fbpx
gry,  Zabawy ruchowe

Gra w kapsle

                 Gra w kapsle, to moje wspomnienie z dzieciństwa, zapewne część z Was bawiła się podobnie, więc warto pokazać tą propozycję naszym dzieciom.

         Kiedy było słoneczne lato wszystkie dzieci od rana wybiegały z naszej kamienicy na podwórko. Nasze ukochane miejsce zabaw i spotkań. Był tam metalowy wielki trzepak, mnóstwo czarnej ziemi po której często pisaliśmy patykiem, obok śmietnik, płot i zaparkowane nieliczne samochody. Dziś nikt by takiego miejsca nie nazwał placem zabaw. My jednak bawiliśmy się tam w najlepsze. Jedną z naszych zabaw była gra w kapsle.
gra w kapsle
             Wszyscy rysowali patykiem na ziemi trasę. Oznaczaliśmy start, metę, a po drodze tworzyliśmy rozmaite przeszkody, wyskoczenie i zakręty. Do zabawy używaliśmy metalowych kapsli od butelek po oranżadzie.
gra w kapsle
             Przedstawiona dziś zabawa została lekko zmodyfikowana. Trasę narysowaliśmy kolorową kredą na asfalcie, a zamiast kapsli użyliśmy plastikowych zakrętek, co zupełnie nie miało wpływu na jakość gry, a emocji było co nie miara.

 

gra w kapsle
                Zasady są proste, każdy po kolei, pstryka w swój kapsel, tak aby przesunąć go do przodu, ale żeby nie wypadł z trasy. Kto wypadnie wraca na miejsce w którym był przed pstryknięciem i tym samym nie przesuwa się dalej. Wygrywa osoba, która pierwsza przekroczy metę.
 Zabawa spotkała się z wielkim entuzjazmem, zaciekawieniem i wywołała u dzieci wiele pozytywnych emocji.

 

 Jutro gramy znowu:-)

 

gra w kapsle

 

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »