fbpx
ptaszki z kasztnów, ptaki z kasztanów, ludziki z kasztanów, pomysły na prace plastyczne z kasztanów
jesień,  Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość,  zabawy plastyczne

Ptaszki z kasztanów i plasteliny

Ptaszki z kasztanów i plasteliny to bardzo wesoła i oryginalna dekoracja plastyczna. Takie jesienne twórcze zabawy z pewnością spodobają się Waszym dzieciom. Kasztanowe ludki, ptaszki, domki, czy pojazdy to idealne propozycje na jesienne dni.

Do wykonania pracy potrzebujesz: kasztany, druciki kreatywne, plastelinę, czapeczki z żołędzi, piórka, kreatywne oczka, wykałaczkę lub inny ostro zakończony przedmiot do nakłuwania kasztanów i robienia małych dziurek np. cyrkiel lub pinezkę.

Opcjonalnie podobną prace możecie wykonać tylko z kasztanów, plasteliny i dwóch patyczków.

W pierwszej kolejności zróbcie w kasztanie dwa otworki na dole za pomocą wykałaczki. Z drucika kreatywnego odetnijcie dwa równe kawałki ok 3-4 cm na nóżki ptaszka i wetknijcie je w przygotowane otwory.

Podobny otwór zróbcie na górze kasztana i wetknijcie w niego dwa kolorowe piórka. Jak nie macie piórek, możecie zrobić czubek z kawałka kolorowej bibuły, drucików kreatywnych lub z plasteliny.

co można zrobić z kasztanów, jak zrobić dziurkę w kasztanie, jak zrobić otwór w kasztanie

Teraz przyklejcie za pomocą dwustronnej taśmy lub na plastelinę kreatywne oczka. Jak nie macie takich w domu możecie oczka ulepić z białej i czarnej plasteliny. Teraz dodajcie jeszcze dzióbek z plasteliny i dwa skrzydełka po bokach, które możecie ozdobić plastelinowymi kulkami.

ludziki z kasztanów, kasztanowe ludziki

Na koniec dodajcie podstawki, aby ptaszek mógł samodzielnie stać. Możecie je wykonać z żołędziowych czapeczek. Zróbcie w nich otwory, włóżcie do środka plastelinę i wetknijcie w otwory nóżki ptaszka wykonane z drucików. Jeśli nie macie czapeczek, możecie zrobić dwie plastelinowe kulki, delikatnie je spłaszczyć o blat stołu, aby były stabilne i wetknąć w nie nóżki ptaszka. Gotowe!

ptaszek z kasztana
moje dzieci kreatywnie jesień, prace plastyczne dla dzieci, kreatywne zabawy, pomysły na kreatywne prace plastyczne, ptaki z kasztanów

Wesołe ptaszki z kasztanów z pewnością ucieszą wasze dzieci!

prace plastyczne z kasztanów, ludziki z kasztanów, kasztaniaki, moje dzieci kreatywnie jesień, jesienne prace plastyczne
prace plastyczne jesień, jesienne prace plastyczne, co można zrobić z kasztanów, ludziki z kasztanów, ptaszki z kasztanów, ciekawe p[pomysły na prace plastyczne, moje dzieci kreatywnie.

Szukasz więcej ciekawych zabaw?

Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam nasze książki.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie kilkadziesiąt pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Mnóstwo kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie książka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »