fbpx
Słońce z jesiennych liści
jesień,  prace plastyczne,  twórczość,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy plastyczne

Słońce z jesiennych liści

            Słońce z jesiennych liści to pomysł na bardzo łatwą pracę plastyczną nawet dla najmłodszych przedszkolaków. Wykonanie jest szybkie, łatwe, a słoneczne dekoracje pięknie ozdobią każde okno, zarówno w domu jak i w przedszkolu.

            Do wykonania pracy potrzebujesz: żółte jesienne liście, kartę A4 i pisak lub wydrukowany szablon słońca, nożyczki, żółtą farbę, pędzel lub gąbeczkę, albo wacik do malowania.

           Na kartce formatu A4 rysujemy słońce i malujemy je farbami. Dla młodszych dzieci możecie pobrać i wydrukować gotowy szablon. Malować można z pomocą wacika, gąbeczki lub pędzla. Osobiście uważam, że stemplowanie gąbką lub wacikiem daje najciekawsze efekty. Dodatkowo możecie użyć różnych odcieni żółtej i pomarańczowej farby.

            Po wyschnięciu farby wycinamy koło, które będzie naszym słońcem. Promienie zrobimy przyklejając do pomalowanego koła jesienne żółte liście. Zobacz na zdjęciach poniżej jakie to łatwe. Spokojnie poradzą sobie nawet najmłodsze przedszkolaki, a starsze z pewnością zrobią wszystko samodzielnie.

pomysly na prace plastyczne w przedszkolu

jesienne prace plastyczne dla przedszkolakow


Pobierz szablon słońca do drukuOdcinamy ogonki liści


           Na odwrocie słońca tam, gdzie nie malowaliśmy farbą smarujemy kartkę klejem i przyklejamy większe liście. Potem odwracamy pracę i z przodu słońca doklejamy mniejsze liście. Oczywiście nie jest konieczne przyklejanie dwóch warstw liści, ale uzyskamy ciekawszy i bardziej trójwymiarowy efekt.

co mozna zrobic z lisci pomysly

lew z lisci

slonce praca plastyczna


Słońce z liści doskonale będzie wyglądać powieszone na oknie


prace plastyczne jesien

prace plastyczne z lisci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »