fbpx
gry,  Mała motoryka,  Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość

Strzelająca butelka

              Nasz ostatni Hit do zabawy, to strzelająca butelka. Wykonanie jest bardzo proste przecinamy butelkę na wysokości około 1/3 od góry, następnie naciągamy na gwint butelki balon, tak aby wystawał tylko taki dzyndzel. Następnie oklejamy taśmą brzeg przeciętej butelki, aby nie był taki ostry i ozdabiamy naszą jak to Adaś mówi- strzelaczkę. Naboje do strzelania, aby były bezpieczne wykonałam z foli aluminiowej, ugniatając z Adasiem małe kulki.

Potrzebne rzeczy:
Butelka, balon, folia aluminiowa, taśma, ostry nożyk, coś do dekoracji, kilka plastikowych kubeczków my użyliśmy 15.

CZAS NA ZABAWĘ!!!

             Ustawiamy w piramidkę 5 kubeczków na dole, a następnie dokładamy kolejne coraz wyżej. Ja dla ciekawszej zabawy kubeczki ponumerowałam, więc w momencie gdy kubeczki spadały spisywaliśmy ich numery i taką liczbę punktów dostawała osoba, która strzelała. Dzięki temu doszedł element rywalizacji i nauki matematyki.

         Ustawianie kubeczków okazało się bardzo fajną zabawą zręcznościową, wymagającą precyzji i delikatności ruchów, ale jak ktoś chce strzelać… To ustawia z przyjemnością. Samo strzelanie to wrzucenie do butelki naszej aluminiowej kulki, łapiemy ją przez balon naciągamy i puszczamy…. Świetna zabawa! Można też strzelać do góry, do celu, zabrać na podwórku itp. Na końcu postu czeka na was film, na którym doskonale widać jaka to świetna i prosta zabawa. Przy okazji możecie dołączyć do subskrybentów naszego kanłau You Tube czeka tam na Was już prawie 100 filmów z naszymi zabawami i inspiracjami 🙂

 

zabawki diy

 

strzelajaca butelka

 

zabawy z kubeczkami

 

zabawy dla 4 latków

zabawy z kubeczkami

kreatywne zabawy

 

zabawy dla 3 latków

 

          Podczas zabawy musiałam balona przywiązać dodatkowo sznurkiem mocno do gwintu butelki. Adasia tak ponosiły emocje i radość  przy zabawie, że ściągał balon z gwintu (za dużo siły wkładał w naciąganie). Najlepiej więc już na początku przywiązać balon, tak aby tylko  taki kawałek jak widać na zdjęciach wystawał do naciągania i strzelania. Zbyt duży kawałek blokuje naboje w środku, trzeba spróbować i zobaczycie jakie to proste i jaka zabawa:-)

w co sie bawic latem

Zapraszam na film


5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »