fbpx
witrażowe liście z papieru, prace plastyczne jesień, moje dzieci kreatywnie jseiń, liście pomysły
jesień,  Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  zabawy dla 9-12 latków,  zabawy plastyczne

Witrażowe liście z papieru

Witrażowe liście z papieru mogą być piękną i klimatyczną dekoracją okna na jesienne dni. Wykonanie nie jest pracochłonne, ale wymaga już większej umiejętności w posługiwaniu się nożyczkami i precyzji wykonywania pracy. To świetny pomysł na twórczą aktywność dla dzieci w wieku szkolnym.

Do wykonania pracy potrzebujecie: czarną kartkę z bloku technicznego lub kawałek czarnego brystolu, nożyczki, klej, szeroką przezroczystą taśmę lub samoprzylepną przezroczystą folię. Dodatkowo wykorzystajcie kolorową bibułę w barwach jesiennych liści lub, jeśli robicie zielone liście, mogą to być na przykład trzy odcienie zieleni.

Pierwszy etap pracy polega na wycięciu kształtu liści z czarnej, sztywnej kartki . Ja wybrałam dosyć prostą kompozycję, a następnie wycięłam w naszych liściach otwory. Ażurowe okienka mogą mieć dowolne kształty, zarówno bardziej symetryczne jak i nieregularne.

Przyklejamy wycięte liście na folię samoprzylepną lub szeroką taśmę, a następnie obcinamy jej nadmiar na brzegach.
Na folię przyklejamy różnej szerokości kolorowe paski bibuły.
Nasze witrażowe liście są już gotowe do dekoracji okien.
witrażowe liście, jesienne prace plastyczne, moje dzieci kreatywnie jesień

Więcej zabaw znajdziesz w naszej książce


Jeśli marzy Wam się zabawa w domu bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat. Możecie też pobrać bezpłatnie 36 stron i zobaczyć książkę w środku. 🙂

To ponad 340 stron inspiracji i ponad 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie pomysł na każdy dzień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »