fbpx
DIY,  jesień,  zabawy dla 6-8 latków,  zabawy dla 9-12 latków,  zabawy plastyczne

Zakładka do książki z jesiennych liści

                    Zakładka do książki z jesiennych, kolorowych liści jest doskonałym pomysłem na oryginalny prezent i pracę plastyczną nawet dla młodszych dzieci. Wykonanie zakładki zajmie dosłownie kilka chwil, a efekt będzie cieszył bardzo długo. Do zrobienia tej pracy potrzebujesz tylko trzech rzeczy, które na pewno masz w domu.

       Do wykonania zakładki potrzebujesz: kolorowe jesienne liście (mogą być świeżo zebrane), szeroką bezbarwną taśmą klejącą, nożyczki.

         Na początku przygotuj sobie stanowisko pracy i wszystkie materiały. Utnij z bezbarwnej szerokiej taśmy pasek długości około 30cm lub wybierz długość według własnego uznania. Pasek taśmy kładziemy delikatnie na stole stroną klejącą do góry. Teraz na pasku układamy małe kolorowe listki, lub pocięte kawałki dużych liści.

        Gdy ułożymy całą kompozycję przyklejamy na górę kolejny pasek taśmy. Zakładka musi być sklejona taśmą z jednej i drugiej strony, a między paskami taśmy mają być nasze jesienne liście. Jeśli liście wychodzą na boki, doklejamy kolejny pasek taśmy po bokach, a nadmiar obcinamy potem nożyczkami. Dzięki temu zakładka nie będzie idealnie równa, ale zyska dodatkowy indywidualny walor i podkreśli kształty listków.

          Poniżej na zdjęciach doskonale widać kolejne kroki tworzenia zakładki. Dzięki takiej metodzie nie potrzebujesz specjalnych folii i laminarki, a dzieci mogą całą pracę wykonać samodzielnie.

jak zrobic zakladke do ksiazki

co mozna zrobic z lisci

prace plastyczne jesien


Zakładka do książki jest gotowa już w kilka minut!


pomysly na zakladki do ksiazek

praca plastyczna jesien pomysly

jesien praca plastyczna

jesienne inspiracje


Jak zakładka wygląda po tygodniu?


             Liście powoli zasychają, ale nadal otrzymują swoje kolory. Taśma trzyma wszystko na miejscu, więc nawet suche liście nie kruszą się, a zakładka nadal wygląda bardzo ładnie. Wstawię później zdjęcie zakładki po miesiącu.

zakladka do ksiazki diy

Szukasz więcej ciekawych zabaw?

Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam nasze książki.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie kilkadziesiąt pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Mnóstwo kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie książka
[marka własna] #dziennikzabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »