fbpx

Dynia z chrupek – zabawa plastyczna

2 komentarze

twórczość zabawy dla 2-3 latków zabawy dla 4-5 latków zabawy plastyczne
dynia z chrupek, dynia praca plastyczna

            Dynia z chrupek to fantastyczny pomysł na zabawę plastyczną dla najmłodszych dzieci, sklejanie chrupek, malowanie i dekorowanie to zabawa, który zachwyci każdego malucha.

          Do zabawy potrzebujesz: chrupki kukurydziane, wodę, farby, pędzelek.

        Poniżej na zdjęciach możesz zobaczyć jak łatwo krok po korku wykonać nasze dynie z chrupek. To nie tylko zabawa manualna, ale również propozycja na prostą pracę plastyczną w jesiennym klimacie. Jestem pewna, że każdy przedszkolak poradzi sobie doskonale z tym zadaniem. Przy okazji możecie stworzyć inne chrupkowe rzeźby. 🙂

       Do wykonania jednej dyni potrzebujecie około 9 chrupek. Napier tworzymy boki dyni mocząc bok każdej chrupki w wodzie i doklejając boki chrupek do siebie tak, aby stworzyć kulę z otworami na górze i na dole. Na końcu jedną chrupkę przełamujemy i zgniatamy kocówkę tak, aby była cieńsza, a grubszy fragment chrupki moczymy w wodzie i przyklejajmy jako ogonek do naszej dyni.

     Chrupki moczymy w wodzie 1-2 sekundy nie dłużej bo rozmokną. Sklejoną dynię malujemy zwykłymi farbami mogą być plakatowe, akwarele, tempery i akryle. Po wysuszeniu chrupkowe dyńki robią się nieco mniejsze i twarde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dynia z chrupek


2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »