fbpx
jesienny las praca plastyczna
jesień,  Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  techniki plastyczne,  zabawy plastyczne

Jesienny las praca plastyczna

Jesienny las namalowany farbami pozwoli w bardzo prosty i szybki sposób, nawet najmłodszym artystom, uzyskać niesamowity efekt przestrzenny. Dzięki tej technice dzieci będą mogły spojrzeć na przyrodę i otaczające je w lesie drzewa z zupełnie innej perspektywy.

Do namalowania jesiennego lasu potrzebujecie: biała kartkę, farby plakatowe, tempery lub akrylowe, dwa pędzle: płaski nieco szerszy i cienki okrągły oraz ,,kuchenną” szczotkę.

Na początek najlepiej wylać odrobinę farb w jesiennych i ciepłych kolorach na talerzyk. Następnie maczamy szczotkę w farbie i stopniowo stemplujemy i nanosimy jesienne kolory na naszą kartkę. Czynność powtarzamy, aż pokryjemy gęsto całą kartkę kolorami jesieni. Gdzieniegdzie mogą prześwitywać białe skrawki kartki, które potem będą wyglądać jak fragmenty białego nieba.

Kartkę pomalowaną farbami zostawiamy do wysuszenia. Następnie po kilkunastu minutach za pomocą szerszego płaskiego pędzla malujemy pochylone pnie drzew, jak na zdjęciach poniżej. Do pni domalowujemy potem cieńszym okrągłym pędzelkiem gałęzie. Już po chwili uzyskujmy bardzo ciekawą, przestrzenną perspektywę jesiennego lasu. Wrażenie jakie chcemy uzyskać, to efekt ,,spojrzenia na las oczami skierowanymi ku niebu”. Jak Wam się podoba taki pomysł?

jesienny las praca plastyczna, prace plastyczne jesień, jesień pomysły na prace plastyczne, moje dzieci kreatywnie jesień.
jesienny las praca plastyczna, prace plastyczne jesień, jesień pomysły na prace plastyczne, moje dzieci kreatywnie jesień.
jesienny las praca plastyczna
jesienny las praca plastyczna

Więcej zabaw znajdziesz w naszej książce


Jeśli szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, zabaw, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie pomysł na każdy dzień! ❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »