fbpx
jez z lisci, papieru i kartonu
jesień,  prace plastyczne,  twórczość,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy dla 6-8 latków,  zabawy dla 9-12 latków,  zabawy plastyczne

Jeż z liści i kartonu

             Jeż z liści i kartonu to ciekawa i prosta propozycja na jesienne prace plastyczne lub techniczne. Wykonanie jest łatwe, a efekt zarówno ze świeżo zebranych liści jak i wysuszonych jest niesamowicie klimatyczny.

        Do wykonania jeża potrzebujesz: kawałek kartonu lub kartki z bloku technicznego, nożyczki, klej, plastelinę, kolorowe jesienne liście, czarny pisak, opcjonalnie kreatywne oczka, ale można też je narysować pisakiem.

        Wycinamy z kawałka kartonu lub bloku technicznego kształt jeża jak poniżej na zdjęciach oraz trzy półkola. Jeża nacinamy w trzech miejscach, a półkola w jednym miejscu od dołu. Sprawdzamy, czy półkola pasują do nacięć na jeżu. Nasz jeż po złożeniu powinien równo stać, jeśli tak nie jest popraw nacięcia.

jez z papieru

jez z kartonu

jak zrobic jeza z papieru


Montaż jeża z kartonu i liści


            Jeśli nasz jeż jest już dopasowany rozkładamy go znowu na części i smarujemy półkola klejem w sztyfcie. Przyklejamy na posmarowane części kawałki podłużnych liści. Jeśli nie macie podłużnych liści możecie pociąć inne większe liście na paski. Fajny efekt uzyskacie jeśli użyjecie różnokolorych liści obok siebie.

jez z papieru pomysly

             Oklejone już liśćmi części jeża montujemy do nacięć na szablonie jeża. Teraz już tylko z plasteliny doklejamy łapki, nosek, rysujemy buzię i oczka lub doklejamy kreatywne oczka. Nasz jeż z kartonu i liści jest już gotowy.

           Praca nie jest trudna i nadaje się nawet dla młodszych dzieci. Ewentualnie możemy pomóc dzieciom przy wycinaniu i nacinaniu elementów kartonowych. Śmiało możecie zamiast kartonu użyć kartki z bloku technicznego, jest łatwiejszy w wycinaniu, a równie dobrze utrzyma całą konstrukcję.

co mozna zrobic z lisci

jez z lisci

jesien prace plastyczne pomysly

jez praca plastyczna

jesienne prace plastyczne

prace plastyczne jesien

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »