fbpx
projektor do rysowania smart sketcher
Moje Dzieci Kreatywnie,  recenzje,  zabawy plastyczne

Projektor do rysowania Smart Sketcher 2.0

Projektor do rysowania dla dzieci Smart Sketcher 2.0 to urządzenie które uczy rysowania krok po kroku. Zachęca dzieci do tworzenia, eksperymentowania i pobudza ich kreatywność. Najnowsza wersja projektora 2.0 została wzbogacona o nowe funkcje!

Pierwszy raz poznaliśmy projektor do rysowania rok temu w ramach współpracy z marką TMtoys. Opisałam wtedy nasze wrażenia w artykule Nauka rysowania krok po kroku ze Smart Sketcher. Już wtedy zamysł, wykonanie i zabawa z projektorem bardzo nam się spodobała, co możecie też zobaczyć na naszym filmie na YouTube.

Dziś wracam do Was z tematem, bo w tym roku pojawił się nowy projektor Smart Sketcher 2.0, który koniecznie chciałam Wam pokazać i jednocześnie przypomnieć jakie to urządzenie daje ciekawe możliwości. Bardzo lubię w tworzeniu bloga to, że mogę wybierać takie współprace, które pozwalają mi dokładnie przedstawić i opisać to, co jest warte uwagi. A Wy dzięki temu możecie świadomie podjąć decyzję, czy taki zakup będzie dla Was wartościowy i ciekawy. 🙂

Czym różni się Smart Sketcher od Smart Sketcher 2.0?

Zmieniła się nieco kolorystyka i stabilność urządzenia. Dedykowana karta SD jest teraz większa i bardziej poręczna dla dziecka. W projektorze został ponadto wbudowany schowek na dodatkowe karty pamięci. W aplikacji Smart Sketcher dostępnych jest obecnie więcej rysunków, a część z nich wydaje odgłosy, takie jak szczekający piesek, czy mucząca krowa. Aplikacja nazywa wybrane grafiki w języku angielskim i co ciekawe niektóre tworzone ilustracje wręcz ,,powstają z napisów” po angielsku.

Tak, dobrze zrozumieliście. 🙂 Najpierw projektor do rysownia wyświetla napis w języku angielskim przykładowo FOX-lis, a w kolejnych krokach napis uzupełniany jest i przetwarzany, krok po kroku, w ilustracje przedstawiającą liska. Wygląda to naprawdę ciekawie, a dzieciom ułatwia zapamiętanie wybranych obrazków i słówek w języku angielskim.

Tym samym Smart Sketcher przez zabawę i skojarzenia uczy dziecko języka angielskiego w przystępny i miły sposób. Dzięki ćwiczeniom pisania w języku angielskim, zamienia słowo w niezwykłą ilustrację, która łatwiej zapada w pamięć twojemu dziecku. 🙂

Oczywiście nadal jest funkcja wgrywania własnych obrazków oraz zdjęć, które urządzenie przetwarza na rysunki (szkice), które następnie projektor wyświetla nam na kartce, ułatwiając ich odrysowanie.

projektor do rysowania dla dzieci, smart sketcher 2.0, nauka rysowania z projektorem
projektor do rysowania dla dzieci smart sketcher, opinie, empik
projektor do nauki rysowania dla dzieci
nauka rysowania dla dzieci
projektor do rysowania dla dzieci krok po kroku

Zapraszamy na nasz film

Możecie tu zobaczyć jak dokładnie działa projektor do rysownia Smart Sketcher na przykładzie modelu z poprzedniego roku, który rozpoczął naszą przygodę i zabawę z rysowaniem krok po kroku. 🙂 Poza pewnymi zmianami, które opisałam na początku artykułu, to działanie projektora jest bardzo podobne.

Smart Sketecher, to duży wybór różnych rysunków

W bezpłatnej aplikacji Smart Sketcher pobranej z App Store lub Google Play znajdziemy aż 60 różnych ilustracji, zarówno w tematyce pojazdów, zwierzątek, otaczającego nas świata, roślin, a nawet księżniczek i różnych przedmiotów. Mój Michał oczywiście chętnie rysuje różne pojazdy takie jak motocykl, samochód terenowy, czy nawet kombajn, 😉 ale jak widzicie na zdjęciu poniżej, są też różne zwierzątka.

projektor do rysowania dla dzieci krok po kroku, smart sketcher 2.0, moje dzieci kreatywnie
projektor do rysowania dla dzieci krok po kroku, smart sketcher, nauka rysowania dla dzieci, moje dzieci kreatywnie
projektor do rysowania dla dzieci krok po kroku, smart sketcher nauka rysowania dla dzieci
projektor do rysownia dla dzieci

Rysowanie ze zdjęć przetworzonych w aplikacji

W projektorze Smart Sketcher przy pomocy darmowej aplikacji i Bluetooth można przekonwertować dowolnie wybrany obraz lub zdjęcie na szkic, co daje nieskończoną ilość twórczych możliwości! My wspólnie z Michałkiem zrobiliśmy swój portret ze zdjęcia.

Wystarczy zrobić zdjęcie lub wybrać fotografię zapisaną w galerii na smartfonie lub tablecie. Następnie dostosować szkic przy pomocy filtra w aplikacji. W kolejnym kroku wystarczy podłożyć kartkę i rozpocząć szkicowanie, podążając po wyświetlonych liniach. 🙂

Mamy też pewien patent jeśli chcecie, aby rysunek był większy na całą kartkę. Stawiamy projektor na pudełku i wyświetlany obrazek jest większy. 🙂

projektor do rysowania dla dzieci krok po kroku
projektor do rysowania dla dzieci krok po kroku

Nasze rysunki możemy potem dowolnie modyfikować, czy dorysowywać przestrzeń wokół. Kolorować na kartce dowolnymi kredkami, flamastrami, pastelami, czy nawet farbami. To niezwykle pobudza dziecięcą wyobraźnię i zachęca do dalszego rysowania. Duma i radość z takich wspólnych rysunków jest ogromna. 🙂

Projektor do rysowania Smart Sketcher 2.0

możecie kupić na przykład na allegro

projektor do rysowania dla dzieci krok po kroku, smart sketcher 2.0

Wpis powstał w ramach współpracy z marką TMtoys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »