fbpx
DIY,  recykling,  twórczość,  warsztaty,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy plastyczne

Domek z kartonu

              Najtańszy, a zarazem najbardziej twórczy i rozwijający sposób zabawy dla dzieci to różnego rodzaju konstrukcje z kartonów i materiałów z recyklingu. Zobaczcie jak łatwo z kilku prostych kartonów stworzyć bajeczną chatkę.

              Domek z kartonu zaprezentowany dziś na zdjęciach powstał podczas warsztatów z dziećmi 6-10 letnimi jako element scenografii do przedstawienia teatralnego. Kartony można zdobyć bezpłatnie w większości dużych sklepów. Do zbudowania naszej chatki wykorzystaliśmy duże kartony po krzesłach. Aby wyciąć okienka i drzwi  użyłam ostrego noża do cięcia papieru. Całość sklejaliśmy przezroczystą  taśmą, a następnie malowaliśmy farbami plakatowymi i akrylowymi. Przy pracy grupowej ważne jest podzielnie wszystkich dzieci na mniejsze grupy i wyznaczenie wszystkim konkretnych zadań. Dzieci uczą się współpracy, projektowania i twórczego myślenia. Mali artyści zawsze z dumą i radością obserwują efekty swoich działań. Ja w zasadzie tylko nadzoruje i podpowiadam jak wykonać pewne trudniejsze elementy w sytuacji, gdy widzę, że dzieci potrzebują pomocy.

                 Zabawy plastyczne rozwijają w dzieciach wrażliwość, estetykę i wyobraźnię. Pozwalają dostrzec świat z zupełnie innej perspektywy. Gdy zadajemy dzieciom jakiś temat lub problem do rozwikłania, rozpoczyna się intensywna burza mózgów i dzieci przedstawiają swoje pomysły na dany temat. Przejście przez kolejne etapy czyli myślenie, projektowanie i realizacja finalna pomysłu to bardzo ciekawe i rozwijające doświadczenia, które dużo wnosi do życia każdego z moich podopiecznych.

domek z kartonu (14)

kartonowy domek

kartonowy domek

plot z kartonu

dom z kartonu

jak zrobic domek z kartonu

co mozna zrobic z kartonu

zajecia plastyczne dla dzieci

recykling zabawy plastyczne

warsztaty dla dzieci

domek z kartonu diy

domek z kartonu

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »