fbpx
ciekawe prace plastyczne jesien
DIY,  jesień,  masa solna,  twórczość,  warsztaty,  zabawy plastyczne

Jesień prace plastyczne z rosnących farb DIY

            To już kolejny pomysł z wykorzystaniem rosnących farb. Prosty przepis, fajna zabawa i zawsze piękne, zaskakujące efekty. Tym razem inspirujemy się kolorami jesieni. Na wydrukowane szablony liści, które możecie pobrać na blogu nakładamy naszą farbę i obserwujemy jak rośnie. Koniecznie spróbujcie z pewnością dzieci będą zachwycone takimi pracami plastycznymi.

            Na blogu możecie pobrać różne szablony liści i kolorowanki w jesiennym klimacie, które możecie wykorzystać do wykonania prac. Poniżej znajdziecie przepis na farby, a na końcu artykuł z instrukcję krok po kroku.


Pliki do pobrania


prace plastyczne jesien szablony

          


   Do zabawy potrzebujecie: sól, wodę, mąką oraz farby lub barwniki.


             Mieszamy po jednej porcji wody, soli i mąki. Przykładowo wszystkie składniki po jednym kubku. Gotową masę bazową możemy zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub farbami. Doskonale każdą z tych czynności możecie zobaczyć na naszym filmie instruktażowym zamieszczonym na końcu artykułu.

          Inna opcja to stworzenie pracy plastycznej z podstawowej masy bez kolorów i po wypieczeniu pomalowanie rysunku farbami. W taki sposób uzyskamy podobny efekt rysku 3D. My naszą masę tym razem zabarwiliśmy farbami i nakładliśmy na szablony liści za pomocą drewnianych patyczków.

            Farby po nałożeniu na kartkę wypiekamy w kuchence mikrofalowej przez około 30 sek. na mocy 800W. W tym czasie farby wysychają, twardnieją i unoszą się tworząc piękny wielobarwny efekt spieczenia.

         Dzieci zawsze są zachwycone stworzonymi w ten sposób pracami. Możliwość dotknięcia kolorowej powierzchni dodatkowo potęguje wrażenia. Często pytacie mnie, czy jeśli nie mamy mikrofali, to można użyć piekarnika. Tak sprawdzaliśmy, że można ale trzeba wypiekać znacznie dłużej i pilnować, żeby się nie spiekło 🙂

przepis na rosnace farby

eksperymenty dla dzieci

jesienne prace plastyczne

techniki plastyczne

pomysly na prace plastyczne w przedszkolu

ciekawe prace plastyczne jesien

moje dzieci kreatywnie

                Kolory pięknie się łączą na naszej pracy, a wypieczona struktura liści połyskuje od kryształków soli. Efekt na żywo jest jeszcze ładniejszy. My jesteśmy zachwycie i serdecznie Wam polecamy taką artystyczną zabawę. Liście można również wyciąć i powiesić jako dekorację na ścianie.


Zapraszam na film

Jeśli lubisz nasze zabawy i filmowe instrukcje to będzie mi bardzo miło, jeśli subskrybujesz nasz kanał YouTube


Jeśli natomiast chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek. 🙂

To ponad 340 stron z pomysłami i 450 kolorowych zdjęć, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie pomysł na każdy dzień! ❤dziennik zabaw, pomysły na kreatywne zabawy dla dzieci, zabawy dla 2 latka, zabawy dla 3 latka, moje dzieci kreatywnie, ewa wojtan

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »