fbpx
Szablony do układania kolorowych patyczków
zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy dla 6-8 latków,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy logiczne

Szablony do układania kolorowych patyczków

            Szablony do układania kolorowych patyczków, to świetna pomoc edukacyjna i wspaniała zabawa wymagająca od dziecka odrobiny skupienia uwagi, obserwacji i odpowiedniego manipulowania kolorowymi patyczkami. Przygotowałam dla Was do pobraniu i wydruku 30 szablonów, które ułatwią Wam wstęp do wspólnej zabawy i ćwiczeń.

           Kolorowe patyczki kupicie w wielu sklepach papierniczych, w marketach na działach papierniczych, w PEPCO, czy w Internecie. Koszt to zwyczaj kila złotych, a patyczki można wykorzystać do wielu zabaw, prac kreatywnych, nauki liczenia itp. Niebawem będzie na blogu wpis w tej tematyce.

          Dziś jednak chcialam Was zachęcić do prostej zabawy. wydrukujcie dla dziecka przygotowane szablony, wytnijcie je i posegregujcie od tych łatwiejszych na początek do trudniejszych. Podczas układania dziecko zwraca uwagę na sposób ułożenia patyczka, kolory, ilość oraz dokładną lokalizację przestrzenną.

wzory do układania kolorowych patyczków


Odtwarzanie wzajemnie swoich wzorów


            Dla młodszych dzieci możecie sami układać wzory z 3-4 patyczków, a dziecko na kartce obok niech próbuje je odtworzy, tak jak na zdjęciu przykładowym powyższej. Stopniowo zwiększamy ilość patyczków i kolorów w zabawie.

            Część drewnianych patyczków w trudniejszych konfiguracjach jest położona na dole, a kolejne są na górze. Jeśli dziecko tego nie zauważy możemy mu to pomóc zaobserwować. Jestem przekonana, że po kilku takich próbach dziecko samodzielnie będzie obserwować wzajemne położenie patyczków wobec siebie.

           Początkowo dziecko może nie zwracać na to uwagi, bo prawdopodobnie skupi się na kolorach. To zupełnie normalne i zależy od spostrzegawczości i wieku dziecka.

kreatywne zabawy z kolorowymi patyczkami

szablony do ukladania kolorowych patyczków


Co tu nie pasuje?


           Kolejny etap zabawy, to układanie takich samych wzorów po lewej i prawej stronie kartki. Następnie jedna osoba wychodzi, a druga podmienia kilka patyczków zachowując wzór, ale zmieniając kolory. Obrazek poniżej po prawej różni się od tego po lewej. Zadaniem osoby, która po chwili wróci jest odnalezienie różnic i poprawienie ich, aby obrazek po prawej był taki sam jak po lewej.

          W tym przypadku zwracamy uwagę tylko na kolory, ale wymaga to obserwacji, analizy i spostrzegawczości. Możemy się tu zamieniać rolami. To również świetne propozycje zabaw dla dzieci w parach w przedszkolu lub szkole. Zabawa w parach nie tylko uczy, ale również integruje i zbliża 🙂

kolorowe drewniane patyczki

 

układanie wzorów z kolorowych patyczków


Pobierze 30 szablonów do układania kolorowych patyczków do wydruku


wzory do układania kolorowych patyczków

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »