fbpx
gry,  integracja sensoryczna,  MAŁE DZIECI,  Moje Dzieci Kreatywnie,  Poznajemy świat,  rozwijamy ZMYSŁY

Klocki sensoryczne

Bardzo fajna i prosta zabawka do wykonania z plastikowych butelek. Nadaje się już dla naszych najmłodszych dzieci, tych siedzących i raczkujących, a nawet leżących dopiero na brzuszku.

Klocki są kolorowe i wydają różne odgłosy w zależności od tego co umieścimy w środku. Najlepszą zaletą naszych klocków jest to, że gdy znudzi się dziecku zawartość to możemy ją zmienić na nową.
Z pewnością tak wykonane klocki sensoryczne zaciekawią każde dziecko.

Potrzebne nam:

Kilka plastikowych butelek najlepiej z kwadratowymi bokami, na jeden klocek dwie butelki. Nożyczki lub ostry nożyk, taśma izolacyjna i różne rzeczy do umieszczenia w naszych klockach. My użyliśmy, bibułę, folię aluminiową, groch, makaron, korale, pomponiki, metalowe przedmioty takie jak zszywacze i śrubki, autko, dinozaura, hydrożel itp.

wykonanie:

Odcinamy dna butelek, tak aby po połączeniu dwóch odciętych spodów butelek powstał nam klocek. Na zdjęciach dobrze to widać. Następnie po skompletowaniu i spasowaniu już kilku klocków, umieszczamy w nich taką zawartość, która będzie wydawać odgłosy, szeleścić, przesypywać się oraz zaciekawi kolorami nasze dziecko. Klocki w miejscu łączenie sklejamy taśmą i zabawka gotowa.

Jeśli klocki dobrze skleimy na łączeniu taśmą izolacyjna, można je zabrać do wody:-)

klocki sensoryczne
klocki sensoryczne
klocki sensoryczne
klocki sensoryczne
klocki sensoryczne
klocki sensoryczne
klocki sensoryczne

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »