fbpx
zabawy ruchowe dla dzieci
duża motoryka,  integracja sensoryczna,  zabawy dla 2-3 latków,  Zabawy ruchowe

Zabawy ruchowe dla dzieci

                     Często pytacie mnie o zabawy ruchowe dla dzieci, na urodzinki lub w plenerze. Dlatego dziś świetna propozycja i kilka pomysłów na zabawy ruchowe dla dzieci. Zobaczcie koniecznie na naszym filmie jak się bawiliśmy, a nasz tata spisał się jak zawsze na medal. To był wspaniały pełen pozytywnych emocji dzień. Jestem pewna, że Wy również skorzystacie z kilku naszych pomysłów na wspólną aktywną zabawę.

                Do naszych zabaw kupiłam w pobliskim markecie 6 kolorowych makaronów do nauki pływania. Każdy kosztuje około 10zł. Wspólnie z chłopcami wymyślaliśmy różne zabawy ruchowe i sprawnościowe z wykorzystaniem kolorowych makaronów. Były skoki przez przeszkody, chodzenie po równoważni, bitwa na równoważni, skoki kangura, czołganie się pod makaronami, rzut oszczepem, skoki przez ruchome przeszkody, który zapewnił nam tata 🙂 Była też ucieczka przed mackami ośmiornicy, odbijanie rzuconej piłeczki, odbijanie balona w powietrzu tak, aby nie spadł oraz gra w makaronowego hokeja…

               Takie urozmaicone kolorowe zabawy ruchowe z pewnością będą świetną propozycją aktywności ruchowej i niebanalną odmianą. Na co dzień moi chłopcy trenują w szkole sportowej. Wspólnie z tatą dużo grają w piłkę, w kosza i uwielbiają jeździć na rowerze. Zaproponowane dziś zabawy są równie niezawodne w nauce koordynacji, wspierają rozwój dużej motorki, uczą refleksu, równowagi i balansowania ciałem.

               Zresztą zobaczcie co się działo na naszym filmie poniżej. Jestem pewna, że sami wymyślicie jeszcze nie jedną zabawę. To również świetny pomysł na zabawy integracyjne dla grupy dzieci, w przedszkolu, szkole lub na urodzinkach.

zabawy na urodzinki

 

Zabawy ruchowe dla dzieci

moje dzieci kreatywnie


Zapraszam na film, gdzie prezentujemy nasze zabawy ruchowe dla dzieciJeśli podobają Ci się nasze zabawy zobacz podobne wpisy

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


Zabawy dla dzieci w domu 30 propozycji

Zabawy dla 2-3 latka ponad 50 pomysłów

40 zabaw pobudzających zmysły

Zabawy na lato 40 pomysłów na wakacje

Mała motoryka 40 zabaw wspierających naukę pisania

40 zabaw pobudzających zmysły

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »