fbpx

Ocean 3D i ćwiczenia grafomotoryczne

6 komentarzy

MAŁE DZIECI twórczość warsztaty
 Wspaniała twórcza zabawa już dla najmłodszych dzieci. Tworzymy własny przestrzenny ocean, a dodatkowo możemy pobrać rybki do ćwiczeń grafomotorycznych do wydruku.

Zrobienie oceanu to artystyczna propozycja spędzenia czasu rodziców z dziećmi lub dla grupy dzieci. Potrzebujemy duży kawałek brystolu lub szarego papieru do pakowania. Kartki, farby, kredki, suche pastele, bibułę, skrawki materiału, rolki po papierze, muszelki, liście, piasek i co tylko przyjdzie nam do głowy, aby wykorzystać do stworzenia morskiej głębiny.
Nasz ocean powstał przy współpracy grupy dzieci w wieku 5-8 lat. Każde dziecko rysowało samodzielnie morskie stwory, ryby, płaszczki, żółwie, meduzy itp. Następnie wycięte elementy przyklejaliśmy na duży arkusz papieru. Morskie błękity narysowaliśmy suchymi pastelami, a dno wyklejaliśmy uformowanymi kawałkami zielonej bibuły, oraz materiału.

 

Roślinność i rybki zostały przyklejone w taki sposób, aby powstał efekt 3D. Na drugiej pracy w dalszej części postu wszystkie rybki umocowaliśmy za pomocą dwustronnej taśmy klejącej i odciętych od rolki po papierze wąskich pasków.
Nasz ocean można jeszcze wzbogacić poprzez przyklejenie na dnie klejem typu wikol piasku i kilku muszelek.
ocean (9)
 ocean (4)

do kolorowania i ćwiczeń grafomotorycznych do wydruku
 

cwiczenia grafomotoryczne
cwiczenia grafomotoryczne
ocean (5)
ocean (7)
ocean (8)

6 comments

  1. rejs w nieznane

    Świetny ocean. Robiłam kiedyś z klasą podobny, ale na dłuuuuuugim papierze. Wykorzystałam jednokolorową tapetę w kolorze niebieskim – to była woda 🙂 Każda osoba ( a było ich wtedy 28) zmieściła się przy pracy. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że będę prowadzić morskiego bloga i nie sfotografowałam dzieła.
    Wasz ocean jest prześliczny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »