fbpx
czytaj z albikiem opinie
czytamy,  Książki dla dzieci,  Polecamy,  pomoce edukacyjne

Czytaj z Albikiem – książki, które mówią i uczą przez zabawę!

            Czytaj z Albikiem, to niezwykła seria książek wraz z mówiącym piórem. Jednak pióro nie czyta książki za dziecko… tylko opowiada dodatkowe ciekawostki, wydaje różne dźwięki, odgłosy zwierząt, odtwarza muzykę, a nawet bawi się z czytelnikiem w różnej trudności quizy. Zresztą najlepiej zobaczycie to cudo na naszym filmie.

          Zestaw Czytaj z Albikiem przeznaczony jest zarówno dla przedszkolaków, jak i dla starszych dzieci. Wszystko zależy od wyboru książki i tematyki. Dla młodszych dzieci mamy prostsze książeczki już od 3 roku życia, które w ciekawy sposób wprowadzają dziecko w świat nauki i ułatwiają poznawanie świata. Natomiast dla starszych dzieci znajdziemy propozycje dotyczące świata, przyrody, zwierząt, czy doskonale przygotowane pod względem wymowy książki do nauki angielskiego.


Dla kogo jest ALBIK?


             Specjalna technologia pozwala korzystać z książeczek nawet dzieciom w wieku przedszkolnym, które nie potrafią jeszcze czytać. Dzięki niej dzieci mogą w formie zabawy nauczyć się rozpoznawać kolory, cyfry, litery, kształty lub poznać odgłosy różnych zwierząt. Wszystkie umiejętności jak i nowo zdobytą wiedzę możemy sprawdzić i utrwalić podczas zabawnych gier edukacyjnych zawartych w książkach.

              Zawartość opakowania: Elektroniczne pióro, Ładowarka, Kabel USB, Przewodnik, 10 sztuk naklejek na odtwarzacz MP3.

Czytaj z Albikiem


Jak to działa?


       Do wszystkich książeczek pasuje jedno i to samo pióro w formie duszka Albika, który po wczytaniu plików audio ze strony czytajzalbikiem.pl będzie nam śpiewał, grał, czytał, wydawał różne odgłosy, mówił ciekawostki po polsku lub angielsku, a nawet służył jako odtwarzacz MP3.

      Pióro można kupić oddzielenie lub w zestawie z książeczką na przykład “Mój pierwszy elementarz” Dzięki temu, że książki poruszają różnorodną tematykę i są dla dzieci w różnym wieku nasz duszek ALBI starczy nam na długi czas.

         Jeśli macie w domu dzieci w różnym wieku, to ALBI będzie czytał zarówno książeczkę dla młodszego dziecka jak i starszego. Z jednym mówiącym piórem możecie stopniowo odkrywać całą serię książek. Poniżej na naszym filmie możecie zobaczyć książeczki w środku, posłuchać różnych lektorów i dźwięków. Myślę, że film najlepiej obrazuje wszystkie walory ALBIKA.


Zapraszam na film: “Czytaj z Albikiem”


ksiazeczki audio dla dzieci

czytaj z albikiem ksiazki


Czytaj z Albikiem w domu, samochodzie, a nawet w samolocie


              Dla mnie kolejną świetną zaletą zestawu “Czytaj z Albikiem” jest możliwość słuchania książeczek i rozwiązywania quizów przez słuchawki połączone z mówiącym piórem. Dzięki temu nie przeszkadzamy innym i możemy zając dziecko ciekawą i edukacyjną książeczką podczas każdej podróży. My często jeździmy w korkach i książeczki świetnie sprawdzają się nam w samochodzie.

             Aktualnie mamy ALBIKA jako stałe wyposażenie samochodu i czasem rozwiązujmy quizy całą rodziną. Wtedy jest naprawdę wesoło i czas upływa nam znacznie szybciej 🙂 Sprawdź ceny Albika tu.

mowiace pioro

czytaj z albikiem ksiazki


Czytaj z Albikiem – Słownik języka angielskiego


             W książeczkach do nauki angielskiego lub w słowniku wszystkie teksty wypowiadane są przez native speakerów. Dzięki temu dziecko bez trudu nauczy się poprawnej wymowy słów. Słownik angielskiego podzielony jest na 11 rozdziałów tematycznych, w których znajdziecie ponad 1000 angielskich wyrazów i zwrotów. Słowa są przedstawione za pomocą obrazków, aby można było je łatwiej zapamiętać. Wymowę oraz układ książki pokazuję dokładni na naszym filmie.

             Dziecko przykładając mówiące pióro do tekstu lub obrazka słucha w zależności od wariantu wypowiedzi po polsku lub angielsku. Potem wspólnie powtarzamy wyrazy, co znacznie ułatwia nam ich zapamiętanie i poprawną wymowę. Sama jako dziecko zawsze miałam wątpliwości, czy dobrze wymawiałam jakiś wyraz po angielsku, a z Albikiem stało się to proste.

czytaj z albikiem ksiazki


Czytaj z Albikiem- Atlas Świata


         W tej części poznacie razem z dzieckiem wszystkie kontynenty i oceany świata. Możecie się dowiedzieć, jak nazywają się różne kraje i ich stolice, a także wysłuchać wielu ciekawostek o nich. Swoją wiedze możecie potem sprawdzać za pomocą zapewniających dobrą zabawę quizów. Dla mnie to najlepsza zabaw, bo często to chłopcy zapamiętują więcej szczegółów niż ja 🙂

          Czy wiecie może, jak nazywa się najmniejsze państwo w Europie? Odgadniecie, w jakim kraju leży stolica o nazwie Addis Abeba, a potraficie znaleźć największe państwo świata pod względem liczby ludności? Te wszystkie ciekawe informacje poznacie podczas zabawy z ALBIKIEM.

mowiacy dlugopis

mowiace pioro czytaj z albikiem

mówiące pióro


Czytaj z Albikiem “Wszechświat” w formie puzzli


            Ułóż puzzle i rozpocznij poznawanie Wszechświata z Albikiem. Na układance są zakodowane informacje o planetach, gwiazdach, kosmicznych obiektach i wynalazkach służących poznawaniu kosmosu. Razem z Albikiem możecie poznać wszystkie ciekawostki i zagrać w quiz, który sprawdzi Waszą wiedzę! Puzzle działają w ten sam sposób co książki, więc z pewnością zainteresują wszystkich małych pasjonatów wszechświata i komosu.

kreatywne zabawki dla dzieci, edukacyjne zabawki, puzzle kosmos

kreatywne prezenty dla dzieci


Całą serie książeczek możesz poznać tu: czytajzalbikiem.pl


               Seria czytaj z Albikiem jest cały czas aktualizowana i pojawiają się nowe publikacje. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że zabraknie Wam nowych propozycji do zabawy i odkrywania. Mówiący duszek Albik z pewnością jeszcze nie raz Was zaskoczy i zaciekawi swoją wiedzą. Zestawy jak i książeczki możecie kupić w> internecie na przykład tu< lub sklepach stacjonarnych na przykład w SMYKU .

             Myślę, że to doskonały pomysł na prezent dla każdego dziecka i choć sama na początku byłam nastawiona do tego z dystansem. Tak po kilku miesiącach użytkowania mogę z czystym sumieniem polecić tą serię wszystkim rodzicom i dzieciom.

seria ksiazek czytaj z albikiem

zabawki interaktywne


Mój pierwszy Elementarz


           Mój pierwszy elementarz pozwoli dzieciom w łatwy sposób nabyć podstawową wiedzę o otaczającym świecie, liczbach, kolorach i literach. Książkę urozmaicają zabawne odgłosy, dialogi i piosenki. Dzięki prostym quizom dzieci utrwalą zdobytą wiedzę, a także będą się doskonale bawić i chętnie wracać do nauki!

          Wszystkie książki z serii Czytaj z Albkiem są wykonane z twardej i trwałej tektury. Dzięki temu posłużą nam spokojnie przez wiele lat bez obawy o zniszczenie. Dodatkowo będziecie mogli kiedyś przekazać zestaw komuś innemu lub odsprzedać. Jak dla mnie to też duża zaleta.

moj pierwszy elementarz


Zwierzęta wsi


       To kolorowa książeczka z obrazkami idealna dla najmłodszych czytelników. Książka jest pełna wiejskich ilustracji, zwierzątek, dźwięków i wspaniałej zabawy. Idealna do rozpoczęcia przygody z mówiącym ALBIKIEM.

        Jeśli zastanawiasz się od czego zacząć z najmłodszym dzieckiem to z pewnością oprócz elementarza, ta propozycja będzie idealna. Warto też sprawdzać nowości na stronie czytajzalbikiem.pl, bo sukcesywnie pojawiają się nowe i ciekawe propozycje, których tu nie pokazałam.


Świat zwierząt


             To zdecydowanie moja ulubiona książka. Jest pięknie ilustrowana, ma cudne kolory i znajdziemy w niej mnóstwo ciekawych informacji oraz dzięków. Podobnie ilustrowana jest też książka o dinozaurach, którą pokazujemy Wam na filmie.

           W książce “Świat Zwierząt” poznacie zwierzęta z różnych zakątków świata i sprawdzicie, jakie dźwięki wydają albo czym się charakteryzują. Swoją wiedzę możecie zweryfikować za pomocą zabawnych quizów o różnym stopniu trudności. Rozwiązywaliśmy ich już kilka i nad niektórymi pytaniami naprawdę trzeba pomyśleć, więc to też świetna propozycja nawet dla starszych dzieci. Wszystko zależy jaki stopień trudności quizów wybierzecie. Szukaj książeczek Czytaj z Albikiem.

interaktywne ksiazeczki


Partnerem wpisu jest marka ALBI

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »