fbpx
domki z kasztnów, kasztanowe domki
jesień,  Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość,  zabawy plastyczne

Kasztanowe domki

Kasztanowe domki z plasteliny, tektury i kasztanów to prosta jesienna zabawa, dzięki które można stworzyć całe kasztanowe miasteczko w różnych kolorach. Jestem pewna, że zrobicie piękne prace!

Potrzebne materiały: plastelina, kasztany lub żołędzie z czapeczkami, liście, tektura lub kolorowe kratki z bloku technicznego, nożyczki, wykałaczka, liście do dekoracji.

kasztanowe domki, prace plastyczne z kasztanów, pomysły na wykorzystanie kasztanów, moje dzieci kreatywnie jesień, jesienne prace plastyczne

Kasztanowy domek krok po kroku

W pierwszej kolejności przyklejcie do kasztana dwie niewielkie żółte kuleczki w miejscu, gdzie chcecie umieścić okna. Następnie przyklejcie na środku drzwi do domku. Z innego koloru zróbcie malutkie wałeczki, którymi otoczycie okna, ramy okienne i drzwi.

zabawy plastyczne na jesień
pomysły na prace plastyczne dla dzieci

Za pomocą wykałaczki zróbcie małe kreseczki na drzwiach. Będą imitować deski i stworzą ciekawy, naturalny efekt przestrzenny.

dekoracje z kasztanów, prace plastyczne z kasztanów, pomysły na jesienne prace plastyczne
prace plastyczne z kasztanów, co można zrobić z kasztanów, pomysły na wykorzystanie kasztanów, moje dzieci kreatywnie

Dach kasztanowych domków

Z kawałka tektury lub sztywniejszej kartki wytnij prostokąt, który po złożeniu na pół stworzy daszek, oraz trójkąt którym wypełnisz poddasze. Elementy dachu możesz umocować do kasztana za pomocą kawałków plasteliny. Na końcu możesz przykleić pod kasztanowym domkiem kawałek zielonej trawki, a na dachu mały komin. Gotowe! 🙂

jak zrobić domek z kasztana, jesienne prace plastyczne z kasztanów
domek z kasztana, domki z kasztanów
prace plastyczne z kasztanów, kasztanowe domki, pomysły z prace z kasztanów, co można zrobić z kasztanów, prace plastyczne jesień

Możecie spróbować też zrobić domki z żołędzi 🙂

kasztanowe domki, domki z kasztanów, domki z żołędzi, prace plastyczne jesień, co można zrobić z kasztanów

Szukasz więcej ciekawych zabaw?

Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam nasze książki.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek. 🙂

Mnóstwo kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie książka
[marka własna] #dziennikzabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »