fbpx
memo do druku
gry,  karty pracy,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków

Memo do druku – zwierzęta

               Memo do druku to idealny pomysł na wspólną zabawę. To świetna gra zarówno dla rodziców z jednym dzieckiem, dla rodzeństwa jak i dla przedszkolaków.

             Dla przypomnienia gra w Memo, to zabawa pamięciowa polegająca na odszukiwaniu par takich samych obrazków. W naszym memo są to zwierzęta. Poniżej możecie pobrać przygotowane karty i wydrukować je na sztywnej kartce lub nakleić obrazki na kartkę z bloku technicznego. Obrazki wycinani zgodnie z liniami i możemy zacząć zabawę.

          Wszystkie obrazki odwracamy ilustracjami do dołu. Każde kolejne dziecko okrywa dwie karty głośno wypowiadając co przedstawiają i pokazuje je innym uczestnikom zabawy. Jeśli odnajdziemy parę zabieramy obrazki  i zdobywamy punkt.

           Jeśli nie uda się odkryć pary zakrywamy karty ponownie zostawiając je w tym samym miejscu. Kolejne osoby starają się zapamiętać miejsca poszczególnych obrazków i w swojej kolejce również próbują odszukać parę. To prosta zabawa wprowadzająca w klimat zimowych zabaw. Z młodszymi dziećmi możemy na początek wykorzystać mniejszą ilość par na przykład 3-4 stopniowo zwiększając ilość i trudność gry.


Pobierz memo do druku


memo do druku zwierzeta

Memo do druku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »