fbpx

Jesienne lampiony DIY z kubeczków

2 komentarze

dekoracje DIY prace plastyczne twórczość zabawy dla 2-3 latków zabawy dla 4-5 latków zabawy plastyczne
jesienne lampiony dekoracje, diy, jesienne prace plastyczne, prace plastyczne jesień

            Minęła już połowa września i jesień z każdym dnie będzie zaglądać bardziej do naszych okien. Dlatego dziś mam dla Was fantastyczny pomysł na bardzo łatwe i efektowne lampiony wykonane z dużych plastikowych kubeczków. Wszystko krok po kroku możecie zobaczyć na naszym filmie, moje dzieci były zachwycone 🙂

           Do wykonania lampionów potrzebujesz: dwa duże przezroczyste plastikowe kubki o pojemności 500ml, farby plakatowe, akrylowe lub tempery, czarny marker lub pisak do podpisywania płyt CD, oraz świeczkę.

          Instrukcję wykonania lampionów możecie zobaczyć dokładnie na filmie poniżej, a przy okazji będzie cudownie jeśli dołączycie do obserwatorów na YouTube subskrybując nasz kanał. . Wykonanie jest lampionów jest bardzo proste, a taka kreatywna praca plastyczna na pewno spodoba się Waszym dzieciom. Przy małej pomocy rodzica przy szkicowaniu drzewa zabawę można zaproponować nawet 2-3 latkom 🙂

         Pierwszym krokiem jest narysowanie na jednym z kubeczków zarysu drzewa za pomocą czarnego markera. Następnie na drugim kubeczku nakładamy różne kolory farb w odcieniach jesieni: żółtym, zielonym, czerwonym, brązowym, pomarańczowym itp.

          Teraz czeka na Was najlepsza zabawa. Kubeczek z nałożonymi na wierzchu farbami wkładamy do kubeczka z narysowanym  drzewem i obracamy wiele razy dookoła wsuwając go i wysuwając. W czasie tej twórczej zabawy barwy cudownie się przemieszczają, mieszają i tworzą fantastyczne barwy i odcienie łącząc się razem.

moje dzieci kreatywnie, prace plastyczne, jesień, diy, lampion

jesienne dekoracje, prace plastyczne jesien, jesienne lampiony diy


Jak używać lampionów?


         Taka twórcza zabawa pozwala stworzyć wyjątkowe lampiony dla dzieci. Po zamalowaniu całej powierzchni wyciągamy kubek i czekamy do wyschnięcia farby. Następnie wkładamy do lampionu małą świeczkę – tealight i możemy podziwiać piękne kolory. Zobacz na naszym filmie jak cudnie lampiony prezentują się na żywo.

          Ważne jest, aby do tworzenia lampionów używać dużych 500ml kubeczków. Dzięki temu bez obaw możemy włożyć do środka świeczki i podziwiać efekt migoczących jesiennych barw. Sprowadzałam to przez dwa wieczory w czterech lampionach i nic się nie działo dzięki temu, że kubki są duże, a tealigh malutki. Oczywiście dla bezpieczeństwa lepiej nie zostawać w lampionach zapalonych świeczek bez nadzoru, lub zamiennie możemy użyć światełek ledowych 🙂

        Lampion bez świeczek i światełek prezentują się równie ładnie, dzięki naturalnemu światłu, które przenika przez ścianki kubeczka podobnie jak witrażach.

lampiony diy, jak zrobic lampion, dekoracje jesien


Zapraszam na film: ” Jesienne lampiony DIY “

Bądź na bieżąco i subskrybuj


2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »