fbpx

Latająca Bila

9 komentarzy

duża motoryka gry integracja sensoryczna twórczość

           Dziś robiliśmy wspólnie z Adasiem zabawkę, którą pamiętam z dzieciństwa. Latająca Bila to doskonała propozycja dla aktywnych i energicznych dzieci. Świetnie rozwija koordynację, dużą motorykę i daje mnóstwo frajdy.

 

Poniżej instrukcja jak wykonać Latającą Bilę i nasza zabawa na plaży 🙂

potrzebne rzeczy:

Sznurek, dwie przecięte butelki, ewentualnie coś na uchwyty my użyliśmy druciki kreatywne, ale można związać końce sznurka w pętelki i gotowe.

 

zabawki z recyklingu

 

co mozna zrobic z plastikowych butelek

 

zabawki diy

potem całość okleiliśmy kolorową bibułą i taśmą

jak zrobic latajaca bile

 

zabawki z butelki

 

latajaca bila z butelki

 

9 comments

  1. ewawojtan Post author

   zgadzam się z Tobą, że zabawki kupione w sklepie szybko się nudzą i kosztują sporo:-) a zawsze jak coś sami robimy to i radość przy tworzeniu, fajnie wspólnie spędzony czas:-), rozwijamy kreatywność dziecka i ćwiczymy prace dłoni ale co najważniejsze jak to mówi mój synek- "Sprawdźmy teraz czy działa!":-)

 1. Agata Czerwińska

  poszłam troszkę na łatwiznę i kupiłam jako nagrodę tygodnia dla syna 🙂 podoba mu się, aczkolwiek stwierdzam, że bardziej zachwycona jest 2 latka ( dostała swoją różową latającą bilę też…przy okazji uczymy się poleceń rączki razem, rączki osobno…hehe)

 2. AGA

  ja też miałam taką zabawkę – super pomysł na własnoręczne jej zrobienie – chłopaki widać, że się fajnie bawią 🙂 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »