fbpx
Ramka z jesiennych liści, ramka na zdjęcia DIY, zrób to sam. prace plastyczne z jesiennych liści
DIY,  jesień,  recykling,  zabawy plastyczne,  zrób to sam

Ramka z jesiennych liści DIY

Ramka z jesiennych liści to bardzo klimatyczne dekoracja, która może być niezwykłą oprawą Waszego zdjęcia. Ramkę można wykorzystać też do oprawienia pracy plastycznej. Zobaczcie jak wykonać jesienne ramki krok po kroku.

Do wykonania ramki potrzebujecie: świeżo zebrane jesienne liście, klej introligatorki lub magic, opcjonalnie klej w sztyfcie, nożyczki, kawałek tektury do wycięcia ramki, zdjęcie lub rysunek do oprawienia.

W pierwszej kolejności należy wyciąć z tektury odpowiedniej wielkości ramkę. Może być okrągła, owalna, kwadratowa, lub prostokątna. Tak jak Wam pasuje do zdjecia lub realizacji Waszego pomysłu.

Ramki z tektury można wyciąć nożyczkami lub za pomocą nożyka do cięcia papieru, ale tu może być przydatna pomoc osób dorosłych.

W kolejnym etapie tniemy nasze liści na paseczki, a następnie na małe kwadraty i prostokąty z których powstanie nasza mozaikowo-jesienna ramka.

Oklejanie mozaikowej ramki kawałkami liści

W kolejnym kroku smarujemy ramkę klejem introligatorskim lub dobrym klej w sztyfcie i przyklejamy gęsto kawałek, obok kawałka nasze mozaikowe fragmenty liści. Możecie tu dowolnie dobierać kolorystykę.

Przyklejone fragmenty liści możemy jeszcze mocno docisną ręką na całej powierzchni, aby dokładniej przylegały. Najlepiej wyklejać ramkę świeżymi liśćmi, bo wysuszone będą się kruszyć.

Ramka z jesiennych liści zrób to sam, DIY, jesienne prace plastyczne
Ramka z jesiennych liści

Mocowanie ramki

Na koniec podklejamy od spodu naszej ramki za pomocą taśmy zdjęcie lub rysunek. Aby wzmocnić konstrukcję na zdjęcie możemy przykleić jeszcze kawałek tekturki lub sztywnej kartki z bloku technicznego. Ramkę można powiesić na ścianie lub może być stojącą dekoracją.

Jeśli chcecie, aby ramka wisiała to najlepiej od spodu z pomocą kleju na gorąco dokleić na przykład kawałek spinacza, na którym będzie można powiesić ramkę. Jeśli chcecie opcję stojąco, to najlepiej dokleić za pomocą taśmy lub kleju na gorąco tekturową nóżkę i gotowe. 🙂

pomysły na prace plastyczne z jesiennych liści, moje dzieci kreatywnie, jesienne ramka na zdjęcia

Ramka z jesiennych liści efekt końcowy

co można zrobić z jesiennych liści, prace plastyczne jesień, jesienne prace plastyczne, ramka z jesiennych liści
Ramka z jesiennych liści, ramka na zdjęcia DIY, zrób to sam. prace plastyczne z jesiennych liści

Więcej zabaw znajdziesz w naszej książce


Jeśli szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, zabaw, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie pomysł na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw ewa wojtan, książka moje dzieci kreatywnie, pomysły na zabawy dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »