fbpx
gry,  matematyka,  Moje Dzieci Kreatywnie,  poznajemy cyferki,  poznajemy kolory,  Zabawy ruchowe

Rzucanie do celu

             Zabawa ruchowa i matematyczna w jednym. Doskonała na rożne wycieczki i plenery ale również możliwa do realizacji w domku.

              Rzucanie do celu, to jedna z ulubionych zabaw większości dzieci. Do zorganizowania dzisiejszej zabawy potrzebny jest karton w wyciętymi otworami. My mamy taki z IKEA po kubkach.  Kartoniki lub karteczki najlepiej w różnych kolorach z napisanymi cyferkami oraz orzechy, kamyki, szyszki lub piłeczki, czyli cokolwiek do rzucania. Kolorowe kartoniki z cyferkami układamy w pierwszym rzędzie jedynki w drugim dwójki w trzecim trójki itd.
               Zabawa polega na rzucaniu do celu i podliczaniu w pamięci lub na kartce punktów w zależności od tego, w jaki otwór wpadnie rzucany przedmiot. Każdy w swojej kolejce miał 5 rzutów orzechami. Bardzo fajna gra ruchowa, nauka matematyki, ćwiczenie koordynacji:-)

                Druga wersja zabawy wygląda tak: w otworkach kartonika układamy kolorowe karteczki odwrotną stroną w rożne otwory, tak aby było widoczne tylko kolory. Potem ustalamy które z nas w jakie kolory celuje. Zadanie polega na trafieniu w otwory w których znajduje się wybrany prze nas kolor. Przykładowo Adaś ma kolor zielony, więc stara się trafić w otwory z zieloną karteczką:-) itd.

 

zabawy na urodzinki dla dziecka

 

kreatywne zabawy dla dzieci

 

co zrobic z orzechami

 

rzucanie do celu

 

nauka liczenia

 

zabawy ruchowe dla dzieci

 

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »