fbpx
bombki styropianowe
DIY,  Mała motoryka,  recykling,  rozwijamy ZMYSŁY,  twórczość

Bombki DIY dla dzieci

          Bombki DIY można tworzyć i dekorować na wiele sposobów. To doskonała zabawa twórcza i niepowtarzalne efekty, a przy okazji rozwijanie zdolności manualnych dziecka. Wspólny czas podczas wymyślania świątecznych dekoracji pozwala się wyciszyć i poczuć klimat nadchodzących świąt.

          Bombki DIY wykonane przez dziecko to piękna dekoracja choinki i pamiątka na wiele lat, ale również wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby. Nasze małe dzieła robimy już od kilku dni. Malowaliśmy styropianowe kule złotym sprayem, co dało piękny efekt faktury. Używamy kleju, brokatu, serwetek, farb, bibuły, ziaren i co tylko dzieciom przyjdzie do głowy.

jak dekorowac bombki ze styropianu

 

 

bombki diy

 

bombki ze styropianu
        Styropianowe kula możecie oklejać ziarnami kawy, ryżu, lub kaszy w naturalnych kolorach lub możecie je spryskać sprayem i przyklejać złote ziarna. Najlepiej do przyklejania sprawdzi się klej Magic.  W ten sposób niewielkim kosztem można stworzyć piękne i klimatyczne dekoracje.

 

dekorowanie bombek

 

 

dekorowanie bombek nasionami
          Nasze domowe Bombki oklejaliśmy cienkimi kawałkami dekoracyjnej serwetki i kolorowego papieru. Do oklejania można również wykorzystać bibułę. Powierzchnię kuli smarowaliśmy białkiem, przykładaliśmy serwetkę i ponownie smarowaliśmy białkiem.  Po wyschnięciu utrwalamy lakierem do włosów i zdobimy brokatem. Jeśli masz obawy, aby do klejenia użyć białka, możecie rozrobić z odrobiną wody klej wikol i uzyskacie podobny efekt. Styropianowe kule podczas oklejanie najlepiej oprzeć na brzegu miseczki lub szklanki ewentualnie nabić na długą wykałaczkę.

 

decoupage bombki

 

dekoracje swiateczne

 

 

ozdoby swiateczne diy

 

dekorowanie bombek

 

prace plastyczne dla przedszkolakow

 

malowanie bombek
               Kolejne bombki malujemy farbkami, oklejamy ziarnami ryżu, grochu, zdobimy brokatami i cekinami. To bardzo łatwe i efektowne zadanie dla każdego dziecka. Nawet mój młodszy synek doskonale sobie radził. Do malownia bardzo fajnei sprwdzja sie tez farby w sztyfcie. Nie trzeba używać do nich wody i wysychają w kilkanaście sekund.
zabawy swiateczne z dziecmi

 

zabawy plastyczne z dziecmi

 

 

                Jeśli nie macie w domu styropianowej kuli jest na to łatwy sposób. Zgnieć starą gazetę lub papier toaletowy w kulkę, owiń folią aluminiową i możesz już dekorować swoją bombkę. Sposób przetestowałam podczas warsztatów z przedszkolakami i doskonale się sprawdził.

 

bombki diy
bombki diy

dekorowanie bombek

bombki dla dzieci

styropianowe bombki

bombki diy


 Tu możecie przeczytać podobny wpis z pomysłami na bombki DIY podczas moich warsztatów.


 moje dzieci kreatywnie


Mikołaj z papieru i rolki- szablon do druku


mikołaj z papieru


Choinka z patyków


dekoracje na boże narodzenie DIY

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »