fbpx
laurka dla mamy, róże z papieru, prezent
dekoracje,  Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  twórczość,  zrób to sam

Róże z papieru w wazonie

Róże z papieru można pięknie wyeksponować z papierowym wazonie lub w pracy przestrzennej. Zobacz prosty i bardzo efektowny pomysł na laurkę i prezent na przykład na Dzień Mamy.

Potrzebne do pracy materiały:

Kolorowe kartki papieru z bloku technicznego, biała kartka papieru z bloku technicznego, klej magic lub introligatorski, nożyczki, długa wykałaczka do szaszłyków.

pomysły na laurkę dla mamy, laurka na dzień mamy, dzień matki

Róże z papieru wykonanie krok po kroku:

Z białej kartki z bloku technicznego wycinamy kształt doniczki lub wazonu. Następnie ozdabiamy go, za pomocą kolorowych flamastrów lub kredek, w różne wzory lub po prostu przyklejamy na przykład kolorowe kropki, które wprost uroczo ozdobią doniczkę.

pomysły na prace plastyczne dla dzieci

W kolejnym kroku zaginamy delikatnie boczne ranty doniczki i przyklejamy ją do kolorowej kartki z bloku technicznego, w jej dolnej części, unosząc środek doniczki delikatnie do góry w taki sposób, aby powstała przestrzenna wypukłość.

Z zielonych kartek (najlepiej w dwóch odcieniach jaśniejszej i ciemniejszej) wycinamy kształty liści, które w kolejnym etapie będziemy przyklejać do bukietu róż, w różnych miejscach pracy, wypełniając nimi całą kompozycję różanego bukietu.

jak zrobić różę z papieru, róże z papieru, papierowe róże ze spiralki
jak zrobić różę z papieru, róże z papieru, papierowe róże ze spiralki

Róże wykonujemy z różnej wielkości kółek wyciętych z kolorowego papieru z bloku technicznego. Możecie ułożyć bukiet w jednym kolorze na przykład z czerwonymi różyczkami lub w kilku odcieniach różu, czerwieni i bieli. Zostawiam to waszej wyobraźni i pomysłowości.

Wycięte koło nacinamy dookoła na kształt spiralki, obcinając tylko w środku końcówkę spiralki tak, aby powstał otwór, podobnie jak przedstawiłam to na zdjęciach.

laurka dla mamy, dzień mamy pomysły na laurki, jak zrobić różę z papieru, róże z papieru, papierowe róże ze spiralki

Następnie wycięte spiralki nawijamy na wykałaczkę, zaczynając od końca spiralki, kierując się do jej środka.  W ten sposób tworzymy kształt różyczki. Końcówkę spiralki sklejamy, a w razie potrzeby obcinamy na rantach nadmiar papieru. Po wykonaniu kilkunastu różnej wielkości różyczek przyklejamy je za pomocą kleju do kartki z gotową już doniczką. Dodajemy na koniec listki i piękny, przestrzenny bukiet jest już gotowy!

laurka dla mamy, róże z papieru, prezent, pomysły na laurki, jak zrobić różę z papieru, róże z papieru, papierowe róże ze spiralki

Wskazówka:

Z papierowych róż możecie też wykonać przestrzenną pracę plastyczną w doniczce. Będziecie potrzebować niewielką doniczkę oraz nieco większą styropianową kulę. Opcjonalnie możecie taką kule ukształtować ze zgniecionych kartek papieru.

jak zrobić różę z papieru, róże z papieru, papierowe róże ze spiralki

Przyklejamy kulę do doniczki najlepiej za pomocą dwustronnej taśmy klejącej, a następnie oklejamy całą kulę dookoła papierowymi różyczkami oraz zielonymi listkami. Efekt końcowy jest niesamowity! Taka praca może być nie tylko piękną ozdobą w waszym domu, ale też wspaniałym i oryginalnym pomysłem na prezent na przykład na dzień mamy lub dla babci.

moje dzieci kreatywnie dzień mamy, jak zrobić różę z papieru, róże z papieru, papierowe róże ze spiralki

Więcej pomysłów znajdziesz w moich książkach!

Chcesz bawić się ze swoim dzieckiem, ale bez zaglądania cały czas do komputera. Zatem koniecznie zobacz serię moich książek. W “Dziennikach Zabaw” znajdziesz tu mnóstwo pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Żółty bestsellerowy Dziennik Zabaw dla dzieci 2-12 lat, to ponad 340 stron z pomysłami. W książce jest ponad 450 kolorowych zdjęć, które przeciągną uwagę Twojego dziecka! Wszystko łatwo i szybko znajdziesz według spisu treści. Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie pomysł na każdy dzień! 🙂

Dzienniki Zabaw z serii Cztery Pory Roku mają po 160 stron. Znajdziesz tam mnóstwo inspiracji i porad oraz ok 300 kolorowych zdjęć z pomysłami na różne dekoracje. Będziemy wspólnie tworzyć z elementów natury takich jak patyczki, kamienie czy piasek. Znajdziecie tu liczne twórcze zabawy na każde nudne, czy deszczowe popołudnie o każdej porze roku! Wykonamy wspólnie różne z stworki, marionetki, wesołe odciski dłoni, prace z rolek czy papierowych talerzyków!

Zamów moje książki teraz i już nie będziesz mieć problemów z wymyślaniem zabaw! 🙂

pomysły na prace plastyczne dla dzieci, książki z pracami plastycznymi dla dzieci

[marka własna]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »