fbpx
jez na kedki, praca plastyczna jesien
dekoracje,  DIY,  jesień,  twórczość,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy plastyczne

Jak zrobić jeża na kredki DIY

            Jeż na kredki DIY  wykonany z gliny samoutwardzalnej to doskonały pomysł na zajęcia plastyczne dla kilkuletnich dzieci, a nawet tych nieco starszych. Wykonanie krok po korku możecie zobaczyć na filmie. Jestem pewna, że takie jesienne jeżyki będą piękną dekoracją na każdym dziecięcym biurku.

       Do wykonania jeżyków potrzebujesz: opakowanie gliny samoutwardzalnej ok 450g  (do kupienia na działach papierniczych w marketach, na Allegro i w sklepach plastycznych) Dodatkowo wykałaczka, kubeczek z wodą, szmatka, ewentualnie szpatułka do rzeźbienia, kredki.

       Do wykończenia pracy potrzebujesz dowolne farby typu akwarele, plakatowe, akrylowe. Opcjonalnie bezbarwny lakier do zabezpieczenia pracy na końcu. Pracę można pomalować również specjalnymi farbami do ceramiki, które zostawiają po wychynięciu wysoki połysk. Ja na filmie użyłam zwykłych farbek akwarelowych i bezbarwnego lakieru. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć różnice w efekcie końcowym, gdy użyłam zwykłych farbek oraz po użyciu farb do ceramiki, które zostawiają połysk.

       Lepienie z gliny zaczynamy od zrobienia kuli takiej wielkości, jak mniej więcej chcemy wykonać jeżyka. Następnie za pomocą zwilżonych w wodzie kciuków formujemy w środku kuli dziurę tak, aby powstało nam coś na kształt miseczki. Wszystko dokładnie widać na filmie poniżej.

     Gdy wydrążymy wgłębienie formujemy kształt jeża, pyszczka oraz lepimy kolce. Na końcu robimy otwory na kredki trochę szersze od samych kredek, gdyż glina przy wysychaniu odrobinę się kurczy. Na końcu wszystko wygładzamy i odstawimy jeżyka do wysuszenia na 24h.

     Dopiero gdy jeżyk będzie już twardy i suchy zbieramy się za malowanie. Zobacz na naszym filmie jakie to proste i spróbujcie pobawić się tak w domu, przedszkolu lub szkole.

prace plastyczne z gliny

 praca plastyczna jesień, prace plastyczne jesień, jeże z gliny

moje dzieci kreatywnie, prace plastyczne dla dzieci, co mozna zrobic z gliny, jeze z gliny

jeż na kredki diy, jeze z gliny, prace plastyczne jesien

ceramika dla dzieci, jeże z gliny, moje dziei kreatywnie, prace plastyczne dla dzieci jesień


Poniżej jeżyki wykonane przez dzieci w wieku 4-9 lat podczas moich warsztatów


ceramika dla dzieci


Bądź na bieżąco i subskrybuj


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »