartościami można wykorzystać do wprowadzenia pojęcia sekwencji. Podstawowe sekwencje kolorystyczne będą prostszą opcją dla młodszych dzieci. Szablony do zabawy możecie pobrać tu: >klik< Dla starszaków możemy tworzyć sekwencje składające się z wartości i kolorów.
Sekwencje to szeregi, które się powtarzają kolorem lub wartością. Wprowadzają pewien porządek. Dzieci analizując fragment sekwencji starają się odtworzyć jego dalszą część. Takie zabawy zdecydowanie poszerzają zdolności logicznego myślenia i analizowania.
Gry i zabawy z klockami „BINGO”
Pobierz i wydrukuj szablony do gry: >klik<
Klocki newmero to nie tylko zestaw samych klocków z numerycznymi kafelkami, ale również wiele ciekawych propozycji zabaw. Z pewnością zainspirują Was do dalszego odkrywania matematycznego świata liczb. Na stronie newmero.pl możecie pobrać i wydrukować zestaw kilkunastu propozycji zabaw klockami newmero. My na przykład wydrukowaliśmy szablony do gry w Bingo.
Gra w Bingo oprócz świetnej, pełnej emocji zabawy uczy maluchy wiązania nazwy cyfry z jej odpowiednikiem i zapisem numerycznym. Jeśli dziecko słyszy ,,trzy” stara się wskazać klocek z cyferką 3.
Dziecko, które najszybciej zapełni swoją kartkę odpowiednimi cyferkami wygrywa i krzyczy: -Bingo!
kilkanaście zabaw z klockami newmero
Zobacz film o matematycznym wężu
Klocki zostały zaprojektowane razem z dziećmi i dla dzieci, dlatego są tak ciekawe i poręczne. Forma klocków, materiał, rozmiar i waga zostały odpowiednio ukształtowane pod potrzeby dzieci. Zostały też dostosowane do sposobu w jaki dzieci poznają otaczający ich świat.
To co dla mnie jest bardzo ważne to fakt, że klocki są produkowane w Polsce i wykonane z wysokiej jakości, mocnego, wolnego od PBA plastiku.
Różnorodność zabaw z klockami newmero oraz ich innowacyjność w podejściu do nauki matematyki została już wiele razy doceniona i nagrodzona na całym świecie. Teraz klocki newmero wkraczają również na nasz polski rynek i mocno wierzę w to, że wiele dzieci z radością i sukcesami będzie z nich korzystać.
Zapraszam na film „Ugotuj liczby”
Tu dowiesz się więcej o klockach newmero: >klik<
Klocki newmero to nie tylko wspaniała matematyczna gra dla dzieci w domu, szkole czy przedszkolu. To również świetny materiał do samodzielnego zgłębiania nowych zagadnień matematycznych.
To bardzo wartościowa pomoc dydaktyczna dla nauczycieli oraz dzieci, które mają problemy w zrozumieniu pojęć i zagadnień matematycznych. Pokazanie dzieciom wiedzy w tak przyjazny sposób, w znacznym stopniu niweluje niepewność początkujących matematyków. Zabawa klockami pomaga łatwiej przyswoić nowy materiał, oraz opanować ten, który sprawiał problemy.
Jeśli lubisz klocki konstrukcyjne >kliknij<
i zobacz tez nasze propozycje zabaw z klockami Incastro
Partnerem wpisu jest marka newmero
Jeden komentarz
Magda
Bardzo pomysłowe klocki. Pierwszy raz widzę 🙂 Pomysł z tymi ząbkami na górze jak najbardziej trafny w cyfrach od 1 do 9 ale myślę, że moja 7 latka która zadaje mnóstwo pytań by pytała dlaczego 300 ma tyle samo ząbków co 3;) Ale na pewno bardzo by jej się spodobała nauka z nimi.