fbpx
smart sketcher nauka rysowania dla dzieci nasze opinie
Moje Dzieci Kreatywnie,  prezenty dla dzieci,  twórczość,  zabawy plastyczne

Nauka rysowania krok po kroku ze Smart Sketcher

        Nauka rysowania krok po kroku z projektorem smART sketcher, to doskonała zabawa dla całej rodziny i świetny sposób na wspieranie umiejętności plastycznych dziecka. Zobacz nasz film z projektorem w akcji i przekonaj się jak nauka rysowania może być przyjemna niezależnie od wieku.

         Początkowo myślałam, że to kolejny gadżet. Przecież kiedyś to brało się kartkę i odrysowywało się kontury z innego obrazka na podświetlonym oknie, ale jednak projektor smART sketcher to coś więcej. Wyjątkowo na blogu znajdziecie tym razem mało zdjęć, bo jeśli Was taki projektor interesuje, to zachęcam do obejrzenia naszego filmu.

        Staraliśmy się pokazać na filmie wszystkie możliwości projektora do nauki rysowania, które mogą Was zaciekawić. Ponieważ, to nie tylko rysowanie konturów, ale jak widzicie po Michałka pracach, dzięki tomu projektorowi można naprawdę coś zacząć tworzyć. Wszystko zależy od wieku dziecka i projektów jakie wybierzecie do nauki. Dlatego urządzenie dedykowane jest dla dzieci od 5 lat bez ograniczeń, bo jak zobaczycie również dorosły chętnie i z przyjemnością pobawi się z dzieckiem.

nauka rysowania krok po kroku dla dzieci z projktorem smart sketcher

nauka rysowania krok po kroku z projketorem smart sketcher, rysownie zwierząt dla dzieci

smart sketcher projektor do nauki rysowania krok po kroku


Jak działa smART sketcher i nauka rysowania krok po kroku?

zobacz nasz film


            Projektor do nauki rysowania może być wspaniałą inspiracją i wsparciem dla dzieci, które lubią rysować. Jest również niebywale pomocny i przyjazny dla tych pociech, które szybko się zniechęcają, bo rysunki im nie wychodzą.

             Dzieci zachęcone efektami rysunków z projektorem, na pewno chętniej będą sięgać po kredki i rozwijać swoje umiejętności. Z pewnością nie raz słyszałaś od swojego lub innego dziecka, ja nie umiem ładnie rysować… Zatem taki projektor może pomóc w przełamaniu wewnętrznych barier i nabraniu pewności siebie.

nauka rysowania zwierząt krok po kroku


Rysownie z projektorem, to nie tylko odtwarzanie linii.


            Obrazki wpisane na karcie mini SD dołączonej do projektora, jak również te dostępne w aplikacji smART sketcher zawierają bardzo dużo propozycji o różnym stopniu trudności. Dlatego taki projektor może nam posłużyć długo i zainteresuje osoby i dzieci w różnym wieku.

           Początkowo młodsze dzieci odrysowują różne obrazki, kształty, litery, czy ulubione postacie z bajek po konturach. Do smART sketchera możecie wgrać każdy obrazek, czy zdjęcie. Nie ma tu ograniczeń w wyborze tego, co dziecko chce rysować.

           Rysownie po konturze świetnie uczy zachowania proporcji i rysowania krok po kroku od ogółu do szczegółu. Pokazujemy to dokładnie na filmie. Narysowane obrazki możemy kolorować, malować, wyklejać doskonale się przy tym bawiąc i rozwijając twórczo. Dobieranie kolorów, komponowanie ich razem jak również wykańczanie pracy to również ważny etap twórczy.

           Podczas takiej zabawy dziecko trenuje małą motorykę, czyli sprawność dłoni. Taka ciekawa i twórcza aktywność znacznie bardziej zachęca do rozwijania manualności, niż monotonne pisanie szlaczków. Jestem przekonana, że taki projektor świetnie się sprawdzi zarówno u chłopca jak i u dziewczynki. Tu można rysować dosłownie wszystko: zwierzątka, kwiatki, domki, księżniczki, pejzaże, dinozaury, motory, czy samochody sportowe.

           Jednak to nie wszystko! To dopiero początek zabawy z projektorem, gdyż w kolejnym etapie możecie tworzyć rysunki, portrety i obrazki z samodzielnie zrobionych zdjęć!

nauka rysowania ołówkiem dla dzieci

nauka rysowania dla dzieci


Zrób zdjęcie, wgraj do aplikacji, wyświetl w projektorze i rysuj!


          Zrób zdjęcie sobie, rodzinie, ukochanym pupilom, czy wgraj widoczek z wakacyjnych podróży. Następnie wgraj je w aplikację i po przerobieniu filtrem możesz rysować wszystko co chcesz za pomocą projektora smART sketcher. Co prawda to już nieco trudniejsze, bo rysowanie nie będzie krok po kroku. Po prostu aplikacja przetworzy zdjęcie w rysunek, który ułatwi dziecku szkicowanie. Doskonale zobaczysz to na naszym filmie, a całość trwa dosłownie kilkanaście sekund. My rysowaliśmy ze zdjęć na przykład nasze zwierzątka i swoje portrety. 🙂

          Jeśli chcesz poznać moją opinię o tym projektorze, to uważam, że będzie wspaniałym prezentem dla osób, które chcą się rozwijać twórczo i lubią spędzać czas w taki kreatywny sposób. Z pewnością ja jako dziecko byłabym, zachwycona takim prezentem. Cena uprzedzam nie jest niska. Dla części osób taki wydatek może być kłopotliwy, ale przecież zawsze jest szansa na rodzinny prezent składkowy 🙂 Zamiast kupować na urodziny, czy na prezent świąteczny wiele drobnych czasem niepotrzebnych rzeczy, myślę że warto się złożyć z rodziną na coś, co dziecku sprawi dużo radości lub jest jego marzeniem.

         My osobiście tak robiliśmy wiele razy i  to z różnych okazji i dzieci zawsze były zachwycone takim wymarzonym i wartościowym prezentem od całej rodziny. 🙂


>Projektory w różnych cenach znajdziecie między innymi na Allegro o tu<


nauka rysowania zwerząt dla dzieci, nauka szkicowania ołówkiem z projketorem smart sketcher


Partnerem wpisu jest firma TM toys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »