fbpx
dobre gry planszowe dla dzieci najlepsze ranking ciekawe edukacyjne nowe
gry,  Gry planszowe,  ranking

Ranking gier planszowych dla dzieci

            Ranking gier planszowych dla dzieci przygotowywałam dla Was ponad trzy miesiące. Każdą grę sprawdzaliśmy osobiście całą rodziną, testowaliśmy i ocenialiśmy, czy nadaje się do naszego zestawienia. W naszym pierwszym rankingu opublikowanym w sierpniu wybrałam gry popularne i klasyczne, które uwielbiamy od lat możesz je zobaczyć tu: Najlepsze gry planszowe dla dzieci. Tym razem wybraliśmy nowości i perełki, które nie są tak popularne, ale zapewne są godne uwagi i sprawią Wam ogromną radość podczas rodzinnych wieczorów.        

             Kolejność opisywanych gier w naszym rankingu gier planszowych dla dzieci jest przypadkowa. Każda z prezentowanych gier jest równie ciekawa. Krótko przedstawię Wam zasady, nasze wrażenia i propozycję dla kogo gra jest dedykowana. Linki przy opisach prowadzą zazwyczaj do szerszego opisu, filmu lub do sklepu. Nie wszystkie gry są dostępne w marketach i księgarniach, wiele z nich trzeba zamawiać przez internet.


Ranking gier planszowych


            O tej grze pisałam nawet osobny artykuł na blogu wraz z filmami zobacz tu: Gry planszowe dla dzieci, których pewnie nie znasz.   Spinderella to gra dla 2-4 graczy, jest to jedna z nielicznych gier dwupoziomowych. To co najbardziej podoba nam się w tej grze to liczne zwroty akcji. To że ktoś z nas zbliża się do mety nie oznacza jeszcze, że wygra. Pionki mogą poruszać się piętrowo lub możemy wzajemnie się blokować za pomocą pieńka. Gra łączy w sobie elementy strategii ze spontaniczną zabawą.

             Najwięcej zamieszania w grze wprowadzają pająki Peter i Parker umieszczone na górnej planszy. To oni właśnie odpowiednio sterowani przez graczy poruszają zawieszoną na nitce swoją siostrą Spinderellą, która poluje na pionki naszych przeciwników przechwytując je za pomocą magnesu z dolnej planszy. Zdecydowanie nasz fawory dla dzieci od 6 lat szukaj gry tu: Spinderella.

gra spinderella pietrowa dobre gry planszowe dla dzieci najlepsze ranking ciekawe edukacyjne


Gra zręcznościowa Spaghetti

Ranking gier planszowych dla dzieci w wiek  8+


gry planszowe dla dzieci dobre najlepsze ranking ciekawe edukacyjne

            Spaghetti to świetna gra zręcznościowa dla całej rodziny, która doskonale wprowadza w klimat włoskiej uczty. Zaplątane makarony, uciekające klopsy i uciekający w klepsydrze czas sprawiają, że gra jest pełna emocji i humoru. W grze liczy się refleks i precyzja, gdyż zdobiące spaghetti klopsy w każdej chwili mogą spaść z talerza i pobrudzić stół. Na zdobycie najlepszych dla siebie kąsków mamy tylko 20 sekund! Wygrywa ten, kto na koniec gry może się pochwalić najlepszymi makaronami i klopsami.

           Dynamiczna rozgrywka, proste zasady i trzy warianty gry gwarantują, że nawet najbardziej głodni wrażeń gracze znajdą tu coś dla siebie. Sprawdź cenę gry tu: Spaghetti.


Gra pamięciowa Pingolo wiek 4+


gry planszowe dla dzieci dobre najlepsze ranking ciekawe edukacyjne

gry planszowe dla dzieci dobre najlepsze ranking ciekawe edukacyjne

            W tej grze uczestnicy rzucają 2 kostkami i starają się odgadnąć, który pingwin ukrywa jajka w kolorze wskazanym przez kostki. Pierwszy gracz, który zbierze na swojej górze lodowej 6 pingwinów wraz z ich kolorowymi jajkami, wygrywa grę. W tej wesołej rywalizacji przydadzą się dobra pamięć i odrobina szczęścia. Sprawdź najniższą cenę tu: Gra Pingolo. Grę można dodatkowo urozmaicać i zmieniać stopnie trudności w zależności od wieku dziecka. Wariat dla starszych dzieci wprowadza odrobinę strategii, ale nie koniecznie podoba się to młodszym graczom. Na pewno dzięki takim urozmaiceniom i zmianom wariantów gry, można się nią dłużej cieszyć i podejmować kolejne rozgrywki.

 


Gra memo Skubane kurczaki

dla dzieci 4+


         Skubane kurczaki to kolejna gra pamięciowa, tym razem w stylu w stylu memo, ale dzięki wprowadzonym do gry kurczakom mamy element rywalizacji, wyścigu i sporej dawki pozytywnych emocji. To również propozycja gry rodzinnej nawet dla najmłodszych dzieci nawet już od 4 roku życia.

         Każdy z graczy ma swojego drewnianego kurczaka, którego zadaniem jest jak najszybciej dogonić kurczaki pozostałych graczy i oskubać je z piór. Jednak żeby zwyciężyć trzeba się wykazać dobrą pamięcią i spostrzegawczością.

           Kurczak może przesuwać się na kolejne pola i gonić rywali, jeśli prawidłowo skojarzy obrazek na płytce znajdującej się przed nim z obrazkiem tworzącym podwórko. My się naprawdę nieźle ubawiliśmy oskubując się wzajemnie z piór, a nasze rozgrywki wcale nie kończyły się tak szybko. Jest to świetne urozmaicenie tradycyjnej gry memo. Ranking gier planszowych dla dzieci bez propozycji gry memo nie byłby kompletny, a Skubane kurczaki nadają się tu idealnie. Tu pisałam więcej o grze i możesz zobaczyć nasz film: Skubane Kurczaki.

najlepsze gry planszowe dla dzieci dobre ranking ciekawe edukacyjne memo skubane kurczaki


Gra Gnaj robaczku

dla dzieci 4+


          W tej grze znajdziemy przestrzenną planszę z ruchomymi elementami. Każda rozgrywa gwarantuje sporą dawkę emocji, w której obserwujemy nie tylko swoje postępy, ale również wyniki innych graczy. Jesteśmy bowiem zaangażowani w obstawianie pozycji robaczków na kolejnych etapach wyścigu. Jest to o tyle istotne, że prawidłowe wytypowanie tych wyników jest dodatkowo premiowane. Sprawdzać cenę.

          Gra jest pięknie wykonana i zilustrowana, co już na wstępie zachęca do zabawy. Każdy z robaczków ma do pokonania długi tunel z którego co jakiś czas wystawia swoją główkę. Ten kto najlepiej oszacuje wyniki wyścigu w tunelu stokrotkowym i truskawkowym może dodatkowo przyśpieszyć swoją wygraną. Ten element gry bardzo nam się spodobał, a chłopcy szybko zrozumieli, że nie koniecznie głosownie tylko na siebie ma sens. Tu pisałam więcej o grze i możesz zobaczyć nasz film: Gnaj Robaczku.

najlepsze gry planszowe dla dzieci dobre ranking ciekawe edukacyjne gnaj robaczku


Seria Gier edukacyjnych BrainBox


          BrainBox to szybka, bo zaledwie 10 minutowa gra edukacyjna na czas i spostrzegawczość. Gry możemy dobierać tematycznie mamy do wyboru 7 polskojęzycznych lub anglojęzycznych BrainBoxów, a wśród nich BrainBox Świat, Moje Pierwsze obrazki, Natura, Matematyka, Abecadło, Bajki oraz kreatywny BrainBox Koloruj i zapamiętuj.

                Każdy z graczy podczas swojej kolejki ma za zadanie uważnie patrzeć na wylosowaną kartę, jednak tylko przez 10 sekund. Do pomiaru czasu mamy dołączoną do gry klepsydrę. Nie muszę chyba mówić, że ten element gry bardzo podoba się dzieciom. Staramy się w tym czasie zapamiętać kolory, kształty i inne szczegóły przedstawione na obrazkach. Następnie odwracamy kartę obrazkiem do dołu, a za pomocą kostki losujemy jedno z 6 pytań i próbujemy udzielić poprawnej odpowiedzi.

             Gra trwa 10 minut. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości kart. Każda poprawna odpowiedź to zdobyta karta i jeden punkt, w przypadku błędnej odpowiedzi wkładamy kartę do pudełka. Każdy z BrainBoxów ma takie same zasady gry. Różnią się tylko tematyką i poziomem trudności. Zobacz nasz film.


Szukaj ulubionych gier w najniższej cenie


Ranking gier planszowych dla dzieci najlepsze gry planszowe dla dzieci dobre ciekawe edukacyjne

 


Gra planszowa Zgadnij kim jestem! Zwierzęta

wiek 5+


 najlepsze gry planszowe dla dzieci dobre ranking ciekawe edukacyjne

          Gra strategiczna Kto to taki? To wspaniała zabawa dla dwóch osób. Zestaw zawiera 58 okrągłych kart, które przedstawiają niedźwiedzie i króliki (24 sztuki) oraz psy i koty (24 sztuki). W zależności od tego, który wariant gry wybierzemy losujemy po jednej postaci z danej grupy, a następnie, zadając sobie na zmianę odpowiednie pytania, próbujemy odgadnąć, kim jest ta druga z wybranych postaci. Grę wygrywa ten, kto szybciej odnajdzie właściwe zwierzątko. Gra najbardziej pobała się Michałkowi. Zabawa ćwiczy koncentrację, umiejętność budowania zdań i spostrzegawczość. Gra jest proponowana dla dzieci od piątego roku życia, ale według mnie spokojnie czterolatki też dadzą sobie w niej radę.

         Każdy z graczy ma do dyspozycji 24 naklejki wielokrotnego użytku (w kształcie „x”), którymi może „skreślać” wykluczone pytaniami postacie. Każdy gracz w swojej kolejce zadaje przeciwnikowi jedno pytanie, starając się zidentyfikować, jakie zwierzątko znajduje się na wylosowanej przez niego karcie. Odpowiedzi mogą mieć wyłącznie formę TAK lub NIE. Poszukaj gry w najniższej cenie tu: Kto to taki?


Kamelot JR z serii Smart Games

Ranking gier planszowych dla dzieci 4+


najlepsze gry planszowe dla dzieci dobre ranking ciekawe edukacyjne

 

gry planszowe dla dzieci najlepsze dobre ranking ciekawe edukacyjne

          O grach z serii Smart Games pisałam już w pierwszej części naszego rankingu gier planszowych. To pozycje, które zasługują na uwagę ze względu na pomysł, estetykę i jakość wykonania. Kamelot to propozycja dla dzieci od 4 roku życia, ale nie jeden trzy latek też podoła łatwiejszym zadaniom. Rycerz i królewna zostali uwięzieni w osobnych wieżach z klocków. Aby ich połączyć, musisz pomóc królewnie zbudować drogę ucieczki, albo rycerzowi – przerzucić most. Zadania zaprezentowane w załączonej książeczce kształtując umiejętność logicznego myślenia i rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Ta gra zapewni dzieciom wiele dni wspaniałej rozrywki i doskonałych rozwojowych ćwiczeń. Zestaw zawiera 48 zagadek logicznych w 4 stopniach trudności. Szukaj gry tu.

 


Gra na Emocjach

wiek 10+


gry planszowe ranking

 

gry planszowe ranking

           Gra na emocjach to propozycja dla starszych dzieci od 10 roku życia lub nawet dla młodzieży. Zadajesz pytanie zaczynające się od „Jak się czuję gdy…”, a pozostali gracze wykładają po jednej karcie – takiej, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi na twoje pytanie. Wybierasz tę, którą uważasz za najlepiej oddającą twoje emocje. Gracz, który ją wyłożył, zdobywa punkt. Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie 3 punkty. Gra zawiera ponad 100 kart z ikonkami, za pomocą których przedstawiamy różne swoje emocje. Każda ikonka może kojarzyć się z wieloma rzeczami, więc zadanie wcale nie jest takie proste. To bardzo ciekawa opcja, która sprawia że można się lepiej i bliżej poznać, przeżyć uczucia radości, dumy, a nawet smutku. Tu możesz przeczytać więcej o grze i sprawdzić ceny: Gra na Emocjach.

 


Gra Gobblety

wiek 5+


najlepsze gry planszowe dla dzieci dobre ranking ciekawe edukacyjne

          Na pewno każdy z nas grał kiedyś w kółko i krzyżyk. Widziałam już różne wariacje i ulepszenia tej gry, ale Gobblety biją wszystko na głowę. Choć jest to opcja gry dla dwóch osób, to z chęcią graliśmy całą rodziną wymieniając się w kolejności. Mnóstwo emocji, śmiechu i zwrotów akcji. Gobblety to kółko i krzyżyk z możliwością “zjadania” pionków przeciwnika (a nawet własnych).

      Zasady gry są proste – każdy z graczy dostaje 5 pionków w 3 różnych rozmiarach, aby móc pod nimi schować pionki drugiego gracza. Tu potrzebna jest strategia, bo trzeba dobrze rozegrać rundę, aby nie zostać zbyt szybko zjedzonym i jednocześnie móc zjeść przeciwnika. U nas dzięki tej opcji, kółko i krzyżyk znowu było topową grą przez dobrych kilka tygodni i nie raz do niej wracamy. Szukaj gry i sprawdź cenę Gobblety.


Seria gier “Było sobie życie”

wiek 7+


najlepsze gry planszowe dla dzieci dobre ranking ciekawe edukacyjne

 

najlepsze gry planszowe dla dzieci dobre ranking ciekawe edukacyjne

       Ranking gier planszowych dla dzieci powinien zawierać propozycje gier z serii “Było sobie…”. To bogato ilustrowane edukacyjne gry planszowe z prostymi zasadami. Rozrywka zapewnia graczom sporą dawkę wiedzy na temat ochrony środowiska, zdrowego odżywiania czy budowy organizmu. W zależności od wariantu gry próbujemy budowy ekologicznego miasta, dbamy o zrównoważony rozwój, segregujemy śmieci i dbamy o zdrowie mieszkańców. Do tego liczne pojedynki, zdobywanie certyfikatów, transakcje handlowe. Gry z Hippocamus to wspaniała zabawa na długie wieczory dla całej rodziny


Wielka ucieczka

wiek 8+


gry planszowe dla dzieci

gry planszowe ranking

              To Polska edycja światowego hitu “Cartagena”! Wzbogacona o 4 warianty rozgrywki! Każdy gracz posiada 6 piratów w wybranym kolorze, którym pomaga w ucieczce z lochów. Piraci muszą dotrzeć do czekającej na nich łodzi. Jest ona jednak za mała i nie dla wszystkich wystarczy w niej miejsca! Musisz w przemyślany sposób przemieszczać swoich piratów. Nie zawsze wygrywa ten, który biegnie najszybciej! Czasami warto cofnąć się, aby zdobyć przedmiot przydatny w dalszej ucieczce. Gra kończy się, gdy któryś z graczy umieści w łodzi wszystkich swoich piratów. Zostaje on zwycięzcą i szczęśliwie odpływa, pozostawiając kompanów na pastwę losu. Więcej o grze i ceny tu: Wielka Ucieczka. To świetna propozycja na grę rodzinną jeśli mamy w domu już nieco starsze dzieci.


Magnetyczne Statki

gra magnetyczna wiek 4+


             Gra w magnetyczne Statki to wyjątkowa propozycja znanej nam wszystkim gry w bitwę morską. Zamiast kartki i ołówka, Janod proponuje innowacyjne rozwiązanie – pięknie ilustrowane statki w postaci magnesów, które umieszcza się na dwóch magnetycznych planszach z motywem pirackim. Każdy z graczy dysponuje 10 magnesami ze statkami. Dodatkowo, gracze otrzymują ścieralne markery, karty do zaznaczania trafionych statków przeciwnika oraz gumkę. W bajecznie zaprojektowanym zestawie znajdują się także specjalne podkładki pod plansze, które umożliwiają przeciwnikom rozgrywkę bitwy morskiej bez podglądania floty przeciwnika. Plansze o dwóch poziomach trudności umożliwiają zaangażowanie się w zabawę młodszym i starszym dzieciom. Gra rozbudza wyobraźnię, myślenie strategiczne i planowanie. Wspaniała rozrywka dla całej rodziny! Więcej o grze i ceny sprawdź tu: Statki gra magnetyczna.

rodzinne gry planszowe

najlepsze gry planszowe dla dzieci

gra w statki


Gra strategiczna Piranie

wiek 8+


najlepsze gry planszowe dla dzieci

najlepsze gry planszowe dla dzieci

           Na legendarnej wyspie San Escobar gracze spotykają poszukiwacza przygód – Carlosa. Zadanie jest proste: przemieszczać go po planszy w taki sposób, aby nie wpadł do rzeki pełnej piranii. Pozostali gracze zrobią jednak wszystko, aby Carlos wpadł do wody właśnie w twojej kolejce! W takiej sytuacji otrzymasz piranię, czyli punkt karny. Gra kończy się, gdy któryś z graczy otrzyma trzecią piranię – osoba ta przegrywa, a pozostali gracze wspólnie zwyciężają. Niesamowite emocje i zacięta rywalizacja gwarantowane! Więcej o grze i ceny szukaj tu: Piranie.


Twardy orzech do zgryzienia

wiek 8+


dobre gry planszowe

            Gracze mają twardy orzech do zgryzienia: jak przechytrzyć wiewiórki rywali i zdobyć najwięcej orzechów. Należy w przemyślany sposób przemieszczać swoją wiewiórkę po drzewie i gromadzić kolejne orzechy. Planując swoje ruchy, nie bądź jednak zbyt zachłanny – czasami opłaca się zdobyć mniej orzechów, by za moment sięgnąć po ich większą liczbę! Proste zasady pozwalają cieszyć się grą rodzicom i dzieciom! Ranking gier planszowych dla dzieci powinien być zróżnicowany, a ta gra z pewnością zaciekawi Was swoją strategią. Więcej o grze szukaj tu: Twardy orzech do zgryzienia.


Zaplątana Sawanna

Ranking gier planszowych dla dzieci w wiek 6+


dobre gry planszowe

  W tej grze trzeba się trochę wczytać w instrukcję, bo jest dosyć długa (6 stron), ale warto, bo to typowa kafelkowa gra rodzinna. Zadaniem gracza jest wcielenie się w naukowca i badanie zwyczajów zwierząt zamieszkujących sawannę. W czasie rozgrywki staramy się dopasować cechy zwierząt w taki sposób, aby zdobyć za nie jak najwięcej punktów. Zadaniem gracza jest pooddzielanie jednych zwierząt od drugich za pomocą specjalnego sznurka.  Oczywiście najważniejsze jest zdobycie za to wszystko punktów szybciej niż przeciwnicy! Tu liczy się spryt i strategia, a cenę gry sprawdzisz tu: Zaplątana Sawanna.


Gra karciana Bankrut

wiek 8+


            dobre gry planszowe

gry planszowe dla dzieci

         Gra rodzinna Bankrut to pełna emocji gra karciana. Tu nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy grają równocześnie. Gracze wcielają się w rolę kupców handlujących towarami na targu. Wśród gwaru i krzyków wymieniają się kartami towarów, starając się zdobyć jak najwięcej towarów. Muszą jednak być czujni. Jeden z towarów może doprowadzić ich do bankructwa. To bardzo ciekawa gra karciana, której przebieg zawsze jest inny. Choć jest od 8 lat świetnie radziliśmy sobie całą rodziną, a Michałek ma obecnie 6 lat.


Gra karciana Domek na drzewie

wiek 8+


ciekawe gry planszowe dla dzieci

            Zbuduj wymarzony i niepowtarzalny domek na drzewie. Masz do dyspozycji ponad 70 atrakcji, które możesz w nim umieścić: hamak, most linowy, kawiarnię, kino i wiele innych zaskakujących pomieszczeń. Stwórz najładniejszy i najlepiej wyposażony domek na drzewie. Pilnuj, aby podczas budowy drzewo nie przechyliło się w którąś ze stron. Budowa będzie trwała 3 rundy, po których wyłoniony zostanie zwycięzca. Na kartach trzymanych w ręku znajdują się pokoje z atrakcjami, które możesz wybudować w domku. Wybierasz jedną z nich i umieszczasz na swoim drzewie. Więcej o grze dowiesz się tu: Domek na drzewie.


Wyspa smoków

Ranking gier planszowych dla dzieci w wiek 5+


ciekawe gry planszowe dla dzieci

 

gry planszowe dla dzieci

            To gra wyjątkowa, bo nie gramy samodzielnie tylko drużynowo. Gracze pomagają sobie nawzajem, razem dążąc do osiągnięcia celu. Gra uczy współdziałania, kształci umiejętność podejmowania decyzji i oceny ich konsekwencji, świetna propozycja na integrację czy też dla rodziny. Każdy gracz wykonuje rzut kostką i przesuwa się na planszy o tyle pól, ile oczek wypadło na kostce (od 1 do 4). Jeśli na polu, na które wszedł gracz, znajduje się fragment zamku, to należy ściągnąć go z planszy i położyć przed sobą. Jeżeli w swoim ruchu gracz dotarł do pola startowego (czyli okrążył planszę), to kładzie przenoszony przez siebie element zamku na odpowiadającym mu polu na obrysie zamku.

          Jeśli natomiast na kostce wypadnie wizerunek Smoka to gracz zamiast przesuwać swój pionek, przesuwa o jedno pole jeden żeton z wizerunkiem smoka. Kiedy gracz wejdzie na pole ze smokiem, musi ukryć się w Zaczarowanym Lesie. Uwolnić można go jedynie wtedy, gdy w swoim ruchu na kostce wypadnie wizerunek Słoneczka. Ten symbol pozwala również na przesunięcie swojego pionka od 1 do 5 pól.  Zwycięstwo graczy ma miejsce wtedy, gdy zamek zostanie odbudowany w całości. Porażka następuje, gdy piąty smok dotrze na ostatnie wolne pomarańczowe pole. Ta gra to prawdziwe pole do zabawy! Jeśli interesuje Cię gra wyspa smoków tu się dowiesz o niej więcej: >klik<

 


Gra zręcznościowa Akrobaci

Ranking gier planszowych dla dzieci – gra zręcznościowa wiek 5+


najlepsze gry planszowe dla dzieci

 

gry planszowe dla dzieci

        Gra zręcznościowa Akrobaci  to wspaniała rodzinna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zestaw składa się z 20 kartonowych i solidnych plansz, na których znajdują się kółka w różnych kolorach wyznaczają one pozycje, na których należy ustawiać figurki akrobatów.  Każdy gracz w swojej rundzie ustawia po trzech akrobatów, zgodnie z kolorami, wyrzuconymi na kostkach. Każdy kolejny gracz buduje następny poziom wieży. Celem gry jest stworzenie jak najwyższej konstrukcji. Gracz, który doprowadzi do jej upadku – przegrywa. To zdecydowanie gra oparta o planowanie, zręczność i strategiczne myślenie, bo od tego zależy trwałość naszej wieży. Emocje gwarantowane! Więcej o grze i ceny szukaj tu: Akrobaci.


Trzy małe świnki i Dinozaury

Ranking gier planszowych dla dzieci gry dla jednej osoby 3+,6+


gry planszowe dla dzieci 4+

gry planszowe dla dzieci

 

gry planszowe dla dzieci

         Nasz Ranking gier planszowych dla dzieci nie byłby pełny, gdybyśmy nie zaproponowali gier dla jednego gracza. Gra TRZY MAŁE ŚWINKI to propozycja zabawy dla dzieci już od 3 roku życia. Gra ma dwa warianty, a w każdym znajdują się 24 zadania. W pierwszej opcji dziennej – bez wilka – dzieci układają świnki tak, aby swobodnie bawiły się one poza domkami. W drugim nocnym wariancie – z wilkiem – dzieci muszą pomóc świnkom i szybko ukryć je w domkach. czytaj wiec tu: >klik<

         Gra dinozaury to trudniejsza wersja gry logicznej dla dzieci od 6 lat nawiązująca do świnek. To pięknie i solidnie wykonana gra dla jednej osoby zawiera 80 zadań o czterech stopniach trudności. Najłatwiejsze będą doskonałe dla młodych miłośników dinozaurów. Trudniejsze zmuszą do wysiłku umysłowego nawet najbardziej doświadczonych  graczy, muszę przyznać, że sama miałam nad czym główkować przy tej grze. Czytaj więcej i szukaj najniższych cen tu: >klik<


Gra strategiczna Rekin

wiek 5+


gry planszowe dla dzieci ranking

            Gra Rekin to pełna zwrotów akcji gra rodzinna z odrobiną strategii. Pędź rybkami do mety po zwycięstwo, ale uważaj na żarłoczne rekiny, które będą próbować pokrzyżować Twoje plany. Twoim zadaniem jest pomóc małym rybkom umknąć złym drapieżnikom. Wygrywasz, jeśli jako pierwszy dotrzesz jedną ze swoich rybek na rafę lub jako jedyny pozostaniesz w grze. Jednak nie walczysz tylko o dotarcie do mety, ale w trakcie gry możesz utrudniać zadanie swoim przeciwnikom nasyłając na nie rekiny. W trakcie tej gry nigdy nie opuszczą Was emocje! Szukaj gry tu: Rekin.


Gra karciana Mrówki

Ranking gier planszowych dla dzieci w wiek 7+


gry karciane dla dzieci

            To rodzina gra karciana na spostrzegawczość i refleks. Zadaniem graczy jest odnajdywanie małych mrówek w wielkim mrowisku. Mrówki są w różnych kolorach i mają różne numery. Wygra gracz, który odnajdzie najwięcej mrówek. Myślisz że to właśnie Ty będziesz najbardziej spostrzegawczą osobą? Koniecznie sprawdź się w towarzyskiej rozgrywce! Więcej o grze dowiesz się tu: mrówki.


Gra karciana Fabryka Robotów

wiek 6+


 ranking gier planszowych

           Gra rodzinna Fabryka robotów rozwija spostrzegawczość i refleks. W fabryce robotów praca wre. Na taśmie produkcyjnej pojawiają się różnokolorowe roboty. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie robota, na którego właśnie przyszło zamówienie. Aby wygrać, musisz być szybszy od pozostałych graczy. Bądź jednak ostrożny, bo w fabryce czasami nie ma zamawianego robota. W takiej sytuacji należy jak najszybciej nacisnąć przycisk STOP i zatrzymać taśmę produkcyjną. Zwycięzcą zostanie najszybszy i najbardziej spostrzegawczy gracz. Szukaj najtańszych gier tu: Roboty.


Gra zręcznościowa Hokus Pokus

Ranking gier planszowych dla dzieci 6+


            gry planszowe dla dzieci

 

gry planszowe dla dzieci

           Każdy ranking gier planszowych dla dzieci koniecznie musi zawierać gry na szybkość, zręczność i precyzję i taką grą jest Hokus Pokus. Jak dla mnie rewelacja, świetnie się bawiliśmy całą rodziną. Jednak trzeba wziąć poprawkę jeśli dorośli grają z dziećmi. W przypadku, gdy grają razem rówieśnicy szanse są wyrównane, natomiast grając uczciwie 6 latek nie ma szans wygrać z dorosłymi, więc musieliśmy trochę naginać zasady, aby młodszy syn też miał szansę zdobywać karty. Rozgrywka polega na jak najszybszym ułożeniu stosu 5 magicznych przedmiotów zgodnie z wylosowaną kartą. Zdecydowanie świetna rodzinna propozycja dla dzieci od 5-6 lat, która  uczy refleksu, obserwowania, analizowania i odtwarzania. Szukaj ulubionych gier planszowych w najniższych cenach.


Zobacz też nasze ulubione rodzinne gry planszowe


rodzinne gry planszowe dla dzieci, polcane gry planszowe dla dzieci do domu, gry strategiczne dla rodziny pełne pozytywnych emocji, najlepsze gry planszowe dla dzieci, ranking gier planszowych dla dzieci, ranking gier dla rodzin z dziećmi.

 


Zobacz też pierwszą część nasze rankingu opublikowaną 4 miesiące temu

Najlepsze gry planszowe dla dzieci Ranking gier planszowych dla dzieci


gry planszowe dla dzieci ranking


Zobacz też ranking naszych ulubionych klocków dla dzieci


klocki dla 4 latka konstrukcyjne i plastikowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »