fbpx
Jak zamocować dekoracje świąteczne
dekoracje,  DIY,  zrób to sam

Jak zamocować dekoracje świąteczne bez uszkodzeń

          Jak zamocować dekoracje świąteczne bez uszkodzeń to pytanie, które bardzo często zadajecie mi w wiadomościach. Dziś trochę inspiracji i dekoracji świątecznych wraz z instrukcją, jak bezpiecznie mocować dekoracje. Stosuje takie mocowania już od kilku lat i zawsze świetnie się sprawdzają.

           W każde święta przygotowuje nowe, nastrojowe dekoracje. Lubię wykorzystywać elementy natury i trzymać się jednej wybranej tonacji kolorystycznej. W tym roku postanowiłam przygotować wianek na drzwi, stroik na świeczkę i dekoracje na okno. Zobacz jak wykonywałam dekoracje krok po kroku, a na koniec pokazuję również jak je zamocowałam na szybie, ramie okna i suficie.

   Do wykonania dekoracji przyda się:

              Zacznijmy od wykonania wianka, który możecie wykorzystać jako dekorację na drzwi lub jako stroik na stół. W styropianowy krążek wbijam najpierw kawałki patyczków. Następnie w wolnych miejscach przyklejam za pomocą kleju na gorąco mech dekoracyjny, kolejne patyczki oraz styropianowe jaja i piórka. Staram się całość rozkładać równomiernie, aby wianek nabrał kształtu i przestrzennej aranżacji. Poniżej pokazuję na zdjęciach każdy etap.

krążek styropianowy, wianek ze styropianu

dekoracje wilkanocne diy, stoik wielkanocny

ewa wojtan blog

jak zrobic wianek ze strypianu

dekoracje wielkanocne diy

stroik wielkanocny diy

blog diy

dekoracje wilkanocne pomysly

jak zrobic stroik wielkanocny, stroik na wielkanoc, nowoczesny stroik wielkanocny

wianek wielkanocny

stroik wilkanocny diy, stroik wilkanocny na stół, stroik wielkanocny ręcznie robiony, nowoczesny stroik wielkanocny


Dekoracje mocowane na oknie i szybie


                  Moje wianki są już gotowe. Jeden powieszę na szybie na drzwiach, a drugi będzie dekoracją na świątecznym stole. Jeśli chcecie zamocować dekorację na oknie, szybie lub innej szklanej powierzchni, na przykład lustrze, najlepiej nadają się do tego przezroczyste haczyki tesa. Mocujemy je w taki sposób, że przyklejamy do odtłuczonej powierzchni specjalny plaster dołączony do zestawu haczyków, a następnie dociskamy do niego przez kilka sekund haczyk. Tyle wystarczy, aby zamontować haczyk pod nasze dekoracje. Jeśli będziecie chcieli usunąć haczyk, wystarczy pociągnąć plaster w dół lub w górę i nasz haczyk oderwie się bez uszkadzania powierzchni 🙂 Zobacz jakie to proste na filmie.

jak mocowac dekoracje bez uszkodzen

jak zawiesic wianek na drzwiach

jak powieśić wieniec, haczyk na wianek, jak zawiesić ozdobę na drzwiach, wianek na drzwi

haczyk na wianek na drzwi, haczyk na wianek, jak zawiesić wieniec, jak zamontować stroik na drzwi

ręcznie robiony stroik, stroik na stół, stroik wielkanocny diy, nowoczesny stroik


Mocowanie lekkich dekoracji na różnych powierzchniach


               Jeśli chcecie powiesić na ramie okna lub na ścianie dekoracje z papieru, pisanki lub małe ozdoby, to idealnie sprawdzą się przezroczyste haczyki do ozdób.  Zasada montażu jest taka sama jak opisywałam powyżej. Przyklejamy plaster, dociskamy haczyk i wieszamy dekorację. Uwielbiam takie proste, szybkie i wygodne rozwiązania, a dom udekorowany na święta wprowadza nas w lepszy nastrój.

haczyk na wianek

haczyk na okno, haczyk na drzwi, haczyk tesa

dekoracje na okno


Dekoracja na kiju podwieszana pod sufitem


              Tym razem postanowiłam udekorować nasze największe okno w jadalni. Dekoracje wykonam na dużym kiju, który Michałek przyniósł kiedyś z lasu. Końcówki kija obwinęłam dookoła jutowym sznurkiem i odmierzyłam wysokość na jakiej będę chciała zawiesić dekoracje na oknie. Będę je montować pod sufitem na samoprzylepnym haczyku sufitowym.

             Do wykonania dekoracji wykorzystałam styropianowe jaja, koraliki, ptaszka kupionego w sklepie i piórka. Za pomocą wykałaczki przepchnęłam przez styropianowe jajko jutowy sznurek i nawlekłam na niego koraliki. Całość przywiązałam po bokach do kija. Na środku umocowałam ptaszka i piórka, które przyklejałam klejem na gorąco. Kompozycję można dowolnie aranżować z materiałów, które akurat macie w domu.

ewa wojtan blog diy

dekoracje wilkanocne diy

              Przy ramie okiennej pod sufitem umocowałam plaster od haczyka sufitowego. Następnie dokleiłam haczyk zgodnie z instrukcją i już mogłam wieszać moją dekorację. Usuwanie haczyka jest tak samo łatwe jak przy innych produktach samoprzylepnych tesa. Wystarczy mocno pociągnąć w bok wystający kawałek plastra i już nasz haczyk odczepi się od sufitu nie powodując żadnych uszkodzeń. Zawsze przed pierwszym montażem przeczytajcie dokładnie instrukcję. Ja już używam haczyków tesa od dawna, ale z tego sufitowego korzystałam pierwszy raz, więc warto zapoznać się z instrukcją, aby wszystko dokładnie przykleić i pewnie zamocować nasze świąteczne dekoracje.

haczyk sufitowy, haczyk tesa

haczyk do sufitu tesa, haczyk sufitowy, haczyk do sufitu bez wiercenia, haczyki samoprzylepne castorama

mocowanie do sufitu bez wiercenia, haczyk do sufitu, haczyk tesa

dekoracje wielkanocne na okno

dekoracje na okno

haczyk do sufitu tesa

dekoracje na wielkanoc diy


Partnerem wpisu jest marka tesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »