fbpx

Nauka czytania sylabami – foremki

8 komentarzy

czytanie sylabowe Moje Dzieci Kreatywnie
            Kolejna propozycja dla oswojenia i poznania sylab, pomocnych w czytaniu sylabowym.

 

Dla Adasia to zadanie jest już łatwe ale zauważyłam, że mój 2 letni Michał jest coraz bardziej zainteresowany tym, o robimy. Sadzę, że taka forma dużych liter i sylab napisanych na foremkach oraz  papierze jest bardzo dobrym startem do rozpoczęcia przygody z czytaniem sylabowym.

Na tej samej zasadzie możemy dopasowywać cyfry, literki lub kolory:-)

czytanie sylabowe

 

sylaby

 

nauka czytania sylabami

8 comments

 1. Emilia Kołtun

  Fajny pomysł na poznanie sylab:) Mój pięciolatek od 3 lat zna wszystkie literki, ale nie uczyliśmy się sylab. Kiedyś próbowaliśmy, ale nie był zainteresowany. U Ciebie na blogu widzę fajne zabawy, więc najwyższy czas zacząć;-) A możesz podpowiedzieć od których zabaw najlepiej zacząć, by zachęcić dziecko?

  1. ewawojtan Post author

   Szczerze powiem, że wiele zależy od dziecka. Moi chłopcy bardzo polubili parking z samochodami sylabowymi http://mojedziecikreatywnie.blogspot.com/2013/11/sylabowe-samochody.html, sylabowe talerze http://mojedziecikreatywnie.blogspot.com/2013/10/sylabowe-zabawy.html, kręgle i każda z innych zabaw była kolejnym urozmaiceniem:-) po prawe stronie na blogu jest kolumna z kategoriami, w punkcie czytanie sylabowe są zawarte wszystkie propozycje:-)

  1. ewawojtan Post author

   Foremki kupiłam w Tesco, zwykle aluminiowe do muffinów:-) koszt kilka złotych i można używać kilka razy. Ewentualnie kubeczki jednorazowe, też będą dobre;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »