fbpx

Klocki sensoryczne

7 komentarzy

Bez kategorii gry integracja sensoryczna MAŁE DZIECI Poznajemy świat rozwijamy ZMYSŁY

Bardzo fajna i prosta zabawka do wykonania z plastikowych butelek. Nadaje się już dla naszych najmłodszych dzieci, tych siedzących i raczkujących, a nawet leżących dopiero na brzuszku.

 

 

Klocki są kolorowe i wydają różne odgłosy w zależności od tego co umieścimy w środku. Najlepszą zaletą naszych klocków jest to, że gdy znudzi się dziecku zawartość to możemy ją zmienić na nową.
Z pewnością tak wykonane klocki sensoryczne zaciekawią każde dziecko.

Potrzebne nam:

Kilka plastikowych butelek najlepiej z kwadratowymi bokami, na jeden klocek dwie butelki. Nożyczki lub ostry nożyk, taśma izolacyjna i różne rzeczy do umieszczenia w naszych klockach. My użyliśmy, bibułę, folię aluminiową, groch, makaron, korale, pomponiki, metalowe przedmioty takie jak zszywacze i śrubki, autko, dinozaura, hydrożel itp.

wykonanie:

Odcinamy dna butelek, tak aby po połączeniu dwóch odciętych spodów butelek powstał nam klocek. Na zdjęciach dobrze to widać. Następnie po skompletowaniu i spasowaniu już kilku klocków, umieszczamy w nich taką zawartość, która będzie wydawać odgłosy, szeleścić, przesypywać się oraz zaciekawi kolorami nasze dziecko. Klocki w miejscu łączenie sklejamy taśmą i zabawka gotowa.

Jeśli klocki dobrze skleimy na łączeniu taśmą izolacyjna, można je zabrać do wody:-)

klocki sensoryczne
klocki sensoryczne
klocki sensoryczne

 

klocki sensoryczne

 

klocki sensoryczne

 

 

klocki sensoryczne

 

klocki sensoryczne

 

klocki sensoryczne

 

7 comments

  1. Magdalena Balcerzak

    Bardzo fajne pomysły 🙂 Dopiero dziś odnalazłam ten blog, ale będę stałym bywalcem, bo brakuje mi pomysłów na zabawy z moim 17 miesięcznym synem. Pozdrawiam serdecznie,
    MAgda 🙂

  2. Anonimowy

    wow! jest Pani szalenie kreatywna, a Pani dzieci z pewnością są najszczęśliwsze na świecie mając taką mamę, chętnie skorzystam z tych ciekawych pomysłów, może moja kreatywność w końcu się obudzi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »