fbpx
rodzinne gry planszowe dla dzieci, polcane gry planszowe dla dzieci do domu, gry strategiczne dla rodziny pełne pozytywnych emocji, najlepsze gry planszowe dla dzieci, ranking gier planszowych dla dzieci, ranking gier dla rodzin z dziećmi.
gry,  Gry planszowe,  Polecamy

Rodzinne gry planszowe idealne na prezent

             Rodzinne gry planszowe dla osób w różnym wieku, które dostarczą Wam mnóstwo zabawy i rozrywki. Gry z odrobiną strategii, wysiłku dla szarych komórek oraz propozycje pełne  pozytywnych emocji i śmiechu. Dziś zestawienie naszych ulubionych gier rodzinnych i towarzyskich, które idealnie sprawdzą się w każdym domu.

             Często pytacie mnie o rodzinne gry planszowe dla kilku osób, ale na tyle ciekawe, żeby każdy mógł się zaangażować. Od kilku lat sukcesywnie polecam Wam na blogu nasze sprawdzone i ulubione gry. Przez ostanie tygodnie i miesiące testowaliśmy całą rodziną sporo nowości, które Wy sami nam polecaliście w komentarzach przy poprzednich zestawieniach gier. Część z tych propozycji pojawiła się w dzisiejszym zestawieniu, więc tym razem to już nie tylko nasze rekomendacje, ale również Wasze!

         Starałam się wybrać takie gry, aby każdy z Was mógł coś wybrać stosownie do wieku swoich dzieci. Jest kilka pozycji od wieku 4+, poprzez 6+, 8+ i gry dla całej rodziny, które nawet dorosłym sprawią mnóstwo frajdy.


Koncept KIDS – zwierzaki

rodzinne gry planszowe wiek dziecka 4+


         Gra jest dedykowana dzieciom od 4 roku życia, ale spokojnie i 3 latek sobie poradzi. Co ciekawe choć moi chłopcy mają 8 i 11 lat to również świetnie się bawili podczas wspólnych rodzinnych rozgrywek. Gra oparta jest na współpracy, a nie na rywalizacji, więc nie ma tu przegranych. Gra Koncept Kids świetnie przygotowuje do pracy w grupie i wpływa korzystnie na rozwój relacji. Świetna rodzinna gra planszowa już dla najmłodszych dzieci.

       Pomarańczowymi ramkami wskazujemy symbole na planszy, pomóż innym członkom rodziny odgadnąć jak najwięcej zwierząt! Gra opiera się na określaniu różnych cech zwierząt, więc każdy z nas przy okazji rozgrywki dowiaduje się różnych ciekawostek o zwierzętach.

        Na środku stołu umieszczamy planszę z symbolami, a obok niej wykładamy plastikowe ramki. Najstarszy gracz umieszcza przed sobą plastikową podstawkę, na którą wykładamy kartę z hasłem – w taki sposób, aby zwierzę na niej narysowane było widoczne dla pozostałych uczestników. Pozostali gracze kolejno umieszczają na planszy plastikowe ramki, zaznaczając grafiki-podpowiedzi dla zgadującego. Wybieramy te, które kojarzą nam się ze zwierzęciem na karcie. Możemy się między sobą konsultować!

         Bardzo pozytywna gra z elementem zgadywania, współpracy, edukacji i wielu pozytywnych emocji i interakcji między graczami. Super propozycja dla najmłodszych graczy, których dopiero wprowadzamy w świat gier planszowych. Grę możesz >kupić tutaj<

rodzinne gry planszowe, gry planszowe dla dzieci, ciekawe gry planszowe dla dzieci, koncept kids, concept kids.

gry planszowe dla dzieci- koncept kids, conscept kids, opinie o grach planszowych

zagadki o zwierzetach, gray planszowe o zwierzetach, koncept kids, concept kids

rodzinne gry planszowe, gry planszowe dla rodzin, blogi o grach planszowych


Baobab – rodzinna gra zręcznościowa

wiek dziecka 6+


         Baobab to niezwykła gra zręcznościowa, która zapewni uczestnikom całą masę śmiechu i zabawy. Choć nie byłam do niej na początku przekonana, to już po pierwszej rozgrywce zrozumiałam jej fenomen. To propozycja dla całej rodziny, a trudność zabawy polega na układaniu stosu kart na Baobabie. Jednak każdą kartę układamy w inny sposób zgodnie z instrukcją: rzucając ją, wsuwając między inne karty, kładąc na krawędzi,  zrzucając z góry z zamkniętymi oczami itp., przy czym trzeba uważać na złośliwe pszczoły 🙂 Bardzo pozytywna gra pełna emocji, moi chłopcy bardzo ją polubili.

        Świetna propozycja na lekką zabawę rodzinną, gra na imprezę, na wakacje, na wieczorną zabawę po szkole, gdy nie mamy już siły na strategiczne rozrywki, ale mamy ochotę razem spędzić czas i trochę się pośmiać. >wpadaj do sklepu<

rodzinne gry planszowe, gry dla dzieci i rodzicow, gra baobab, opinie o grach planszowych

gra baobab

gry planszowe dla rodzin w domu, rodzinne gry, gry zrecznosciowe dla dzieci

rodzinne gry planszowe, moje dzieci kreatywnie gry planszowe, ewa wojtan


Jungle speed kids

wiek dziecka 4+


          To prosta gra dla najmłodszych dzieci, taka wariacja na temat memory z możliwością wybierania wariantów i trudności gry stosownie do wieku dzieci. Moi chłopcy są już starsi i preferują inne gry, jednak jeśli macie młodsze dzieci 4+ to doskonała propozycja polecana również przez naszych czytelników.

          Jungle Speed: Kids to gra w której liczy się zręczność, spostrzegawczość, szybkość i doskonała pamięć! Podczas zabawy odkrywamy kolejne kafelki ze zwierzętami i staramy się zapamiętać, jakie gatunki się na nich znajdują. Jeśli zidentyfikujemy znajdującą się wśród kafelków parę, musimy jak najszybciej złapać stojący na środku totem – dopiero kiedy go chwycimy, możemy odpowiadać! Przy czym nigdy nie wiemy ile potrwa rozgrywka, bo w każdej chwili możemy ułożyć postać lwa, który kończy grę czasem w najmniej oczekiwanym momencie. >Tu kupisz grę<

jungle speed kids gra opinie

gra memory dla dzieci


Dixit – graj wyobraźnią

rodzinne gry planszowe wiek dziecka 8+


             Dixit mamy w domu już od kilku lat i wiele razy polecałam ją Wam na blogu, w rozmowach, czy komentarzach. To gra opierająca się na wyobraźni, skojarzeniach, która dostarcza mnóstwo zabawy, śmiesznych skojarzeń i interakcji między graczami przy każdym odkryciu kart. Do podstawowej wersji gry Dixit można dokupić dodatki i nowe karty, które urozmaicą grę. Teraz możecie ją kupić również z rabatem, więc nie mogłam pominąć tej gry w naszym zestawieniu. Gra jest bardzo ładna graficznie i niezwykle pobudza wyobraźnię każdego z graczy.

>zamów grę Dixit najtaniej tu<

           Każdy gracz w swojej turze staje się narratorem-bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Określa je pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem – nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole.

         Narrator-bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Wszyscy gracze (poza narratorem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której narrator wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów. Bardzo pozytywna gra, którą mamy kilka lat i nadal chętnie do niej wracamy 🙂

rodzinne gry planszowe , gra dixit, rodzina gra w grę dixit przy stole, wszyscy się śmieją

gra dixit, zabawka roku, zabawkowicz, gry polecane dla dzieci

rodzinne gry planszowe, zabawka roku, gry planszowe polecane dla dzieci, ranking, opinie, gra dixit.


Domek – zabawa w projektanta

wiek dziecka 7+


           Gra Domek, to kolejna pozycja rodzinnej gry planszowej polecana wiele razy przez naszych czytelników. Dzięki Waszym rekomendacjom mamy ją w domu od kilku tygodni, ale pokochaliśmy już od pierwszej rundy.  Bardzo przyjemna i przyjazna gra pozbawiona negatywnych interakcji. Proste zasady, piękne i różnorodne ilustracje, trochę strategii i masz ochotę budować i dekorować co rusz kolejny piękny domek 🙂 Zdecydowanie warta zainteresowania, bo wciąga i angażuje całą rodzinę. I choć sądziłam, że może takie projektowanie i urządzanie domku bardziej jest dla dziewczynek, to bardzo się myliłam, bo gra jest idealna dla każdego dziecka. Gra otrzymała również tytuł Gry roku w 2017r.

            W ciągu dwunastu rund zbierzesz tyle kart, by zapełnić swoją planszę pokojami, wybrać kolor dachu i znaleźć miejsce na stylowe lub praktyczne dodatki, tworząc tym samym niepowtarzalny „Domek” z charakterem. Na koniec gracze porównują swoje dzieła i zliczają punkty za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości. Piękne karty, które również się ze sobą łączą. Projektowanie i wybieranie pokojów, salonu, kuchni, łazienki i innych dodatkowych pomieszczeń sprawia naprawdę mnóstwo frajdy. A żeby wygrać trzeba trochę też pogłówkować i zaplanować niektóre działania z wyprzedzeniem. Grę możecie kupić tu:  >wpadaj do sklepu<

gra domek, gra planszowa domek, gry planszowe dla rodzin z dziecmi, rodzinne gry planszowe

gra planszowa domek opinie

rodzinne gry planszowe, domek gra opinie, gry strategiczne dla rodzin

domek gra planszowa dla dzieci opinie, moje dzieci kreatywnie gry planszowe, recenzje gier dla dzieci


Cortex – wyzwania dla umysłu

wiek Cortex dla dzieci 6+ i dla starszych Cortex 8+


             Grę Cortex polecałam już kiedyś na blogu i wiele osób chwaliło po zakupie, że gra się bardzo podobała dzieciom. Dostępne są dwie wersje w zależności od wieku dziecka. >Grę kupisz tu< To zdecydowanie ciekawe i pełne wyzwań rodzinne gry planszowe.

            Dzieci rywalizują ze sobą szybko zgadując odpowiedzi na 8 rodzajów wyzwań, które rozwijają różne funkcje ludzkiego mózgu. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymają części układanki, a pierwsza osoba, która zdobędzie wszystkie 4 części i ukończy swój obrazek mózgu, zostanie zwycięzcą!

Osiem rodzajów wyzwań, które pobudzą Twoje zmysły!

 • Najmłodszy z graczy odwraca górną kartę ze stosu, kładąc ją tak, by wszyscy mogli odczytać jej treść.
 • Gdy któryś z graczy stwierdzi, że zna odpowiedź, natychmiast zakrywa kartę dłonią i wykrzykuje odpowiedź!
 • Gdy zabierze rękę, sprawdzacie, czy miał rację i jeśli tak – otrzymuje tę (zakrytą) kartę przed sobą. Jeśli gracz uzbiera 2 karty o takim samym rewersie, to wymienia je na jedną z 4 części układanki.
 • Jeśli nie miał racji, kartę wtasowujecie do stosu i rozpoczynacie następną rundę. Gracz, który właśnie się pomylił nie może udzielać odpowiedzi przez następną kolejkę!

gry planszowe dla dzieci, gra cortex

gry planszowe dla dzieci, gry sensoryczne, gra cortex

gry cortex opinie

gra dla dzieci cortex recenzja, opinie

gry łamigłówki dla dzieci


Wsiąść do Pociągu – Europa

wiek dziecka 8+


             Wsiąść do Pociągu: Europa to prosta i elegancka gra strategiczna dla całej rodziny, której można nauczyć się w 5 minut. Polecana od dawna przez wielu naszych czytelników i uwielbiana przez nas. Dostępne są też różne inne wersje gry Wsiąść do Pociągu, ale na początek zdecydowanie polecamy Wam podroż po Europie, a potem można dokupić na przykład podróż przez Polskę.  Gra zapewni dobrą zabawę całej rodzinie i fantastycznie spędzony razem czas na obmyślaniu i budowaniu kolejnych tras kolejowych. Zdecydowanie polecamy >szukaj w najniższej cenie tu<

              W grze Wsiąść do Pociągu: Europa gracze otrzymują na początku zestaw biletów (zadań), które mają zrealizować – na przykład “Warszawa – Madryt” czy “Paryż – Ateny”. W czasie gry budują trasy z wagoników na mapie Europy, przy czym dwie osoby nie mogą przejechać tą samą trasą (chyba że jest tam podwójna linia).

             Gra wymaga strategii i taktycznego myślenia, które pozwoli jak najkorzystniej zrealizować swoje zadania, zablokować przeciwników i przechwycić najlepsze trasy. Jednocześnie ma bardzo proste zasady, więc spokojnie każdy 8 latek, a czasem nawet młodsze dziecko da radę dzięki czemu możecie grać całą rodziną. Bardzo wciągająca i lubiana przez wielu rodziców i dzieci gra. Dla nas zdecydowanie jedna z top gier, które warto mieć i do których chętnie się wraca.

        Jeśli macie młodsze dzieci, ale tak jak my jesteście zafascynowani grą, to warto poczytać i zapoznać się z grą Wsiąść do Pociągu – pierwsza podróż. To propozycja z łatwiejszymi i krótszymi trasami idealna jako wprowadzenie do całej serii gier Wsiąść do Pociągu. Ta seria gier to idealne rodzinne gry planszowe na długie wieczory!

rodzinne gry planszowe, gra wsiasc do pociagu opinie, gra wsiasc do pociagu rencezje, gdy dla rodzin i dzieci

gra wsiasc do posiagu europa opinie, gry rodzinne dla dzieci

rodzinne gry planszowe, gry planszowe dla rodzin z dziećmi, gry do domu, gry dla kilku osób, gry dla całych rodzin, gra wsiaść do pociagu europa

rodzinne gry planszowe, gry planszowe dla rodzin, gra wsiąć do pociągu opinie, gra wsiąć do pociagu recenzje, gry dla dzieci.


Dobble – gra rodzinna na refleks

wiek dziecka 6+


           Dobble chyba każdy z Was zna. Rodzinna i towarzyska gra na refleks. Lubina przez wszystkich, polecana i dostępna w wielu wariacjach. My oprócz klasycznego Dobble mamy też nowość Dobble z Harrego Pottera, idealne na prezent dla fanów przygód Harrego  🙂  >zobacz i porównaj ceny tu<

            Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna!

           W Dobble można grać na klika sposobów. W zasadach można znaleźć pięć mini-gier. Najpopularniejszą jest wersja, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.

dobble, gra dla dzieci dobble

rodzinne gry planszowe, dobble

harry potter dobble


Story Cubes – kości opowieści

wiek dziecka 6+


              Story Cubes mamy już od kilku lat i choć tylko podstawową wersję, to niezmiennie bardzo ją lubimy i często zabieramy w różne podróże. Małe poręczne pudełko świetnie się sprawdza. Wrzucam do torebki i nawet w poczekalni u lekarza, czy na wakacjach możemy sobie zagrać. Dla fanów na przykład Muminków, czy Batmana są też kości opowieści z bajkowymi postaciami. >zobacz wszystkie rodzaje Story Cubes tu<

              Rzuć wszystkimi dziewięcioma kostkami. Rozpocznij swoje opowiadanie od “Dawno, dawno temu” lub jeśli wolisz “Pewnego razu”. Następnie opowiedz historię w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł Twoją uwagę. My z Michałkiem uwielbiamy na przemian snuć różne opowiadania, przy okazji gra świetnie rozwija dziecięcą wyobraźnię i umiejętności narracyjne. Choć rekomendowana jest od 6 roku życia, to my w takiej prostej wersji graliśmy już jak Michałek miał 4-5 lat 🙂

            Im więcej będziesz grał w Story Cubes, tym z większą łatwością będzie ci przychodziło budowanie fascynujących, coraz bardziej rozbudowanych historii.

story cubes gra

ktore story cubes najlepsze


Splendor – gra karciana

wiek dziecka 10+


                Splendor poznaliśmy kiedyś u mojej przyjaciółki podczas spotkania. Moi chłopcy grali z córkami koleżanki i tak im się gra spodobała, że kupiliśmy ją na Michałka urodzinki. Choć polecana jest od 10 roku, życia to spokojnie mogą w nią grać znacznie młodsze dzieci nawet 6 latki. Grę polecało nam też sporo naszych czytelników, ale dopiero po zagraniu w nią zdecydowaliśmy się na zakup.  >sprawdź tu<

          Splendor jest dynamiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój. Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy – wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. Gdy będziesz już dostatecznie bogaty, być może zaszczyci Cię swą wizytą przedstawiciel szlachty, co jeszcze podniesie Twój prestiż w oczach konkurencji. Jeżeli szukacie lekkiej gry, przy której można się zrelaksować, ale też wysilić umysł, to Splendor na pewno Wam się spodoba, gra została również doceniona i nagrodzona jako gra roku w 2015r. 

gra splendor opinie, rodzinne gry planszowe, gra splendor recenzje.

gra w splendor dla rodzin z dziecmi, opnie o grze splendor, gry planszowe dla rodzin


Jednym słowem- gra skojarzeń

rodzinne gry planszowe i towarzyskie wiek dziecka 8+


          Gra Jednym Słowem to u nas nowość, ale podbiła nasze serca bardzo szybko. Jak się okazało nie tylko nasze, bo gra otrzymała kilka dni temu tytuł najlepszej zabawki roku 2019 w kategorii gry oraz zdobyła tytuł najlepszej gry roku 2019 Spiel des Jahres 2019! Więc koniecznie musicie ją poznać i pomyśleć nad zakupem, dla nas must have dla każdej rodziny, nawet 7 osobowej 🙂

          Fenomen gry opiera się o niebanalne skojarzenia, wspólną zabawę, interakcje, współpracę i pomysłowe wykonanie. Podczas zabawy myślimy nie tylko o własnym skojarzeniu hasła z tematem który przekazujemy, ale również zastanawiamy się na co wpadną inni gracze.

          Tu trzeba się naprawdę nagłówkować, aby jednym słowem przekazać treść innego słowa i to w unikalny sposób. Mnóstwu zabawy, śmiechu i niezła praca dla szarych komórek! Spróbujcie odgadnąć po naszych hasłach zapisanych na tabliczkach, które słowo z karty przekazywaliśmy do odgadnięcia 🙂

          Zasady gry:

 1. Wybrana osoba siada po jednej stronie stołu – to ona będzie zgadującym. Pozostali gracze będą musieli przekazać jej podpowiedzi.
 2. Kiedy zostanie wybrane hasło do przekazania, każdy z uczestników (oprócz podpowiadającego) w tajemnicy zapisuje na specjalnej karcie własną podpowiedź. Co ważne: musi ona składać się tylko z jednego słowa. Podczas podejmowania decyzji, co napiszemy, warto mieć na uwadze to, co mogą wymyślić inni gracze, bo jeśli słowa się powtórzą, zostaną odrzucone zanim zobaczy je zgadujący.
 3. Podpowiedzi najpierw są ujawniane w grupie – gracze wspólnie eliminują powtarzające się hasła oraz te, które są nieregulaminowe.
 4. Hasła, które przejdą selekcję prezentowane są zgadującemu, który ma dokładnie jedną próbę na odgadnięcie.

>Grę możesz kupić tutaj<

gra jednym slowem opinie, gra jednym slowem zbawka roku, gra roku, rodzinne gry słowne, rodzinne gry planszowe

jednym słowem gra

gra jenym słowem opinie, recenzje, gra rodzinna dla dzieci, najlepsze gry dla rodzin, gra roku


Sushi Go Party! – gra karciana

wiek dziecka 8+


         To prosta, smakowita i przyjemna gra karciana dla całej rodziny. Nadaje się zarówno na początek przygody z planszówkami, jak i na spotkania w większym gronie. Zasady gry tłumaczy się w kilka minut, a sama rozgrywka jest dynamiczna, krótka i bardzo przyjemna. Przy okazji dziecko z ciekawością poznaje wiele nowych potraw. Całość jest w solidnym i pięknie wykonanym blaszanym pudełku.

         Gracze dobierają na rękę tyle samo kart, po czym jedną z nich wybierają, a resztę przekazują dalej. W ten sposób konstruujemy jak najbardziej opłacalne zestawy, kontrolując jednocześnie poczynania przeciwników.

          Na samym początku gry wybieramy jeden rodzaj rolek, dwa dodatki, trzy przystawki i deser, a następnie składamy talię z zestawów wybranych kart. W ten sposób poszczególne rozgrywki jeszcze bardziej różnią się między sobą, a my mamy kontrolę nad celami, które będziemy realizowali w grze. W sumie w grze znajdziemy 22 rodzaje kart, każdy ze specjalną zasadą punktowania. Jedyna wada gry, to fakty, że podczas kolejnych rozgrywek człowiek szybko robi się głody 😉 a rodzinna wyprawa na sushi jest prawie pewna! Ale w sumie to też zaleta i kolejny czas spędzony razem!

>sprawdź ceny tu<

gra sushi go party, gra sushi go, gry karciane dla dzieci, gry planszowe dla dzieci, gry planszowe dla rodzin

rodzinne gry karciane

gry rodzinne dla dzieci

sushi go party opinie


Cardline – gra karciana ze zwierzętami

rodzinne gry planszowe i karciane wiek dziecka 7+


          Cardline to seria gier karcianych o różnej tematyce na przykład dinozaury, zwierzęta, czy wynalazki. My mamy grę ze zwierzętami i  zarówno jej wykonanie, ilustracje jak i mechanika grania mnie zauroczyła. Oprócz udanej rodzinnej zabawy mamy tu również aspekt edukacyjny. Dziecko poznaje różne zwierzęta przedstawione na ilustracjach oraz ich trzy cechy: wagę, wielkość oraz wiek życia. Gra polega na szacowaniu, więc nie ma tu specjalnej strategii. Nie musicie znać szczegółowych informacji dotyczących zwierząt, a jedynie kierować się przeczuciem i własnymi podejrzeniami! Gra od 7 roku życia, ale spokojnie nawet 6 latek da radę.

        Rozdajcie karty i ustalcie czy gracie “na wagę”, “na czas życia” czy “na wielkość”. Następnie każdy otrzymuje kilka kart, kładąc je przed sobą tak, że widzą tylko nazwę karty, ale nie wartości wymienionych cech. Teraz na środku stołu kładziecie losowe zwierzę, ale tak, by widzieć wartość wybranej cechy. Każdy z graczy po kolei wybiera jedno ze swoich zwierząt i stara się prawidłowo odgadnąć, czy jest ono większe / cięższe / żyjące dłużej od tego na stole (kładzie je po prawej stronie karty), czy nie (umieszcza swoją kartę po lewej stronie karty na stole). Jeśli jednak się pomyli, gracz odrzuca użytą kartę i ciągnie nową.

          Każdy następny gracz musi zdecydować między jakimi kartami umieścić swoje zwierzę – im dalej, tym zadanie trudniejsze, bo jest już coraz więcej kart na stole!

          Gra jest pięknie wydana i zamknięta w ślicznym metalowym pudełku. >Zobacz Cardline zwierzęta<

cardline zwierzeta, gry karciane dla dzieci, gry karciane dla rodzin, cardline opinie

cardline zwierzeta dla dzieci, gra karciana


Podaj Dalej! – gra, którą pokochacie od pierwszej rundy!

wiek 12+ ale według mnie spokojnie od 8 roku życia


           Gra Podaj dalej! była wielokrotnie nagradzana i to zupełnie słusznie, bo sama jestem nią zachwycona i pokocham całych serduchem. To gra, którą powinna mieć każda rodzina, bo zapewni Wam świetną rozrywkę i niezapomniane chwile pełne śmiechu. Jeśli nie wiesz jaką grę wybrać, a lubisz spędzać czas z całą rodziną na wspólnej zabawie pełnej pozytywnych emocji, to zdecydowanie kup Podaja dalej! To idealny pomysł na prezent i jestem przekonana, że każda rodzinka ucieszy się z takiej gry.

>tu kupisz grę Podaj dalej! najtaniej<

          Narysuj to co widzisz i odgadnij to co widziałeś, a następnie podziwiaj nieprzewidywalny efekt ciągu skojarzeń wszystkich uczestników zabawy.

 • Ponad 1700 słów i haseł! Przy młodszych dzieciach pozwalamy wybrać dowolne hasło z karty i możemy grać nawet z 8 latkiem, mamy to przetestowane 😉
 • 8 zestawów zmazywalnych pisaków, szkicowników i ściereczek sprawi, że zabawa będzie trwała i trwała!

              Podaj dalej! to taka forma narysowanego głuchego telefonu zabawa, którą zapewne pamiętacie z dzieciństwa. Jeśli pierwszy i ostatni obrazek w szkicowniku się zgadzają to znaczy, że gracze prawidłowo odgadywali hasła. Jeśli nie? No cóż – wtedy na pewno do łez rozbawi was ciąg myślowy i prześmieszne rysunki stworzone przez graczy pod presją czasu. U nas podczas przeglądania notesów na koniec rozgrywki dosłownie kulamy się ze śmiechu! Im więcej osób bierze udział w zabawie tym lepiej, a zestaw jest przewidziany do 8 graczy.

           W grze występuje też klepsydra, która narzuca tempo gry, a dzięki 142 dwustronnym kartom z 12 hasłami na każdej z nich otrzymujemy ponad 1700 haseł! Przy tej grze nie ma czasu na nudę, więc pisaki w dłoń i Podaj dalej! Jeśli lubicie rodzinne gry planszowe, to warto zainteresować się tą pozycją.

gra podaj dalej, gra roku, zabakwa roku, rodzinna gra, gra twoarzyka, gra podaj dalej opnie, gra w głuchy telafon rysowany

podaj dalej, gra rodzinna, zabawa, gra towarzyska, zabawne gry, gry w zgadywanie, kalambury

gra podaj dalej, fantastyczna gra rodzinna, gra towarzyska, zabawy dla dzieci

gra w klambury, rysownay głuchy telefon

gra podaj dalej opinie

gra podaj dalej, głuchy telefon, skojarzenia, kalambury, gry rodzinne, gry towarzyskie


Imago – Kalambury

rodzinne gry planszowe dla dziecka 12+


          Imago to bardzo ciekawe i niebanalne podejście do zabawy typu kalambury. Gra raczej od 10-12 roku życia ze wglądu na dosyć trudne hasła, które niekoniecznie będą zrozumiale dla małych dzieci. Nie musisz umieć rysować, nie musisz się wygłupiać pokazując dziwne rzeczy. Tutaj możesz doświadczyć tego, co najlepsze w kalamburach, a Waszym ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia!

             Masz hasło do pokazania i do dyspozycji 61 przezroczystych kart z namalowanymi prostymi elementami, za pomocą których musisz skonstruować coś, co naprowadzi innych graczy na Twoje hasło. Nakładasz proste elementy jeden na drugi, łączysz je, przesuwasz, wprawiasz w ruch – co tylko przyjdzie Ci do głowy. Gra niezwykle pobudza wyobraźnię i sprawia mnóstwo frajdy, a sposób jej wykonani wręcz zachęca do kombinowania i układania. 🙂

          Poniżej ułożyliśmy z trzech kart nałożonych na siebie hasło: rower wodny, a na ostatnim obrazku… no właśnie może zgadniecie? 🙂 Kategoria: coś, co nie zdarza się codziennie!

>sprawdź ceny w sklepie<

gra imago opinie, gra w skojarzenia, kalambury

gra imagao, gry rodzinne, kalambury, gry w skojarzenia, gry w zgadywanie

gra kalambury, gra imagao, gry rodzinne, gry towarzyskie

 


Ekspresłówka – kto pierwszy ten lepszy!

wiek dziecka 6+


           Genialna gra, którą można zabrać na wakacje, wycieczkę lub zagrać całą rodziną w deszczowe popołudnie. Jest mała, poręczna, a zasady oparte na znanej nam dobrze zabawie w Państwa i Miasta. Gra jest dynamiczna i  świetnie sprawdzi się zarówno do rozwijania dziecięcego słownictwa, jak i na imprezy! Można grać zarówno w dwie osoby, jak i całą rodziną. Waszym zadaniem jest jak najszybsze wymyślanie słów spełniających dwa kryteria: pierwszą literę oraz kategorię.

          W swojej turze gracz odkrywa wierzchnią kartę z talii i kładzie ją obok stroną z literami do góry. Każda z liter ma inny kolor. Jedna nich jest tego samego koloru co karta kategorii na wierzchu talii. Gracz, który jako pierwszy głośno wypowie słowo rozpoczynające się na wskazaną literę i należące do wskazanej kategorii, wygrywa rundę i zdobywa kartę. Wygrywa gracz, który na koniec gry ma najwięcej kart.

          Bardzo fajna, niedroga i szybka gra rodzinna, a do tego mamy przez 48h 25% rabatu!

>sprawdź dostępność gry w sklepie<

gry towarzyskie, gry rodzinne, gry dla rodzin, gra ekspresłówka

gry slowne dla rodzin

gry rodzinne, gry planszowe dla rodzin w domu, gdy towarzyskie, gry rodzinne, gra panstwa i miasta


Tagi – gra słowna

rodzinne gry planszowe dla dzieci 10+


             Bardzo przyjemna rodzinna gra słowna. Propozycja raczej dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas dynamicznej zabawy trenujemy nasz umysł i zdolności językowe, a przy tym jest mnóstwo zabawy i śmiechu. To również niezłe zadanie dla szarych komórek i to pod presją czasu! Jeśli lubicie takie wyzwania, to warto zainteresować się tą grą. Została doceniona już przez wielu rodziców i otrzymała nagrodę zabawka roku 2019 w kategorii gry.

           W grze Tagi każdy z uczestników stara się zebrać z planszy jak najwięcej kolorowych kulek. W tym celu będziemy musieli wymyślać hasła realizujące zadane kryteria: literę początkową oraz kategorię. Ale uwaga! Ogranicza nas czas oraz odpowiedzi innych graczy!

 • Na planszy umieszczane jest 5 kategorii oraz 4 litery początkowe. W punktach przecięć liter oraz kategorii umieszczane są kulki.
 • Uczestnicy kolejno rozgrywają swoje tury. Każda z nich trwa 15 sekund. Podczas trwania tury gracz może zdobyć dowolną ilość kulek – tyle, ile słów uda mu się poprawnie podać.
 • Jeśli gracz odgadł ostatnie hasło z danej kategorii, dodatkowo otrzymuje również jej kartę, która zapewni mu dodatkowe punkty na koniec gry.
 • Pojedyncza runda kończy się w momencie, gdy na planszy skończą się kulki lub żaden z graczy nie będzie w stanie podać poprawnego słowa. Rozgrywa się tyle rund, ilu uczestników zasiadło do zabawy.

           Fantastyczna zabawa, wyzwania umysłowe i dynamika sprawia, że gra się nie nudzi, a głowa, aż paruje od natłoku słów! 🙂 Gra Tagi zdobyła również prestiżowy tytuł Zabawka Roku 2019 w kategorii “Gry”, więc warto pomyśleć, czy to nie jest odpowiednia pozycja do Waszej kolekcji rodzinnych gier planszowych.

>sprawdź cenę tu<

gry słowne, gra tagi, gry rodzinne, gry logiczne, zabawka roku gry.

gry edukacyjne, gry słowne, gry planszowe dla rodzin, gry towarzyskie, gra tagi opinie

gra tagi, gra słowna, gry słowne

gry planszowe dla rodzin, gry słowne, gry edukacyjne, gra tagi opinie, gry dla dzieci

rodzinne gry planszowe, gra słowna tagi, opinie o grach planszowych dla dzieci


Partnerem wpisu jest marka Rebel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »