fbpx
DIY,  gry,  integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  MAŁE DZIECI,  Zabawy dla DZIECI 6-24m,  zabawy sensoryczne

Zabawy z klamerkami

         Doskonała zabawa twórcza pobudzająca wyobraźnię, a jednocześnie rozwijająca sprawność dłoni. Jeśli twój maluch ma problemy z małą motoryką, przygotowuje się do nauki pisania lub uwielbia zabawy w łowienie rybek, to idealna propozycja dla Was.

zabawy plastyczne dla dzieci

            Do dzisiejszej zabawy potrzebujemy: makaron (duże muszle), farby, pędzle oraz klamerki. Pierwsza część zabawy ma charakter artystyczny i bardzo zaangażowała moich synków. Malowanie barwnych rybek niezwykle pobudza dziecięcą wyobraźnię.

Co mozna zrobic z makaronu

zabawy z farbami

jak zrobic rybke

zabawy z makaronem

pomysly na prace plastyczne

zabawy plastyczne dla dzieci

Nasza barwna ławica rybek już gotowa 🙂

rybki z makaronu

         Zaproponowałam moim dzieciom dwie zabawy. Pierwsza z nich to połów muszli. Do kuwety wlałam wodę i wrzuciłam kasztany oraz niepomalowane makaronowe muszle. Chłopcy za pomocą klamerek wyławiali kolejne muszle starając się wydobyć ich jak najwięcej. Można również spróbować trudniejszą wersję zabawy z zawiązanymi oczami. Jedną ręką wyszukujemy w wodzie muszli, a drugą wyławiamy skarby łapiąc je klamerką.

kreatywne zabawy dla dzieci

klamerki zabawy

terapia reki

pomysly na prace plastyczne

         Wszelkie zabawy klamerkami doskonale usprawniają chwyt, wzmacniają uścisk dłoni i trenują małą motorykę czyli manualność dziecka, która jest niezbędna w dalszym etapie rozwoju i przy nauce pisania w szkole. Doskonale możecie to zobaczyć na naszym filmie na końcu postu. Do zabawy możecie również wprowadzić elementy edukacyjne. Zamiast barwnych rybek dziecko może łapać samogłoski, cyferki, literki lub sylaby, a nawet uczyć się kolorów. Wystarczy przykleić do makaronowych muszli odpowiednie karteczki 🙂

kreatywne zabawy dla dzieci

zabawy z klamerkami

jak cwiczyc reke

cwiczenia mala motoryka


Zapraszam na film

oraz do subskrybowania naszego kanału You TubeZobacz nasze inne filmy i subskrybujSkoro już jesteśmy w temacie rybek, możecie również pobrać i wydrukować ćwiczenia i zabawy grafomotoryczne 🙂


cwiczenia grafomotoryczne

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »