fbpx
jesienne memo, zabawy, karty pracy do druku
gry,  inspiracje,  jesień,  karty pracy,  pliki do druku,  pomoce edukacyjne,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy logiczne

Jesienne memo do druku

           Wiem, że dopiero połowa września, ale ja uwielbiam jesienne klimaty i w tym roku wyjątkowo szybko je poczułam. Dlatego już teraz będę Was zasypywać inspiracjami i pomysłami na jesienne popołudnia i wieczory zarówno w domu jak i w przedszkolu, czy szkole. Tym razem przygotowałam dla Was karty do gry w memo z jesiennymi ilustracjami do pobrania i wydruku poniżej.

        Dla przypomnienia gra w Memo, to zabawa pamięciowa polegająca na odszukiwaniu par takich samych obrazków. W naszym jesiennym memo są to ilustracje oddające klimat właśnie tej pory roku. Poniżej możecie pobrać przygotowane karty i wydrukować je na sztywnej kartce lub nakleić obrazki na kartkę z bloku technicznego. Obrazki wycinani zgodnie z liniami i możemy zacząć zabawę.

       Wszystkie obrazki odwracamy ilustracjami do dołu. Każde kolejne dziecko okrywa dwie karty głośno wypowiadając co przedstawiają i pokazuje je innym uczestnikom zabawy. Jeśli odnajdziemy parę zabieramy obrazki  i zdobywamy punkt.

            Jeśli nie uda się odkryć pary zakrywamy karty ponownie zostawiając je w tym samym miejscu. Kolejne osoby starają się zapamiętać miejsca poszczególnych obrazków i w swojej kolejce również próbują odszukać parę. To prosta zabawa wprowadzająca w klimat jesiennych zabaw. Z młodszymi dziećmi możemy na początek wykorzystać mniejszą ilość par na przykład 3-4 stopniowo zwiększając ilość i trudność gry.

karty pracy jesien

moje dzieci kreatywnie

jesienne zabawy dla dzieci


Pobierz jesienne memo do druku


jesienne memo do druku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »