fbpx

Dynia praca plastyczna z rosnących farb

1 Reply

karty pracy prace plastyczne techniki plastyczne twórczość zabawy plastyczne
dynia praca plastyczna

             Dynia jako praca plastyczna z efektem 3D, to bardzo ciekawa i twórcza zabawa dla dzieci w każdym wieku. Zobacz nasz przepis na rosnące farby, wydrukuj szablon dyni i eksperymentuj z rosnącymi farbami.

            Do wykonania pracy potrzebujesz: mąkę pszenną, sól, wodę, farby w odcieniach pomarańczu, farbę zieloną, łyżeczkę do mieszania i nakładania farb, szablon dyni.

               Przepis na rosnące farby jest bardzo prosty, a czas wykonania to zaledwie kilka minut. Wystarczy po jednej równej porcji soli, mąki oraz wody. Te trzy składniki mieszamy razem i powstaje nam bazowa masa do rosnących farb.

            Masę bazową możesz zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub tak jak my farbami. Doskonale każdą z tych czynności możecie zobaczyć na naszym filmie instruktażowym  zamieszczonym w dalszej części wpisu.

masa solna przepis

jak zabarwic mase solna

puchnace farby przepis

                   Przygotowane już rosnące farby nakładamy na szablon dyni. Najlepiej nakładać różne odcienie pomarańczu obok siebie. Inna opcja to stworzenie pracy plastycznej z dynią z podstawowej masy rosnącej bez barwienia jej i po wypieczeniu pomalowanie wypieczonej już faktury farbami. W taki sposób uzyskamy podobny efekt rysku 3D, ale nieco bardziej kolorowy. Malować można zaraz po wypieczeniu, gdy praca ostygnie po około 3-4 minutach.


Pobierz szablon dyni do druku


dzien dyni w przedszkolu

pomysly na prace plastyczne z dynia

jak pomalowac dynie

dynia w przedszkolu


 Jak zrobić rosnące farby

Zapraszam na film, będzie nam bardzo miło jak  zasubskrybujesz nasz kanałPrace wypiekamy w mikrofali lub piekarniku


                 Farby po wypieczeniu w kuchence mikrofalowej przez około 30 sek. na mocy 800W wysychają, twardnieją i unoszą się i tworząc piękny wielobarwny efekt spieczenia. W przypadku kuchenki nastawimy termoobieg na 180C  wypiekamy około 2-3 minuty obserwując, czy się nie spieka. Obie opcje mamy wielokrotnie sprawdzone i na pewno wyjdą.


Dynia praca plastyczna z puchnących farb

Efekt końcowy pracy po wypieczeniu, wycięciu białego tła i przyklejeniu na czarną kartkę.


dynia praca plastyczna

jesienne prace plastyczne

puchnace farby przepis

ciekawe techniki plastyczne

prace plastyczne w przedszkolu warzywa

prace plastyczne w przedszkolu przetwory

pomysły na ciekawe prace plastyczne

1 comment

  1. Dzieciaki z Potencjałem

    Świetna ta dynia! Zupełnie zapomniałam o rosnących farbach…bawiliśmy się nimi w zeszłym roku i dzieciakom się bardzo podobało 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »