fbpx
Moje Dzieci Kreatywnie,  zabawy plastyczne,  zrób to sam

Ślimaki z papieru – bujaki z talerzyków

Ślimaki z papieru lub papierowych talerzyków to bardzo kolorowa i wesoła praca plastyczna dla przedszkolaków, a nawet dzieci szkolnych. Praca nie jest trudna, za to efekt końcowy w postaci bujanego ślimaka bardzo cieszy.

Do wykonania ślimaków z papieru potrzebujecie: papierowe talerzyki lub kartki z bloku technicznego, nożyczki i klej. Do kolorowania możecie wykorzystać kredki, farby, flamastry lub pastele olejne.

Ślimaki możecie wykonać z papierowych kół wyciętych z kartek z bloku technicznego lub z papierowych talerzyków, które dzięki swojej delikatnej wypukłości dają fajny efekt przestrzenny.

Poniżej na zdjęciu pokazuję Wam kolejne etapy rysowania skorupy ślimaka na talerzyku. Najpierw robimy czarny kontur flamastrem lub czarną kredką. Następnie dorysowujemy od środka podziałki i każde pole kolorujemy na inny kolor.

ślimaki z papieru
ślimaki z papieru
ślimaki z papieru

Ślimaki- bujaki

Jeśli chcecie uzyskać efekt zabawnych i wesołych ślimaków bujaków, to należy zgiąć na pół sztywne tekturowe koło wycięte z bloku technicznego lub papierowy talerzyk. Następnie doklejcie do niego skorupę waszego ślimaka, jak na zdjęciu poniżej.

Teraz wystarczy wyciąć głowę, oczy oraz nogę ślimaka i dokleić je do reszty pracy. Dodatkowo narysujcie ślimakowi buzię i kolorowe kropki. 🙂

ślimaki z papieru
ślimaki z papieru
ślimaki z papieru

Ślimaki z papieru gotowe

ślimaki z papieru
ślimaki z papieru

Więcej zabaw znajdziesz w naszej książce


Jeśli marzy Wam się zabawa w domu bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, zabaw, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie pomysł na każdy dzień!

dziennik zabaw, moje dzieci kreatywnie, książka, ewa wojtan, zabawy dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »